Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2010, 22:14   #21
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Procitaj malo bolje postove, nigde nisam pisao o razlici izmedju MFX i MFXi vec o razlici izmedju EFX i MFXi (Rekao si da su izasli zajedno i da nema razlike. Nisu izasli zajedno i razlikuju se.MFXi je izasao kasnije u odnosu na EFX i MFX). MFX se vise ne proizvodi tako da za uporedjenje ostaju EFX i MFXi.

Beethoven:
"Stariji je od MFXi8 ali ima ista predpojacala i par sitnica manje."
Izvuceno iz konteksta. Govorim o EFX.

@Aleksandar72:

Koliko ja znam, EFX i MFX su izasli paralelno,mislim da je informacija pogresna.

EFX i MFX jesu izasli zajedno ali EFX i MFXi nisu a njih sam samo i poredio.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 22:22   #22
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega uvazi misljena i kolege Beethovena a i kolege Aleksandra72, to su provereni ljudi, i dosta toga znaju, posto su i meni pomagali u nekim situacijama, i ne kajem se sto sam ih poslusao.
Ja mogu da ti predlozim pasivu, naravno nije vrh, ali eto za neke manje pare, ja i kolega koristimo mikser Yamahu EMX 5000 i do skoro smo imali jedan par Fbt max4, pa smo kupili jos jedan par istih.Cena Yamahe je oko 500 evra a par Max4 je oko 400-450 evra.Kombinacija nije losa, mada to je samo predlog i srecno sa kupovinom!!!

Promijenjeno od dekipa (14.12.2010 u 22:23 sati)
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 22:30   #23
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Šta sve čovjek neće pročitati na muzičkim forumima...
Najkonkretniji zvuk za najmanje para sa Power Mate 1000/2???


mislio sam na pm 600,jer sam prethodno rekao da se slazem sa kolegom beethovenom!!!pozzz
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 22:42   #24
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Dodatak

Citat:
Originalno postovano od dekipa Pokaži Post
Kolega uvazi misljena i kolege Beethovena a i kolege Aleksandra72, to su provereni ljudi, i dosta toga znaju, posto su i meni pomagali u nekim situacijama, i ne kajem se sto sam ih poslusao.
Ja mogu da ti predlozim pasivu, naravno nije vrh, ali eto za neke manje pare, ja i kolega koristimo mikser Yamahu EMX 5000 i do skoro smo imali jedan par Fbt max4, pa smo kupili jos jedan par istih.Cena Yamahe je oko 500 evra a par Max4 je oko 400-450 evra.Kombinacija nije losa, mada to je samo predlog i srecno sa kupovinom!!!
Zaboravio sam da kazem da su to cene za polovnu robu, i da kazem da sam mislio na one strije maxx4.
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 23:23   #25
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Zelim samo da se slozim sa @Beethoven, kad je u pitanju to da kutije uticu na krajnji sound, u sto sam se licno uvjerio. Sa svojom grupom sam imao koncert na manjem otvorenom prostoru (tu su sve akusticni instrumenti osim mojih klavijatura) i hor od 4-5 vokala. Bile su 4 kutije FBT Verve 152 (ovo ne pisem radi preporuke nego samo zato sto smo radili na tim kutijama) i kacili su na behringer xenyx miksetu, neznam tacno koja, i bio je neki dobar snagas. Doduse, trebala je biti neka Yamahina mikseta ali je covjek zaboravio adapter i skoknuo do nekog drugog da posudi miksetu. Ja sam mislio da ce zvuk biti nikakav samo zbog tog behringera ali bilo je suprotno. Odusevio sam se krajnjim soundom behringera, a i ljudi su stvarno nastelovali zvuk za nagradu.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 23:32   #26
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ok, slusam vas sve i razmisljam, verovatno ipak se odlucim za polovan power mate 600 i kutije, ali sada tu imam nedoumicu, sx 300 ili jbl Eon 305, Jbl me privlaci sto je slicne snage ali ipak je 15-ica,.... zanima me iskljucivo topliji sound, a ne ostriji, Znam da Betoven zna, jer je bio fan Ev a sada pretpostavljam da je kupio 4 aktivna Jbl Eon 515....
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2010, 00:26   #27
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Beethoven: Procitaj malo bolje postove....

Ovo ti nije trebalo, ali neka...imam ja nove "amortizere".

Da ne duzim i ne pokvarim diskusiju! Nije to niko zasluzio,najmanje kolega koji je postavio temu!
Posto nisi odgovorio na moje pitanje,evo ja cu:
Razlike izmedju MFX i MFXi je samo Rackmount,nista drugo....tj ima razlike,koje bih mozda i podelio s'tobom,informacije koje mozes dobiti samo od menadzmenta Harman korporacije,ali vidim da te ne interesuje...nema veze.
Nigde nisam rekao da su EFX i MFX isti! Ne znam gde si to procitao,....hajd,nema veze.

Posto i ovaj dijalog (izmedju mene i tebe mislim) je isto bez veze,ovde se povlacim iz diskusije, sve u prilogu da kolega Pedja5379 odabere najbolju kombinaciju.

pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2010, 01:04   #28
edinj
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 04.02.2005
Mjesto: USA
Godina: 44
Postovi: 30
Downloads: 678
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Triton Extreme, PA800, Triton Classic, Roland XP-30, Roland RD-700
edinj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinj pošalji poruku preko MSN messengera edinj pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Postovani kolega, imam viska jednu mixetu (zed 12fx) koju bih bio rad da vam poklonim.
Jedini problem je napon i kako bi to radilo dole na balkanu, vjerovatno postoji neki elektricar koji bi to mogao da sredi. Mixer sam koristio na par proba i to je sve, cak imam i orginalnu kutiju.
Ali eto kako vec rekoh samo mi posaljite svoju adresu na PM a ja cu se pobrinuti za ostalo.
edinj je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2010, 01:08   #29
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Druze zaplako sam od srece i ja i moja zena, dal je moguce da ima tako dobrih ljudi evo nastavljam na PM
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2011, 02:40   #30
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Samo da kazem,... evo proslo je preko mesec dana a od allen & heata zed 12fx ni traga ni glasa, kolega edin mi se ne javlja na pm, da mi kaze bar da se zezao,.... kapiram ga iako se predomislio, najgora stvar u svemu tome je sto sam zeljno iscekivao taj allen pa sam izgubio dve, tri sjajne prilike da uzmem povoljno odlicne miksere,... no sta ces,... vremena su teska,.. u svakom slucaju pozdrav za Edina,... bar sam bio odusevljen jedno dve nedelje,....
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer zbogom b315a allen 1204fx

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije