Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.01.2013, 21:28   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland VA-5 + ZIP expanded = VA-7

Pozdrav svima....Evo otvorio sam temu ako slucajno nekog bude interesovalo, a ujedno da se i pohvalim malo.... Od juce sam ponosni vlasnik Rolanda VA-5....Stari dobri G600 je na prodaju, i vreme je bilo da ga zameni neka ozbiljnija sprava....Dosao je VA-5....Evo ustvari zbog cega sam i otvorio temu....Znam da VA-5 fabricki ima samo Floppy drive i da odatle cita ritmove i to je to....Nikakav ZIP nema fabricki kao sto naprimer ima VA-7....E sad....Ovaj Roland VA-5 sto sam uzeo ima ugradjen ZIP drive i OS od Rolanda VA-7, zbog toga sto OS od VA-5 nema mogucnost za ZIP drive-om i zbog toga je stavljen OS od VA-7....Jedina razlika sada izmedju ovog mog i VA-7 je u Variphrase funkciji, koja je za mene totalno nebitna i smatram da nema neke (ustvari nikakve) razlike izmedju VA-5 i VA-7 osim u ZIP-u....Da napomenem da su ploce na VA-5, 7 i 76 iste (nisam siguran za VA-3)....Eto cisto zbog toga sam hteo da otvorim temu i kazem, i samim tim razbijem polemiku ako se neko mozda dvoumio da li moze ZIP ili ne, evo ja mogu da vam dokazem da VA-5 MOZE da ima ZIP drive....Mozda je neko vec i znao i to, ali evo neka bude ta tema otvorena i kasnije laksa i za pregled i pretrazivanje ako nekog bude interesovalo.....Da napomenem da nisam ja ugradjivao ZIP, nego prehtnodni vlasnik....Dobio sam i 5 ZIP drive-a na poklon....ZIP-ovi pozadi imaju onaj klasican IDE konektor koji mogu i da slikam ako nekog bude interesovalo da ugradi ZIP u svoj VA-5 i onaj 4-pinski izvor za napajanje....Kao klasican HDD na kompu oni stariji ATA....Preslikan zadnji kraj....Ovako sto se tice iskustva sa VA-5 za ovaj jedan dan koliko ga imam, dosta funkcija koje bi trebalo da bude tu na dugmetu, blizu i dostupno, one su stavljene negde u Touch Screen-u, pa treba malo vremena snacici se gde je i sta je, ali sve stvar navike....Ima tih par mana, medju kojima me isto nervira ono jedno dugme za varijaciju i original, pa moras po 2 puta da pretiskas ako hoces naprimer 1,2,3 ili 4 varijaciju i isto se odnosi i na prelaze....Bolje je da su stavili panel kao sa G serije, no dobro....Opet stvar navike....Synchro Stop imam takodje i veoma korisna stvarcica....Style Morphing takodje i u nekim situacijama pomaze da promenimo varijacije klikom na ekran, sto je opet u neku ruku dobro....Dirke su gotovo identicne kao na G600, sto mi se svidja, jer ne treba da se navikavam....Evo dan je prosao i vec dosta stvari sam pohvatao....Prelepo izgleda....100% ocuvan i nigde nigde nije recnut.....Maltene, kao da sam ga sada uzeo iz fabrike....128 user mesta naspram 8 koliko sam imao na G600 je "no comment"....Ima malo drugaciji zvuk i trebace mi malo vremena da se naviknem.....Nije kao G600 koji sam do sada svirao i koji je na prodaju...Opet kazem, treba malo vremena da se naviknem, ali sve u svemu, ja sam prezadovoljan....
Ispricao sam se malo vise, mozda i previse, ali eto, hteo sam da podelim to da moze da se stavi ZIP ako nekoga bude interesovalo i time izbegne skuplji VA-7 samo zbog Variphrase-a kojeg 90% ljudi koje sam pitao ne koristi....Naveo neka poredjena u odnosu na G600.....VA-5 (7) je daleko profesionalnija klavijatura sa mnogo vise opcija koja su nazalost malo skrivena, ali su tu, ali opet kazem, malo navike i sve to posle dodje na svoje....Znaci, ovde bi pretdnost sto se tice operativnosti dao G seriji....Imao bih jos dosta stvari da pricam, pa ako neko bude zahtevao, uporedicu, ispricacu, ako ne, opet nista....Hteo sam samo da podelim ovo sa onim koga bude zanimalo....U svojim demo snimcima cu ubrzo snimiti neku pesmu cisto da se vidi kako radi i to je to....Pozdrav svima i izvinjavam se sto sam vas malo ugusio u ovoj prici....Usput, Hristos Se Rodi i Srecan Bozic svima....Pozdrav jos jednom
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (07.01.2013 u 21:29 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2013, 23:03   #2
mrkocha
Drugar foruma
 
mrkocha's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.08.2012
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 59
Downloads: 33
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Pa4x & Kronos 2
mrkocha ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

neka te dugo sluzi sprava,ja imam va76 i prezadovoljan sam sa njom. sinoc sam radio sa drugom ima pa2x,al kad sam pustio onu lukasovu rumbu... eto nisam znao da moze da se ugradi zip,ja kad sam kupovao nudili su mi va5 i ja je samo zbog toga nisam hteo uzeti
mrkocha je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2013, 23:16   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala drug.... Evo upravo zbog ove tvoje recenice:
Citat:
Originalno postovano od mrkocha Pokaži Post
eto nisam znao da moze da se ugradi zip,ja kad sam kupovao nudili su mi va5 i ja je samo zbog toga nisam hteo uzeti
....sam i hteo da postavim temu da se razresi dilema da li moze ZIP ili ne.....Ja sam ga uzeo za 260e sa original Rolandovom torbom, sto je stvarno smesno, a klavijatura nova novcijata....Recnuta nigde....A VA-7 po oglasima 350e-400e i sad vi vidite da li je opravdana cena izmedju ove 2 klavijature od 100-150 samo na ZIP-u koji moze da se ugradi u VA-5 i Variphrase-u koga, kao sto rekoh 90% ljudi ne koristi....Nijedne druge razlike nema....Eto, to je to....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2013, 03:07   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ehhhh taj va5...cisto da znas,u va 5 ne moze zip da se stavi i da radi,fali par cipova na maticnoj ploci da bi to sve proradilo,za njih ima ostavljena mesta na maticnoj,ali nisu stavljeni...ovo ti ogovorim iz licnog iskustva sa va5,i iskustva prvog vlasnika va5 koji imas sad kod tebe,to mi je drug i clan foruma..elem ja i on smo eksperimentisali davno i nismo uspeli da proradi zip u va5,napisao sam ti vec zasto..i na krajju je on uspeo da nadje maticnu plocu od va7 za neke male pare i ubacio je kompletnu u svoj va5,koji ti sad imas kod sebe..bio mu je va5 kao nov,nije hteo da ga menja za va7,vec je nasao maticnu i ubacio u taj va5,i zato sad funcionise zip,inace u klasicnom va5 nece ici zip ama nikako,znam jer smo sve proabali,i rkoh ti sta fali da bi radilo..elem uzo si odlicnu klajvu za bas malo para,radi taj roland kao zmaj,tako da nek te dobro sluzi...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
AcaG600 (08.01.2013)
Star 08.01.2013, 12:40   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hahahah E pa izvinjavam se onda ako ti tako kazes, jer stvarno neznam da li je ploca od VA-7, ali znam da mi je ovaj drugi vlasnik rekao da je taj njegov kolega, poznanik i sta vec sada u Italiji, i da je on pre svirao ovaj VA-5 pa ga dao/prodao sada ovom i video sam da je imao ugradjen ZIP.....Hvala tebi na informaciji ovu koju si rekao, koja je nadam se tacna....Samo sam hteo da pomognem da ako neko planira da moze, a nisam znao da ste to radili "Vi" i kako ste radili, i da fali jos par delova da bi to sve radilo....Roland ovaj je ocuvan, verovatno i sam znao kako....Nijedne ogrebotinice nema.....ZIP radi perfektno, ne koci, seca, baguje i slicno.....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2013, 12:43   #6
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

to je taj va5,10000% i ocuvan je kao pucka,znam..tu je ovaj drug clan na forumu,sto je ubacio maticnu unjega od va7,pa ce se oglasiti i on uskoro,reci ce ti detaljnije..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2013, 12:54   #7
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala druze tebi na toj informaciji.... Bice kasnjie danas par snimaka kako radi VA-5.... Pozdrav i sve najbolje
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2013, 13:02   #8
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ubacena je main board( maticna) od va7.
1. na Va5 nemas prikjucak za zip
2. kad ubacis Os od va7 na va5 ili va3 klavijatura zablokira.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2013, 13:18   #9
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za ovo prvo se slazem, ali ima jedan kolega bas na ovom forumu, samo ne mogu da nadjem temu, citao sam pre koji dan da je na VA-5 bez zipa sa svojom standardnom plocom ubacivao OS od VA-7 i VA-76 i da je sve radilo bez problema....Sad, koliko je ovo tacno neznam....E sad, mozda je to i tacno da hoce da zablokira OS od VA-7/76, ali zablokira na pocetku kada ide onaj deo "Setup ZIP Drive...." pa tu da zablokira, jer ga VA-5 nema fabricki ugradjenog, pa zbog toga, mada mislim da bi i tako radilo, jer nema razlike u OS-u izmedju VA serije, sem u Variphrase-u, ZIP-u i Touch kontroleru, pa ako se naprimer udje u Variphrase na VA-5, a prethodno je instaliran OS od VA-7, on onda tu zablokira, jer maticna nema Variphrase funkciju....Mislim da je ovako....Tj. da ce da zablokira samo negde u OS-u na te opcije koje VA-5 nema, a OS od VA-7 ih prepoznaje....Je*em li ga....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2013, 13:26   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja sam taj sto je ubacivao os od va7 na va5,i samo ne instalirate onaj fajl za variphrase i nema problema,instalira se os os va7 bez problema,i radi odlicno,meni nikad nije zablokirao, a ima one dodatne opcije na ekranu za up1 i up 1 lower i manual bass,to je jedini razlog sto sam instalirao os od va7,inace ostalo je isto..radilo bez greske,tako sam i prodao va5,i sljaka i danas tako kod druga..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije