Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.03.2013, 19:33   #21
mile nikolic
Početnik forumacije!
 
mile nikolic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2010
Mjesto: beograd
Postovi: 41
Downloads: 82
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: korgpa80
Interesi: muzika,kompjuteri ,tenis
mile nikolic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

u potpunosti se slazem sa kolegama da nikad nije kasno da ostvaris svoje ambicije pogotovo ako jos imas volje i zelje zato samo napred i puno srece
mile nikolic je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2013, 20:02   #22
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala najlepše.
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2013, 22:31   #23
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega,
Poznavanje nota je vrlo bitno u bavljenju glazbom.
Savjet ti nije na mjestu.
Nota danas imas vise nego ikad.
Trebas komp,midi file bilo koje pjesme,
nekakav cubase ili slicno i imas note.
Sve to mozes naci ovdje,samo polako...
Postovano sa mobilnog uređaja
romario je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2013, 22:57   #24
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega, ja da lično nisam iskusio to, na svojoj sopstvenoj koži, mladim kolegama nebih ni davao taj savet. Kada neko provede 10 i više godina, striktno učiti pomoću nota, a pri tom nije u mogućnosti nijednu pesmu "skinuti" pomoću sluha, onda je to veliki problem. Smatram da je sve to "bubanje" napamet. Koje bez stalne vežbe nema nikakav efekat. Onda note trebaju poslužiti samo kao početna i najosnovnija faza i ništa više od toga. U redu je za osnovno poznavanje, ali nikako kao trajno rešenje. Jednostavno se moraju osposobiti samostalno. Izoštravajući svoj sluh. Koji će im jedini biti od ključne pomoći i značaja. To tvrdim da je NAJBITNIJE. Note samo za osnovno i za početak, a kad savladaju osnovno i akorde, onda se trebaju prepustiti sebi. Svom čulu sluha. Koliko njih kolega,, nikad nisu imalo dodir sa knjigama, notama, sad već i računarima, software-ima i sl? Pa su postali izuzetni muzičari. To je dar svakog pojedinca. Muzika se ne uči, ona se oseća. Uzalud je svaka knjiga i sl, ako čovek ne oseća duboko u sebi melodiju i ritam. Uzalud je onda svako učenje. Verujte mi.
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2013, 23:16   #25
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Korg i30 ne vredi više od 150 evra pa nek je glanc nov. Za 300e bolja solucija ti je pa50.

Ti što traže po 350e za i30 prodaju ga duže od godinu dana po oglasima. Da bi znao realnu vrednost cene pitaj preprodavce koliko bi ti ga računali da im ga daš u trampu, pa na to dodaj 50 do 100e na skuplje modele.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2013, 23:30   #26
mrgud
Drugar foruma
 
mrgud's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: luzern(travnik)BiH
Godina: 48
Postovi: 71
Downloads: 803
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Tyros 4
mrgud befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nenade,
ne bi trebalo da dajes takve savjete,iz razloga sto ovaj Forum prati i dosta mladih ljudi,koji tek zele poceti baviti se muzikom.
Ne bi bilo dobro da odmah na pocetku rade greske.

To sto tebi nije uspjelo na taj nacin je individualna stvar i tu moze da bude vise razloga zasto je tako.
I sam se bavim amaterski muzikom iz razloga sto ne poznajem dovoljno note harmonije i.t.d. inace bi sigurno bio profesionalac.
Razlozi su i kod meine Individualne prirode.

Ono od prije cu ostaviti kako je,necu da komentarisem,da ne bi bespotrebno nastavljali raspravu.
Ajd u zdravlje.
__________________
najpoznatiji japanski muzicari su: janataki tenakito i picako jama
mrgud je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2013, 00:06   #27
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mrgud Pokaži Post
Nenade,
ne bi trebalo da dajes takve savjete,iz razloga sto ovaj Forum prati i dosta mladih ljudi,koji tek zele poceti baviti se muzikom.
Ne bi bilo dobro da odmah na pocetku rade greske.

To sto tebi nije uspjelo na taj nacin je individualna stvar i tu moze da bude vise razloga zasto je tako.
I sam se bavim amaterski muzikom iz razloga sto ne poznajem dovoljno note harmonije i.t.d. inace bi sigurno bio profesionalac.
Razlozi su i kod meine Individualne prirode.

Ono od prije cu ostaviti kako je,necu da komentarisem,da ne bi bespotrebno nastavljali raspravu.
Ajd u zdravlje.
Ne vidim razlog zašto ne bih iznosio svoje lično mišljenje i davao blagonamerne savete, onima koji tek počinju svoju muzičku karijeru. Da nebi došlo do zabune, da obrazložim nešto. Ja govorim o tome, da se osnova MORA znati, to stoji. Osnovno znanje je NEOPHODNO. Ali, ne sme se intenzivno koristiti udžbenik, note i dr. Postaje se faktički zavistan o isto. Time se ne stiče osećaj i rutina. Time se ne izoštrava čulo sluha. Da li shvatate o čemu govorim? Čovek mora da se osamostali. Ne da bude rob notnog zapisa. Kao što kolega u jednom prethodnom postu reče. Da note ne postoje za sve pesme. Kako onda naučiti neku? Kako je "skinuti"? Prosečan muzičar, sa ne tako velikim ambicijama. Koji ima za glavni cilj, svirati uživo (kafana, svadbe itd.) ne treba posedovati SAVRŠENO ZNANJE. Već je sasvim dovoljno i prosećno. U to svakako ne ubrajam kompozitore i sl. tome. Ti si amater, biću i ja. To nije dovoljno za to? Smatram da jeste. Na kraju krajeva, mladi se trebaju voditi iz svoje glave, a ne iz glava drugih. Forum im može donekle pomoći, a za ono glavno to moraju sami. Da prvo preispitaju ambicije svoje. Šta ustvari oni žele i čime se baviti. Da li amaterski ili profesionalno (sviranje, komponovanje itd.). U zavisnosti od toga varira i savet, koji bi eventualno mogli dobiti. Sve je to individualno. Ranije (prošli vek), nije bilo ni računara, ni software-a, niti mogućnosti školovanja (za večinu). Zar niko tada nije uspeo? Sada svega ima, ali s tim i više kompikacija, mogućnosti, teorija i sl. Nek niko ne zaboravi da sam i ja POČETNIK. Ja sam samo to i ništa više od toga. Ali ako jednog dana uspem, a nadam se da hoću. Tada ću napisati post. U kojem ću izneti tadašnje svoje mišljenje. Da uporedim sebe od sad i tad, a verujem da neće biti veće varijacije u izjavi mojoj, u odnosu na sadašnju. Ja sa dobrom namerom govorim ovo. Ne sa lošom, a i opet ponavljam, OSNOVNO ZNANJE JE NEOPHODNO ZA POČETAK. Bez njega ni ne vredi počinjati.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Korg i30 ne vredi više od 150 evra pa nek je glanc nov. Za 300e bolja solucija ti je pa50.

Ti što traže po 350e za i30 prodaju ga duže od godinu dana po oglasima. Da bi znao realnu vrednost cene pitaj preprodavce koliko bi ti ga računali da im ga daš u trampu, pa na to dodaj 50 do 100e na skuplje modele.
Da, ali gde da ja nađem i30 za 150, a pa50 za 300 eura?

Promijenjeno od RNenad (08.03.2013 u 00:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2013, 00:42   #28
mrgud
Drugar foruma
 
mrgud's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: luzern(travnik)BiH
Godina: 48
Postovi: 71
Downloads: 803
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Tyros 4
mrgud befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"ne sme se intenzivno koristiti udžbenik"

Nenade,
ako te to cini sretnim,evo dajem ti za pravo,sve sto si napisao u prethodnim postovima.
Za meine ovo vise nema smisla.Vise se necu javljati na ovu temu da ne bi stvarao konfuziju.
U svakom slucaju sve najbolje i puno srece
__________________
najpoznatiji japanski muzicari su: janataki tenakito i picako jama
mrgud je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2013, 01:35   #29
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se ne mogu osećati ni srećnim, a ni nesrećnim, zbog tvojih reči, mrgude. Bile one pohvalne ili ne. Što se tvog komentarisanja u ovoj temi tiče, ne primoravam te da činiš to. To je volja pojedinca. Ja imam valjda pravo izneti svoje mišljenje i stav, ili nemam? Hvala na lepim željama. Takođe.
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2013, 09:14   #30
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cuj,
posto ne znas svirati,ne znas akorde,
ne poznajes harmoniju.kakav savjet ti mozes dati?
I kome ?
Procitaj forum malo i uvjeri se kolika je ovdje
baza podataka vezanih za muziku od ljudi koji ZNAJU.
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od romario (08.03.2013 u 09:16 sati)
romario je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije