Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2007, 07:09   #11
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Danas sam otvrao rolanda da bas vidim kako je stanje unutra mogu da stavim slike sve je cisto ko da je sad iz prodavnice izasao nigdje nema ni oksidacije ni praske kablovi svi ok zanimam me samo da nije mozda do nekih ritmova u zadnje vrijeme sam puno stavi novih ritmova na njega mozda nije odgovarajuci format jel neko zna kako se moze resetovati roland pa cu staviti ponovo ritmove i boje znam ja kako je to kod G800 imao sam i ja njega ali ovo je skroz druga klavijatra jedna od najboljih od rolanda sto je do sad izasla cak bi mogao rec bolja i od G1000 da li moze bit neki software problem.
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2007, 09:38   #12
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za reset ja mislim da je isto ko kod svir ranijih Rolanda (kad ga pališ držiš WRITE,bar se tako meni čini,a ako to ne upali probaj držati write i shift)...A do softwera sumnjam da je-dakle taj nema sad nekog komplikovanog softwera za flash-iranje kao noviji sinthovi pa sad da je nešto pokvareno...A moli boga da nije do softwera...Aja što se tiče oksidacije,klaviatura može biti odlična iznutra i sve to ali fali ti samo JEDAN mali spoj (četvrtina milimetra kod kontrolnih čipova) da nije kako treba i dođe do greške...Ali svakako bi da sam na tvom mjestu naloado par prijašnjih setova što si ih imo pa ćeš odmah znati jel do ritmova il do sintha...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2007, 18:25   #13
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jesi uspeo da resetujes klavijaturu,ja sam nesto gledao po netu i nisam uspeo da nadjem kako to ide kod EM 2000!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2007, 23:44   #14
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam uspio da je resetujem probao sam na sve moguce nacine ali neide ja ipak mislim da je to do Ritmova il boja jel kad koristim orginal njegove ritove i boje radi fantasticno bez ikakvih prekida>Skidao sam u zadje vreme ritmove po pjesmama mislim napravljene ritmome za pjesme i kada pustim Intro ili prelaz onda mi zaledi klavijatura a recimo kad uzimam obicni ritam npr.rumba dvojka itd onda radi bez problema tako da mislim da je stvar do ritmova.Sad sam pobriso sve ritmove i boje sa klavijature ono sto sam ja ubacivo pa cu ponovo da probam da instaliram pa cemo da vidimo kakav ce da bude rezultat hvala na pomoci
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2007, 00:57   #15
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

DRUŽE AMELO NISAM PRIJE VIDIO OVAJ POST ODMA BI TI ODGOVORIO TO ŠTO TI ZAMRZNE TO JE DO RITMOVA ILI PERFORMANCE,TAJ RITAM NA KOJEM TI ZABLOKIRA KLAVA ODMA BRIŠI JER ĆE TE UVJEK ZAJEBAVATI A TAKOĐER PREGLEDAJ NA KOJOJ TI SE PERFORMANCE MEMORIJI TO ISTO DEŠAVA I NA TO MJESTO SA NEKOG DRUGOG SETA UČITAJ SAMO JEDNU DRUGU BOJU.I NESIKIRAJ SE IMA DA ČANDRKA KAO I KAD JE BILA NOVA.AKO SE OPET POČNU DEŠAVATI ISTA SRANJA UČITAJ NOVI OS I TO JE TO.ZBOG TOGA NEMOJ DŽABA OTVARATI KLAVIATURU JER ROLAND G I E SERIJI SE NE DEŠAVAJU BAŠ TAKO LAKO KVAROVI TOG TIPA NAJ ČEŠĆI SU IM KVAROVI MREŽA(napajanje)ILI IZLAZ :wink:
elvir je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2007, 22:29   #16
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala care za mene je to dobar odgovor nadam se da ce biti samo do toga jer nemam zelju da prodajem tu klavijturu jedva sam dosao do nje mislim ima kalvijaturua ali nisu dobro ocuvane a ova je stvarno ko nova zato bi mi bilo zao da je dam.Hvala jos jednom.
Amelo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
em2000, roland


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije