Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.12.2008, 01:54   #1
denza
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2006
Postovi: 6
Downloads: 33
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
denza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Koje PA800 serije imaju poznate probleme?

Zdravo,
Iduci kroz razlicite teme doznao sam da neke of ranijih PA800 serija imaju neke probleme koje je KORG ispravio u kasnijim serijama. Cak je neko spomenuo da je sam KORG naveo te "problematicne" serije.

Ja planiram da kupim negdje polovan PA800 i htio bi da znam koje serije da izbjegavam.

Hvala puno!
Denza
denza je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2008, 01:57   #2
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sve serije pa800 izbjegavaj ,najbolje rjesenje ti je to
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2008, 02:23   #3
Jolly
Vredan član društva
 
Jolly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2007
Postovi: 118
Downloads: 245
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Jolly befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jolly pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Toliko se ljudi zali na PA 800,da je to zabrinjavajuce!
A,bas sam razmisljao da kupim PA 800 i sad sam u dilemi.Mozda se,cak,i vecina vlasnika ovog aranzera vise zali na njega nego sto ga hvali.
Ne samo na ovom forumu,nego i na mnogim muzickim forumima sam primetio da se vise pise o problemima vezanim za PA800,nego o njegovoj funkcionalnosti.
Sta se to desava sa tom serijom?
Pozdrav!
__________________
[SIGPIC]http://www.note-ability.com/images/piano.jpg[/SIGPIC]
Jolly je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2008, 03:25   #4
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

i ja sam hteo da uzmem pa 800 ali na koji forum da otvoris ljudi uvjek imaju neki problem ,pa sam odlucio da zadrzim stari dobri pa 80 i sasvim sam zadovoljan.pre nego sta uzmes dobro se raspitaj a moj sovet ti je ako si vec odlucio da ga uzmes nemoj ga uzimati polovan jer na novi imas garanciju 2g.pa lakse se dise.
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2008, 03:32   #5
rondzo4life
Drugar foruma
 
rondzo4life's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Postovi: 65
Downloads: 329
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
rondzo4life befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedini problem za koji ja znam je sa RAM- modulima koji su imali fabricku gresku. Citajuci domace kako i strane forume, nisam cuo za neke druge probleme. RAM ces provjeriti tako sto udjes u Sound mode i stisnes record. Nakon toga otidji pod INFO i pogledaj koju vrijednost pokazuje dostupna RAM memorija. Isto tako, obrati paznju da verzija operativnog sistema bude 1.61 ili 2.0. Jedino ove verzije testiraju RAM modul pri podizanju sistema, i prijavljuju gresku ako je prisutna.

Dosta ljudi na raznim forumima prijavljuju probleme sa klavijaturom, a ubacuju sve i svasta u njih. Neki cak neznaju da dodju do odredjenih funkcija pa to nazivaju "greskom".

Ja radim sa svojim PA800 vec nekih 8 mjeseci i nemam ama bas nikakvih problema!

Pozdrav!
rondzo4life je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2008, 03:43   #6
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PA 800 je odlicna klavijatura,nikad nisam imao ama bas nikakvih problema sa njom.Dosta je pisano ovde i mislim da je problem ljudski faktor.U PA 800 se "muva" sve i svasta,svi ti "majstori" koji pljuju PA 800 nisu jedan svoj ritam napravili,neznaju ni sta je STYLE PLAY a kamo li RECORD...Kupuju PA 800 tamo gde je najjeftiniji iako znaju da ne dobijaju garanciju,nema serijskog broja,bez kutije...Za sicu manje nego da ga kupe legalno...

Zar ne primecujes da se razgovor vodi vecinom oko setova a ne oko nekih sitnijih delova:

"Ubacio sam set i onda mi se desilo...".Pa ciji si set ubacio?To ti je isto ko da si obuko tudje gace i to jos noshene i neoprane!!!Jos "muva" set od Pa1 zajedno sa globalom.Kod nas sve moze da se "nabudzi","Cuo sam moj drug je to "nabudzio" pa moram i ja...Stavi ROM bass gitaru i "napanji" joj basove na +12dB,visoke u plafon...Ne svidja mu se fabrichka,nije za nashu muziku...Stvarno mi je vise dosta takvih i slichnih postova...Svi bace knjigu (upustvo) kad kupe klavijaturu a onda kukaju kako im neshto ne radi.I najchesce osude Korg ili bas tu seriju jer su imali npr G-800 koji je radio opasno!!!Primer je da G-800 ima 1000 stvari manje nego PA 800 i da na njemu,chinjenica je,imash manje shanse da zajebesh nesto ali tako i 1000 korisnih i upotrebljivih stvari manje.

A niko od njih da se naljuti na sebe i sebe kritikuje.Najlakse je pljuvati firmu i ljude poput mene kojima s' vremena na vreme pukne film i napishu ovakav post.

Ako si spreman da das 2000 eura za PA 800,tj. ako si se odluchio,sedi na autobus ili u kola,skokni do mene,budi moj gost,prezentovacu ti klavijaturu 5 dana ako treba i shvatices o chemu se radi.

Uvek je neko drugi kriv.Dokle?

Au!

Pozdav i izvinite ostali,stvarno se preteralo oko ovoga...

P.S. Ima PA 800 koji se kvare ali su oni malo jeftiniji,1800 eura npr... Mogu da imaju i torbu pride...
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Beethoven za ovaj koristan post:
Ljubashe (25.11.2012)
Star 13.12.2008, 03:44   #7
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Daumen hoch

Treba izbegavati seriju proizvedenu u septembru i oktobru 2007.godine, jer je tu bilo najvise problema sa RAM memorijom.Ovaj problem je KORG objavio zvanicno na svom sajtu.To prakticno znaci, da sint kupljen npr.u junu 2008.moze da ima problem sa RAM memorijom, jer je proizveden u septembru ili oktobru.Datum prozvodnje se moze proveriti uz pomoc serijskog broja.

Jos niko nije napisao koliko je kvarova procentualno na prodatih 1000 komada PA800 i uporedio sa nekim drugim modelom, da bi mogli zakljuciti da se PA800 kvari vise od drugih sintisajzera.To je jedino merodavno.Jednostavno, ima ih mnogo na nasem trzistu i to je to.

Setite se samo PA 80 i njegovih "kvarova" tzv."virusa".

Treba znati da mnogo tih sprava, koje se na raznorazne nacine svercuju iz drugih zemalja, dolazi u neadekvatnim prikolicama,kamionima i sl.,i tada dolazi do ostecenja.
Ovo je takodje, jedan od razloga sto je PA 800 na "losem glasu".

Dakle, treba obratiti paznju na ovo prilikom kupovine.

Drugi razlog je, nepostovanje servisnih uputstava prozvodjaca, prilikom promene resursa i operacionog sistema klavijature (najsveziji primer je zamena OS 1.60 u 2.0). Ovo je bio "zadnji talas kvarova".

Zakljucak; za najveci deo "kvarova" na PA800 zasluzan je ljudski faktor, a ne sam sint, koji je obilato "napunjen" opcijama sa kojim se lose barata.
rale je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2008, 03:50   #8
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo, dok sam pisao odgovor, par kolega je odgovorilo na ovu temu.To ti je uglavnom istina o kvarovima.
rale je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2008, 03:54   #9
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Beethoven Pokaži Post
............. Ima PA 800 koji se kvare ali su oni malo jeftiniji,1800 eura npr... Mogu da imaju i torbu pride...

Bas tako!
Predlazem da od sad, kad se neko zali na PA800,treba prvo da prikaze njegovu "saobracajnu dozvolu" ....

Promijenjeno od rale (13.12.2008 u 03:58 sati)
rale je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2008, 04:35   #10
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Najbolje i najsigurnije je kupiti polovan PA800 od ljude koje znas i koje sigurno znaju
da sint nema nikaki problem, iz prodavnice nezna se...ako si zainteresovan prodajem
ja jedan al nazalost nije polovan, nego skroz nov, vrlo malo koriscen i skroz ispravan
i sve moguce testove uradjene na njemu...radi ko sat. Nov skroz. Jos u Kutiju.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
imaju, koje, pa800, poznate, probleme, serije

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije