Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.09.2013, 17:14   #51
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod njega nemože da se štima po skali jer radi automatski, mislim da je to u pitanju

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
veselinovicvs (04.09.2013)
Star 03.09.2013, 23:56   #52
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala sale_band na brzim odgovorima.
Ako se koristi preko midija shvatio sam da radi besprekorno,znaci novija tehnologija(MUS IQ) u odnosu na PERFORMER i logicno je da nije potrebno toliko komandi na panelu a pritom mislim na tastere SCALE MAJOR i MINOR 1,2,3.Ili je jednostavno razlog da smo mi navikli malo da se slepo drzimo nekih stvari(instrumenata)...
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 11:52   #53
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa... Ja sam bio relativno zadovoljan i sad mi je zao sto sam ga prodao... Bio mi je mnogo boji nego PA800 vokalist a sad imam PA3X i opet bih se vratio na VL3D... Nekako mi je zvucao "toplije" ili ti, prirodnije....
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2014, 21:22   #54
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ozivimo temu, posto imam problem . Naime, OK je sto se tice povezivanja mikrofona u vocalist ali muči me sledeće.

- Kako povezati VL3D na mikser Yamaha EMX5000/12, da svi vokali koriste vocalist? ( moze se naći na netu manual i jednog i drugog, pa bih vas zamolio da budete konkretni..... )

- Drugo pitanje, na mikseti na kanalima imam KENON ulaz i dva banana ulaza. Kada sam pokusao da u ta dva banana ulaza ubacim dva mono kabla iz vocalista, nije hteo da radi, dok nisam ostavio samo gornji kabal na gornjoj banani - mono. Problem je banana sa oznakom I/0.. Cemu onda ona služi? Na kraju sam prikopčao na ona dva kanala 11/12 koja imaju dva ulaza banana, dobio stereo....

HVALA
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2014, 01:32   #55
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Povezivanje je prikazano na slici. Signal ide iz AUX SEND 1 (mix) prema LINE IN (voco) i vraća se na 7 i 8 kanal mixera. Na 7 i 8 kanalu obavezno staviti AUX1 na minimum.
Ako su na prva 4 kanala spojeni mikrofoni onda s potenciometrom AUX1 po kanalu određuješ na kojem vokalu želiš koristiti VL3D. Glavni klizni AUX1 mora biti uvijek pojačan. Naravno, i potenciometar na VL3D Mic/Line input level mora biti pojačan.

Ispod kenon ulaza postoje dva banana konektora. Prvi (gornji) je ulaz i tu možeš spajati mikrofon ili instrument. Drugi konektor je INSERT I/O i služi za spajanje vanjskog efekta. U tu svrhu se mora koristiti tkz. Y kabl. Ovo nije ulaz i zbog toga nisi čuo "drugu stranu" vocalista.

Na EMX5000/12 je prvih 8 kanala mono, a 9/10 i 11/12 su stereo kanali. Stereo signal (klavijatura, vocalist) možemo spajati na dva mono kanala s okrenutim potenciometrima panorame na suprotne strane. Ili u tu svrhu koristimo stereo ulaze 9/10 i 11/12.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg slika11.jpg (88,4 KB, 138x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
jmikulc5 (21.06.2014), rolandx (03.05.2014)
Star 03.05.2014, 08:13   #56
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma kakav download, pa ovo je SVO BLAGO foruma. Živ bio, hvala ti puno. Detaljno, precizno, jednostavno... nemam reči....
Dodato:
....

Juče probao da spojim ali nešto neće da radi. Sve po upustvu, ali neće. Dobija signal iz AUX-a, u input na VL3D, i sa njega na mikser u 7 i 8 kanal (insert) sve kako je napisano ali nije hteo da radi.... pojačao sve ali nešto ne štima. Zbunjuje me to što signal sa VL3D vraćam na kanale 7 i 8...zar ne bi trebala imati mikseta AUX1 input i AUX2 input. Output je lepo obeležen a input su zakomplikovali jer nigde ne piše aux....

Signal koji sam vratio na mikser u redovne kanale 7 i 8 , znači da sam ih mogao vratiti i na bilo koji od kanala od 1 do 8 ? Nije mi najjasnije.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (04.05.2014 u 09:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2014, 10:07   #57
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
... i sa njega na mikser u 7 i 8 kanal (insert) ...
Nije po uputstvu . Ne smiješ signal vraćati u insert. Vraćaš ga u gornju "banana rupu", u INPUT B. Zeleno označene.
Insert ima potpuno drugu ulogu, služi za spajanje vanjskog efekta koji je namjenjen samo tom kanalu, mora se koristiti Y kabl (manuall str 16).

Citat:
Signal koji sam vratio na mikser u redovne kanale 7 i 8 , znači da sam ih mogao vratiti i na bilo koji od kanala od 1 do 8 ? Nije mi najjasnije.
Tako je, signal vraćaš na bilo koji kanal. Možeš ga vratiti i na neki od stereo kanala 9/10 i 11/12. U tom slučaju koristiš "rupe za banane" 9L i 10R. Crveno označene.
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2014, 10:08   #58
dacaibaki
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.11.2010
Mjesto: Pozega
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Fantom G6 i Pa 80
dacaibaki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolege,kupio sam juce VL3D.Imao sam pre njega VHM5 i buni me to povezivanje vokalista sa klavijaturom(inace imam Fantoma G6 i sviram u bendu).Je l uvek mora da ide preko midija(midi out iz klavijature u midi in na vokalistu) ili moze preko GUITAR ulaza i through da bi korektno radio?Probao sam na midi i pri tom me ne registruje,dok na GUITAR mi se cini da menja tercu zavisno koji akord uhvatim(dur ili mol).Znaci da uvek mora da ide signal klavijature kroz njega....pri tom sta ciniti ako se desi da zbog losije struje se vokalist pocne cudno ponasati(gasiti i paliti...),takva sam losa iskustva imao sa prethodnim,onda nemam signal od klavijature.Postoji li i neka druga opcija nezavisnog povezivanja vokalista a da pri tom korektno radi?Uhhh,mnogo pitanja...Hvala vam unapred za pomoc...
dacaibaki je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2014, 10:08   #59
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


Citat:
... i sa njega na mikser u 7 i 8 kanal (insert) ...

Nije po uputstvu . Ne smiješ signal vraćati u insert. Vraćaš ga u gornju "banana rupu", u INPUT B. Zeleno označene.
Insert ima potpuno drugu ulogu, služi za spajanje vanjskog efekta koji je namjenjen samo tom kanalu, mora se koristiti Y kabl (manuall str 16).

Citat:
Signal koji sam vratio na mikser u redovne kanale 7 i 8 , znači da sam ih mogao vratiti i na bilo koji od kanala od 1 do 8 ? Nije mi najjasnije.

Tako je, signal vraćaš na bilo koji kanal. Možeš ga vratiti i na neki od stereo kanala 9/10 i 11/12. U tom slučaju koristiš "rupe za banane" 9L i 10R. Crveno označene.


Grafički Fajlovi
File Type: jpg mix.jpg (37,3 KB, 81x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2014, 10:11   #60
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dacaibaki - odgovor ti je dao pedjajazz u postu 36
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
dacaibaki (05.05.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije