Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.11.2021, 12:33   #1
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Upgrade s PSR-S910

Pozdrav ekipa!
Uvod: Ne sviram više skoro ništa već dugo vremena. Najviše zbog pandemije a i zbog toga šta sam raskrstio sa sada već bivšim kolegom jer je bio nepodnošljiv sa svojim ponašanjem i prije svega ovoga. Napravio mi je zapravo ogromnu uslugu kad mi je javio da više ne sviramo zajedno. Od tada, uključim klavijaturu jednom mjesečno pola sata... Neki gumbi su počeli iziskivati iživljavanje da bi uhvatili ali to mogu riješiti čišćenjem al ne da mi se ni to. Potenciometar tj. knob za master volume pucketa a sve ostalo je ok. Kraj uvoda.


Kad i ako sve ovo prođe i uleti mi kakva svirka, htio bih da imam klavijaturu da ubacim u auto i krenem. Mora biti aranžer,mora biti Yamaha i možda mora biti Tyros, osim ako mislite drugačije. Ne pratim ove A serije uopće i ostalo što se izbacuje. Možda je zahvalnija neka A-nešto od polovnog Tyrosa 2 npr. Bez samplova sam živio dosad pa vjerujem da mogu i ubuduće.
Trebam nešto ne pretjerano bolje,mlađe i eventualno sa ekranom osjetljivim na dodir.
Dal je to sad T1,T2,T3 ili nešto iz A serije ili šta uopće ima za kupit. Nisam siguran želim li dati 1000 eura za npr. Nešto iz A serije novo ili isto toliko za Tyros koji je 10 godina star....
Dajte me malo skrenite na pravi put. Hvala.




Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Promijenjeno od smuchac (18.11.2021 u 12:35 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2021, 20:29   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Serija A? Postoji samo PSR A5000 ali on je skuplji od onoga što planiraš uložiti. Vjerojatno si mislio na PSR SX. Tu je SX700 koji novi košta cca. 1200 eura i ima ekran osjetljiv na dodir. To je minimum love ako želiš imati ekran na dodir i noviji model klavijature.
Tyros na Njuškalu kaže slijedeće. Tyros 2 u Viškovu, kofer, dodatni ekran (da nije originalni s "trakicama"?) s vrlo niskom cijenom od 3500 kuna. Ima i Tyros 3 za 1000 eura u Puli, 1gb RAM s ručno izrađenim koferom. Cijena bi vjerojatno išla dolje za 100 €.

Ima jedna otežavajuća okolnost, ako naručuješ nove Yamahe s Thomana čekanje je od 10-12 tjedana u prosjeku. Razloge znaš i sam, isto je sa svom tehničkom rogom koje nema na lageru.

Da ja moram odlučiti (a na sreću ne moram ), odabrao bih sx700 u EuroUnit za 8500kn. Ili pričekaj da dođe djed Božićnjak, možda ti donese neki paketić.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2021, 21:27   #3
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da,needucirano sam pričao o A seriji jer negdje mi je pred očima prošla A2000 vjv tu na forumu,nebitno. SX700 mi se čini ok a SX900 opet skupo. Za uzest Tyros s njuške ne bih na šemu može,pošalji mi. To treba ić lično vidjet ipak... Strpit ću se još pa ću vidjet. Da dam Euro unitu 1000+ kn više u odnosu na Thomanna,ne bih,ionako ne bih previše svirao da još poklanjam novce "našima". Djed božićnjak me ne voli toliko.
Thx anyway.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2021, 21:52   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
....Djed božićnjak me ne voli toliko.
Valjda si mnogo giješio, odeš na ispovijed i sve ti On oprosti.

Ma samo upiši u njuška tražilicu pojam "Tyros", ima samo ova dva komada.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2021, 21:56   #5
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obišo sam ja njušku odmah pa sam i vidio šta se nudi.
S Njim nemam problema,djedica me zajebava.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2021, 22:17   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pusti ti djedicu, i njega je skršila ova covidkriza pa luduje bez razloga.

Mislim da ti se isplati uložiti malo vremena i dotjerati svoj stari 910, radit će on još sezonu, dvije.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2021, 22:32   #7
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može S910 još dugo,ima novu pcb ploču tipki šta sam mijenjao kad sam imao kvar tako da ju znam rastavit i sastavit. Postavit ću neku sačekušu po oglasima pa ako šta uleti,uleti.
Žao mi šta sam ulupao pare u MOXF6 kad smo trebali osnovati band. Jadna je koštala 1111€ a nije radila 10 sati otkad je kupljena. Eno je u torbi čami bzvz....

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smuchac za ovaj koristan post:
psrs550 (18.11.2021)
Star 18.11.2021, 23:50   #8
psrs550
Početnik forumacije!
 
psrs550's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2021
Mjesto: Čačak
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR S550
Interesi: Muzika
psrs550 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
Pozdrav ekipa!
Uvod: Ne sviram više skoro ništa već dugo vremena. Najviše zbog pandemije a i zbog toga šta sam raskrstio sa sada već bivšim kolegom jer je bio nepodnošljiv sa svojim ponašanjem i prije svega ovoga. Napravio mi je zapravo ogromnu uslugu kad mi je javio da više ne sviramo zajedno. Od tada, uključim klavijaturu jednom mjesečno pola sata... Neki gumbi su počeli iziskivati iživljavanje da bi uhvatili ali to mogu riješiti čišćenjem al ne da mi se ni to. Potenciometar tj. knob za master volume pucketa a sve ostalo je ok. Kraj uvoda.


Kad i ako sve ovo prođe i uleti mi kakva svirka, htio bih da imam klavijaturu da ubacim u auto i krenem. Mora biti aranžer,mora biti Yamaha i možda mora biti Tyros, osim ako mislite drugačije. Ne pratim ove A serije uopće i ostalo što se izbacuje. Možda je zahvalnija neka A-nešto od polovnog Tyrosa 2 npr. Bez samplova sam živio dosad pa vjerujem da mogu i ubuduće.
Trebam nešto ne pretjerano bolje,mlađe i eventualno sa ekranom osjetljivim na dodir.
Dal je to sad T1,T2,T3 ili nešto iz A serije ili šta uopće ima za kupit. Nisam siguran želim li dati 1000 eura za npr. Nešto iz A serije novo ili isto toliko za Tyros koji je 10 godina star....
Dajte me malo skrenite na pravi put. Hvala.




Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
Mislim da bi ti trebao uzeti sx700, Pre svega, cena je okej (1100-1200e), boje su odlicne, zvucnici su 2x15w i mislim da je to sasvim dovoljno kad sviras kod kuce, onako, rekreativno. Ako volis da ubacujes neke svoje ritmove verovatno ti ne treba vise od 400mb memorije... i ima taj ekran osetljiv na dodir!!!
psrs550 je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2022, 19:58   #9
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko može koštat polovan a u super stanju PSR-S970? Čak sam ga svojevremeno probao novog u kolege i ne sjećam ga se previše. Kao zapamtio sam da mi se nije svidjela boja s obzirom da 99% svirki sviram u polumraku pa mi vidljivost onako tamne klavijature nije išla na ruku te da su stilovi izlazili "van" nešto sitno bolje u odnosu na S910 bar po mom mišljenju.
Taj isti kolega kaže da je tada platio kljavu oko 8000kn (1000 i neki sitni €) a sad nije siguran koliko para da mi traži a ja opet nisam siguran kolik je to napredak od PSR-S910 za ovu vrstu posla. Vidim da ima RAM i da se mogu ubacit samplovi,relativno fin ekran,vokoder i još možda par sitnica koje bih ja koristio tako da mi je i jasno da bi bio upgrade u odnosu na starca S910. Kroz iduću godinu bih,ako mi se poklope zvijezde, uzeo nov SX ali to kad bude i ako bude. Onda bih kao imao u toj nekoj viziji S970 za rezervu,S910 prodat a SX da bude primary keyboard bla bla... Sve su to neki snovi...
Neodlučan sam iako je to dosta bolji stroj a opet ne znam koliko je realno da mi on traži novaca ili koliko da mu ponudim i ima li smisla. Nagovorite me na nešto.


Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2022, 22:40   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo sam pogledao oglasnike i moram reći da sam se prilično iznenadio. PSR S910 se ne može naći ispod 1200 eura. To je defintivno pretjerana cijela ali jednostavno ih nema jeftinije. Našao sam PSR S970 za 1999 eura, pa kad je tek izašao koštao je 1800. Gledam austrijski ebay jer kod nas nema ništa pametno, na Bolhi ima jedan s910 za 1100 € ...
Po tome sudeći, iznos od 8000kuna za psr 970 je više nego povoljan. Dakle, spuštaj još cijenu jer prodavač nije svjestan da na tržištu klaviajtura ima veću vrijednost od one koju je on platio.
Usporedbe 910 vs 970.
2009 vs 2015
Ozbiljna razlika je što za 970 imaš besplatnih Packova kao u priči
https://uk.yamaha.com/en/products/co...vse/index.html i puniš je do 512 mb. Audio Stylova stane 128 mb. Na 970 imaš Apreggio i veoma iskoristiv Drum Edit.

Dovoljno razloga za kupovinu/zamjenu ima, pogotovo po ovoj cijeni koju spominješ.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije