Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.12.2019, 19:33   #41
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@korg4play



Pitam iskljucivo za PCG (ne KSC,KMP ili KSF) od Korga M3 ili Krome. Ima dobrih zujalica na M3 i Krome koje su napravljene od fabrickih boja a ne od nadokadno uvucenih semplova.

Kross 2 ima EDS-i sintezu dok M3 i Krome imaju EDS-X.
Sto znaci da Kross 2 ima skraceni ROM u odnosu na M3 i Krome.


Ako je neko probao da ucita samo PCG fajl od napomenutih klavijatura u Kross 2 , nek javi da li moze ili ne. Sigurno je da ne moze da ucita kompletan PCG file vec samo jedna PCG banka ili boje pojedinacno.



U radnji trenutno nemaju Kross 2 inace bih vec isprobao zato i postavljam pitanje ovde.

Promijenjeno od bojanzivkovic (23.12.2019 u 19:41 sati)
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2019, 02:22   #42
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ciao momci

Veljan, 15.12.19

Ovako ja sad imam kompletan set od dejce iz nisa i stvarno je ekstra odrađeno. po mom ukusu je stvarno Full set.
Dodato:
Znači set za korg kross 2 je gotov (dejca Niš) . Ja sam vise nego zadovoljan,imao sam već prvu svirku i mogu da kažem da ima sve u setu sta treba

milosvasic, 25.09.18

Ovako ja sad imam kompletan set od dejce iz nisa i stvarno je ekstra odrađeno. po mom ukusu je stvarno Full set.
Dodato:
Znači set za korg kross 2 je gotov (dejca Niš) . Ja sam vise nego zadovoljan,imao sam već prvu svirku i mogu da kažem da ima sve u setu sta treba


??!

jel to neka standardfora koja se mora pisati po forumima kad se kupuje set??

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2019, 00:49   #43
buraz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.05.2007
Postovi: 15
Downloads: 1337
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buraz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

grandia:"jel to neka standardfora koja se mora pisati po forumima kad se kupuje set??"

To je ono sto ja citavo vreme pricam,jeftini su to Djukacki trikovi,ne bi me cudilo da se iza ovih imena krije sam Dejca.I zamislite hoce da ima 170 eura za to sto on naziva Set a nigde da dokaze da taj set postoiji,to se naziva Djukacki bezobrazluk i lopovluk a ne kolegijalitet.
buraz je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2020, 01:30   #44
aboncev
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.01.2020
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aboncev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Radim vec godinu dana i nesto sa korg kross 2. klavijature je ekstra!!! Izuzev to sto ima "losa" klavijatura (al bolja od pa50, pa500), prednosti su neverovatni. Tezi 4kg, kompaktna (nema visak plastike), vokalizer, USB, SD card, direkno audio snimanje, sempler (128MB), neverovatan klavir (bolji od PA4X).
Ali nema balkanski set. I to zahvalujuci vama Srbi i Bosanci. Sto jos niste dobro upoznati sa ovim malim zverom. Cita KSC KMP sa TR/LE, M3, kronos, ali samo kao suvi sempl. Mora tu mnogo da se radi da bi dobili zadovoljavajuca harmonika. To je najvise sto fali ovoj klavijaturi (kisu tipke u pitanju). Ima samo jedan fabricki sempl armonike i iz nje su prevljenje nekoliko programa. Ali za nasu muziku to nije ni najmanje dovoljno.
Hor, strings, bras, flauta, saks, klarinet, to je zadovoljavajuce OK. I da, i mandolina nije kako treba. Nema trzajuca mandolina. Ili ako upotrebljavas za POP muziku je EKSTRA!!!
Ima mogucnost za user skalu za pravljenje terce. Ali nigde nema tutorijali. User skala ima mogucnosti ili samo jednu oktavu ili cela klavijatura i naravno u koji hoces tonalitet.
Jos jedna prednost je sto ima arpezator. Mozda i tu moza da se iskoristi za terce, ali jos nisam uspeo. A ovaj iz Nisa je VELIKI prevarant. On niti nema klavijaturu, niti uopste set za tu klavijaturu.
E pa sad, evo vam. Uzimajtei dalje stare TR LE za iste pare. Sa manjom RAM memoriji, sa manjom polifonije, i t.d. umesto nova, kompaktna i savremena masinica. I da svi zajedno usovrsimo je za nase potrebe. I jos ovo... Razgledajte niz netu da vidite kolko je zastupna u dalekim istoku.
aboncev je offline   Reply With Quote
Star 06.06.2020, 12:43   #45
France
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.05.2020
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
France ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E ovako morao sam da se javim pošto vidim da ovde prozivate Dejču, neznam čoveka lično slušao sam ga nekad davno i slučajno ga kontaktirao uvezi pomenutog seta za kross 2 pošto hoće drug da kupi klavu u Italiju za male pare.
Čovek mi lepo kaže dodji kod mene učitamo set vidiš šta kako, svidja ne svidja
uzmeš ne uzmeš, od boja ima sve živo bar tako kaže nema kross da bi mi pokazao a i nema razloga da laže kad već zove kod sebe kući...
Znači terce iz svih tolaliteta itd.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
France je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2020, 18:02   #46
buraz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.05.2007
Postovi: 15
Downloads: 1337
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buraz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moze on tebe ako zelis i da te kresne kod kuce prijatelju mi i dalje ne vjerujemo djukcima ko sto si ti i taj Dejca.Samo video gde se vidi da kross2 svira moze da vas opere.Daj video bog te video.
buraz je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2020, 00:14   #47
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

buraz druze, ne moras da vredjas druge forumase i ako si u pravu


france, ajde objasni ti nama zasto 2 razlicita forumasa pisu isti post na tacku i zarez?


ja kupio kross2 negde oktobar 2019 i do sada sam ga 4-5 puta ukljucio
bez seta me uopste ne interesuje

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 01.07.2020, 10:52   #48
France
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.05.2020
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
France ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne razumem, ja dzukac?
Jel vi znate uopste ko je dejča?
Daj malo se informišite pre nego sto lupate gluposti i pišete nešto o nekom koga ne poznajete... Dejča pravi setove za većinu popularnih klavijatura, imate snimak sa Jocom king na youtube pa pogledajte. A kome treba doći će do Niša pa će se uveriti. Drug ce kupiti kross i uzeti set od Dejče pa cu snimiti klip i postaviti ovde, da zapušim svima usta a pogotovu ovom burazeru što j g.v.a.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Dodato:
Grandia jel prodaješ krossa?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Dodato:
Moze na PP

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Promijenjeno od France (01.07.2020 u 13:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
France je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2021, 18:24   #49
Danilo_NS
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2017
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Danilo_NS ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pošto vidim da ovaj workstation nov košta samo 550 eur, stvarno sam bacio oko na njega, pa je pitanje za one što su imali prilike da ga koriste da li ovo zaista vredi kupovati, ili ipak kupiti neki polovan Korg TR, ili Le za 250-300 eur? Odmah da kažem da su mi TR i Le ipak sekundarna opcija zbog većih dimenzija, a ovaj Kross vidim da je malecni (a i lagan) kao neki prosečan midi kontroler, što mi u potpunosti odgovara, jer nemam mesta na stolu dovoljno. Klavijaturu bih isključivo koristio za bas kontru, kao i za pop muziku. Znači, ne trebaju mi one balkanske boje za foršpile, ali bi mi dobro došlo da ima zvukove od kojih bih mogao sam da napravim neki osnovni set za bas kontru.
Danilo_NS je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2021, 08:24   #50
mikisid
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.10.2010
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mikisid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od France Pokaži Post
Ne razumem, ja dzukac?
Jel vi znate uopste ko je dejča?
Daj malo se informišite pre nego sto lupate gluposti i pišete nešto o nekom koga ne poznajete... Dejča pravi setove za većinu popularnih klavijatura, imate snimak sa Jocom king na youtube pa pogledajte. A kome treba doći će do Niša pa će se uveriti. Drug ce kupiti kross i uzeti set od Dejče pa cu snimiti klip i postaviti ovde, da zapušim svima usta a pogotovu ovom burazeru što j g.v.a.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Dodato:
Grandia jel prodaješ krossa?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Dodato:
Moze na PP

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Pošto vidim da nisi postavio video znači da su svi ostali u pravu? Iskreno ne šalim se, gledam klavijaturu već neko vreme i sad mi se stvorila neka prilika da je uzmem i strašno me zanima da li postoji famozni set ili ne, da li uopšte postoji narodnjački set za nju?
mikisid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije