Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.09.2018, 01:55   #81
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije da nema, nego je trenutno nestalo :-)

Evo ti video gde ima svega i sistem nije ama nista veci nego taj MAUI u gabaritima.
Izbegavam da ovde bilo sta pisem o mojim kutijama, ali ponekad se tesko suzdrzim.

https://www.facebook.com/marjan.milo...9502571076076/
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
GALA (03.09.2018)
Star 03.09.2018, 02:20   #82
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tko bi lud očekivao da će dvije 15" pokriti toliki prostor. Napisah ja sve u popratnom tekstu ali za badava. Jer, ljudi čuju samo ono što žele čuti i vide samo ono što žele vidjeti. I kad k tome bace filozofiju da to nije siva boja nego svijetlo siva ... ode sve u Honduras. Zato ću ponoviti bitno za one koji ne znaju ugledati drvo od šume. Ili, za one koji čitaju ali slabo razumiju pročitano.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
...Kamera ima odlične mikrofone ali ipak morate uzeti u obzir da zvuk na snimci nije realna zvučna slika kako se to stvarno čuje u prostoru. Pogotovo ne u spektru dubokih tonova gdje mikrofon na kameri jednostavno odreže bas frekvencije. Ipak, može se napraviti okvirna usporedba ova dva sistema.
...
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
.. Na forum sam postavio video prvenstveno da bi eventualni zainteresirani članovi mogli doživjeti i na neki način čuti što ovaj sustav može. Ne zanosim se time da na ovom molu MAUI "razvaljuje" i da on može parirati nekim većim i ozbiljnijim sistemima. Treba biti realan, da se na ovaj ogromni prostor stavi i "10kw kutija", opet nekome ne bi bilo dosta. ...
A sad za ozbiljno odoh u krevet i samo za kraj ću citirati @Morisona

Citat:
Originalno postovano od Morison Pokaži Post
... Jednostavno za moj pojam ovo je savrsen ton. Gitara prelepa, pevaci prezentni i ispred u miksu, aranzer ne preterano pojacan a ima prelep patos u basu i sve se cuje producirano, kao da je odradjen mali mastering...

...Svakako preporuka svima koji gledaju i tragaju za ovim tipom sistema, idite i negde preslusajte. Ne verujte nikome, pa ni meni. Moj ukus je moj, parametri koji su meni bitni nekome nisu....


casper je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2018, 08:08   #83
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cini mi se da sam takve kutije( slike iz hotela u Skoplju) vidio na Minhenskom Hauptbahnhofu.Doduse bez subova i nisam obracao paznju na koliko Hz je low cut. Uglavnom cuje se kad stize koji vlak.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2018, 08:12   #84
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Takve smo kutije imali svi po skolama jos pre 50 godina, i po kasarnama, stadionima. Nije to nikakva nova tehnologija.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2018, 09:02   #85
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa da, moda se ponavlja.
Uskoro ce poceti proizvodjnja WV Golfa 1.
Moci ce koristiti iskoristeno ulje iz friteze.
To ce biti hit
ffb je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2018, 09:40   #86
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidim ja da će lagano i ova tema pod utjecajem "negativne svemirske energije" otići k vragu.

Postovi do sada nisu brisani, ali svi slijedeći koji nemaju direktne veze s temom biti će uklonjeni. Ako netko želi razglabati o zvučnim slikama, frekventnim područijma ili kuhanju graha, neka otvori novu temu na podforumu koji se odnosi za to i onda tamo pokaže koliko zna. Ili ne zna.


Na ovoj temi i za sada imamo slijedeću situaciju. Četiri člana koji aktivno koriste i imaju direktna pozitivna iskustva s ovakvim sistemima. Par članova koji su eventualno zainteresirani za kupovinu i žele dobiti što više relevantnih informacija iz prve ruke. U cilju što bolje i kvalitetne komunikacije bih molio sve one koji nemaju direktna iskustva s ovim sistemima da prestanu pljuvati po njima i donositi zaključke na osnovu nagađanja i predrasuda.
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2018, 11:39   #87
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam takodjer zainteresiran za ovaj sistem (ili slican) i svijestan sam toga da nije za Arenu, i ne razumijem se u ove Herze, ali bitno mi je samo dali to dovoljno lijepo zvuci i dali se cuje bas. Sad koliko taj bas ima herza manje - vise, garantiram da vecina koji su procitali temu znaju malo ili nista o tome, ali svi znaju kad slusaju dali cuju bas i dali im se svidja to sto cuju, jeli im tanko ili im izlazi smola iz usiju A sad, i tu je dalje stvar ukusa, kakav tko voli zvuk.
Ovi sto usporedjuju to sa nekim jacim sistemima (i gabaritima vecim) trebaju bit svijesni da vecina nas koji kupuju ovakve sisteme smo OMB i na svirku idemo u najbolju ruku sa nekim automobilom srednje klase, nemamo kombi da potrpamo sve silne bas binove od 18 inca i ovakav sistem se kupuje radi prakticnosti.
Sto se tice cijene, ako je nesto menje ne znaci da menje i vrijedi, placa se nova tehnologija a ne gabariti.
A kod usporedbe bilo bi dobro kad bi se pokrenula uporedba sa slicnim sistemom npr . Turbosound ip2000 (3000), jer ja recimo konkretno MAUI nemam gdje probati, a Turbosound imam, pa me npr zanima zasto neki tvrde da jedan valja dok drugi nevalja i sl.. jer meni ovako na prvu djeluje da je to isto ili tu negdje.


Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2018, 12:26   #88
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tihotyros, Turbosound Ip 1000 = Ld Maui 11, Ip2000= Maui 28.
Ali usporedno sa prvim modelima Ld Maui NE G2!
Dozivljaj sounda je prilicno subjektivan i o tome nema potrebe diskutirati.Ja imam dva Ld Maui 11 G2 sa kojima sam zadovoljan. Postoji par slika na kojima se vidi gdje sam koristio-mislim na velicinu prostora.
Imao sam priliku. cuti Ip 2000 i meni se osobno nije svidio.Doduse samo jedan stub i to u manjem prostoru.
Takodjer sam citao test na Amazoni gdje moderator daje utisak da ga taj sound podsjeca na sound kuhinjskog radija iz 60-tih godina.
Razgovarao sam sa prodavacima Just Musik Minhen koji su ga imali u ponudi i svi do jednoga su mi rekli da je sound prilicno los.
Vise ga nemaju u asortimanu robe.
E sada dali treba sljepo vjerovati procitanom, preporuci to neka svako sam odluci.
Takdjer sam imao tri puta po jedan Ld 11 ali samo za manje gaze gdje je buka zabranjena.
Dakle vec duze vrijeme baratam sa takvim stapovima. Za vece svirke sam teglio Rcf aktivni sustem sa dva suba.
Moja preporuka; svi koji imaju mogucnosti neka naruce kod Thomanna , neka testiraju 30 dana i ako nisu zadovoljni neka vrate u roku od 30 dana.
Naravno mora biti neosteceno.Novac se dobiva nazad na racun bez obaveze da se nesto drugo kupi.
Vrlo jednostavno i posteno

Promijenjeno od ffb (03.09.2018 u 12:30 sati)
ffb je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ffb za ovaj koristan post:
Tihotyros (03.09.2018)
Star 03.09.2018, 12:29   #89
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tihotyros
Upravo kvaliteta bas frekvencija koji spominješ je bio "okidač" da pređem na ovaj sustav. To se dogodilo u trenutku nakon što sam kupio Genosa, a indirektno je vezano i uz moj davni prvi susret/svirku na Bose sistemu.

Zašto je Genos u priči? I sam znaš da sound koji iz njega izlazi bitno drugačiji od Tyrosa. Njegov bubanj, i posebno duboke frekvencije imaju jednu drugačiju, bolju i novu dimenziju. Međutim, ona ne dolazi toliko do izražaja ako ozvučenje na koje sviraš to ne može reproducirati. I tu se javio "moj problem". JBL-i kao zvučnici su mi odlični odgovarali ali istovremeno su bili "plitki" u basu. Da bi pokrio taj nedostatak, trebalo je podmetnuti neki ozbiljni zvučnik ispod. I to onda veže druge probleme od volumena kutija, njihove težine, i na kraju krajeva, neiskorištenosti sustava gdje slažem opremu koja pokriva 200 ljudi, a u sali ih ima 50tak.

Zašto Bose? Još prije 7-8 godina sam imao želju isprobati "te stupiće" jer sam o njima čuo mnogo pozitivnih kritika. Tada sam svirao na PM1000 i pasivne JBLe i želio sam preći na aktivni sistem. Iznajmio sam Bose L1 model II s dva basa i T1 mixerom i u drugom setu jedne lijepe svadbice od 50tak ljudi sam počeo svirati na to. Moje iznenađenje je odmah i na prvim odsviranim tonovima bilo ogromno. Bio je to otprilike isti feeling koji sada čitamo u opisu @Morisona nakon testiranja MAUI-a. Ipak, tada nisam kupio taj sistem jer je bio jednostavno preskup. Za dva takva stupa, s 4 basa i T1 mixerom tada je trebalo dati 6000 eura. Ali želja da si kupim takav sitem je i dalje ostala. A onda se pojavio LD, dobro recenzije, iskustva prijatelja koji sviraju na njega i ne manje bitno, korektna cijena.

Neću sada i ovdje raditi usporedbe Bosa s ovime na što sviram ali sudeći po iskustvima člana @ffb i pročitanim forumima koje sam pregledao prije kupovine, kod MAUI se dobiva više za dvostruko manju cijenu. Kada bih uspoređivao IP1000/2000/3000 i MAUI 11/28/44, prednost bi svakako bila na MAUI jer se radi o zvučno kvalitetnijem sustavu. Naravno, opet vrijedi pravilo da svatko treba probati za sebe i donijeti sud na osnovu onoga što očekuje/čuje.

DODANO:
S obzirom da postoji više modela MAUI sistema, pojasnit ću to kako ne bi došlo do pogrešnog tumačenja. LD firma u liniji MAUI proizvoda ima MAUI 5, MAUI 11, MAUI 28 i MAUI 44. MAUI 5 je mali i efikasan sustav ali je više namjenjen solo izvođačima poput uličnih svirača. MAUI 44 je najveći sistem i cjenovno najskuplji pa mislim da i njega ne treba isticati u ovoj temi. AKo vas interesira, lako možete pronaći podatke o njima.

Nas zanimaju modeli MAUI 11 i MAUI 28. Prva serija MAUI je proizvedena 2011. godine, da bi par godina poslije izašla serija MAUI MIX. Dodatak nazivu (MIX) naznačuje da je dodano nekoliko ulaza i to za mikrofon, line-in, Hi-Z i mini jack koji prima i bluetooth signal. U ostalim su karateristikma ove dvije generacije vrlo slične. Nakon toga dolazi serija s nazivom G2 i konkretno o tome pričamo na ovoj temi. Tu je LD napravio poboljšanja u području snage i decibela ali je istovremeno smanjio težinu bas kutije kod modela 28. Tako je na neki način postala primamljivija za nas koji ne možemo/ne želimo dizati od poda više od 20kg. Težina koju navodim u donjoj specifikaciji se odnosi na jednu stranu, tj. bas + cilindri.

2011. godina
MAUI 11 - 340W RMS; 113-121db max; 23,5kg
MAUI 28 - 400W RMS; xxx; 36kg

2014. godina
MAUI 11 MIX - 400W RMS; 114db-121db max; 23,6kg
MAUI 28 MIX - 400W RMS; 115-123db max; 35,4kg

2017. godina
MAUI 11 G2 - 500W RMS; 118db-126db max; 26kg
MAUI 28 G2 - 1000W RMS; 120-128db max; 30kg

Promijenjeno od casper (22.09.2018 u 11:05 sati) Razlog: dodano
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Tihotyros (03.09.2018), tonijo (03.09.2018), tyros2 (03.09.2018)
Star 22.09.2018, 03:50   #90
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovoga puta nisam pjevao na snimci ali sam prije svirkice napravio par kadrova. U ovakvom se ambijentu "štapni" sistemi vrhunski uklapaju, bilo je 100njak ljudi i svirao sam na polovici snage. Prostor je gotovo sav u staklenim stjenama ali to nije nimalo smetalo za kvalitetu sounda. To je odlična karakteristika ovog sustava i za razliku od mog prijašenjeg ozvučenja, podešavanja mixera su svedena na minimum.
Eto, da podignem malo temu i dodatno zaintrigiram one ljude koji s nestrpljenjem čekaju svoj MAUI.





https://youtu.be/BnKySDROL0Q
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (22.09.2018)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije