Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.09.2017, 12:14   #1
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Snimanje live nastupa

Pozz drugari, treba mi savet u vezi snimanja Live svirke !! Od uredjaja imam samo Tscam DM 24 digitalni mikser i to je to !!! Koju eksternu muzicku karticu i koji lap top ( kakve konfiguracie i performansi ) bi trebao nabaviti da to pristojno funkcionise !!! Snimao bih 16 kanala istovremeno. U kucnim uslovima imam E-MU 1212m koja je vezana sa Tascam DM24 preko optickih kablova i tu imam 8 kanala In/Out snimanje na Cubase 5, koje odlicno funkcionise. E, sada me interesuje , kao sto rekoh, koju eksternu karticu kupiti koja ce moci da snima 16 kanala odjednom na lap top, gde bi bio instaliran Cubase, jel dugo radim u njemu !!! Znaci Mic/Ins---> Tascam DM24 --->Eksterna kartica-----> Lap top (Cubase) !!! Nadam se da je jasno sta pitam, pronasao sam nekoliko slicnih postova ali nigde konkretno ovo sto mene zanima !!! Hvala na odgovorima unapred !! Ako nesto nisam dobro i jasno napisao, rado cu pojasniti !!! Pozz
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2017, 03:13   #2
gluhasoba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2016
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
gluhasoba ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozzzzz......evo jedan predlog
https://www.rme-audio.de/en/products/fireface_800.php
gluhasoba je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2017, 16:44   #3
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo mi je siromasan ovaj odgovor, dali podrzava snimanje 16 kanala preko ADAT ( optike) ili je kombinacija 8 kanala preko optickih kablova a 8 kanala direkan signal sa miksera/inserta ili .... ??? Karakteristike lap topa, da radi/ snima bez problema, kocenja, puckanja,.... !!! U svakom slucaju hvala na odgovoru !!!Pozz
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2017, 17:54   #4
gluhasoba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2016
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
gluhasoba ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako imas na mikseti dva ADAT-a onda mozes tako bez problema.Udjes sa instrumentima u mikser (naravno kanal po kanal-istrument po instrument) i ides digitalno optickim kablovima u Audio interface koji sam naveo.Ako imas na mikseti samo jedan ADAT out onda kombinujes.8 digitalno plus 8 analogno stim što bi bilo pozeljno da na mikseti imas opciju direkt out.Eto mozda je sad malo jasnije,ako nije pitaj ponovo ,naci ce se neko ko zna vise od nas dvojice...pozzz
gluhasoba je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2017, 18:42   #5
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hval ti na odgovoru !! Nemam dva ADAT-a na Tascam-u, samo jedan pa cu morati takvu kombinaciju 8 kanala sa optikom + 8 Direct Out !! Savet za lap top, ne nesto preskupo ali da radi stabilno i bez problema !!??
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2017, 23:48   #6
gluhasoba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2016
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
gluhasoba ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

rekao sam ti za karticu,spojis je preko FireWire (moras imati la laptopu).U cubase prijavis ulaze i to je to.Sve zavisi od fonda sa kojim raspolazes.Što bolja karta,konverteri bolji i čistiji zvuk....
Dodato:
Zaboravih,što se tiče lap topa minimalno 4gb rama i moci ces snimati svih 16 kanala.Osim toga naveo sam ,preporučio,RME što nije uslov da bi mogao snimati.Ima i jeftinijih varijanti.Sve zavisi od budzeta.

Promijenjeno od gluhasoba (16.09.2017 u 23:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gluhasoba je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2017, 00:00   #7
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozz, castio sebe/nabavio polovnu MOTU Traveler i polako realizujem zapoceti projekat, hahah !!! Jos lap top i tu smo !! Hvala na podrsci i odgovorima !! Malo je zaj...na sto radi preko Fire Wire, ali nabavicemo PCIe TI za desk top sa FW konekcijom i onu FW karticu za lap top !! Hvala jos jednom !!
aaccaa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije