Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.05.2007, 07:45   #1
Denis19
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Yamaha EMX5000 i Dynacord PM600

ljudi hocu da uzmem yamahu emx5000 ili dynacord pm600! Nemogu se odluciti jer cjena za pm600 je mnogo veca. Dali je bolje ici sa yamahom ili dynacord? Imali ko da je radio sa emx5000 pa da mu se svidjala? Eto molim vas javite mi sta bi bilo bolje
  Reply With Quote
Star 10.05.2007, 09:13   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posjedujem oba modela ovih Power mixera tj. Yamahu EMX5000 (20 kanala) od 500 W snage i Dynachord PowerMate 1600 II od 750 W snage. U suštini Dynachord je puno bolji, topliji i jasniji sound izlazi iz njega, ne treba mnogo truda da bi se na njemu sredili efekti za vokale i instrumente, u biti skoro samo što nije pali i ožeži. Ipak i razlika u cijeni ide u prilog Dynachordu, skuplji je stoga i kvalitetniji. Kad je riječ o Yamahi radi se također o vrlo kvalitetnom Powermixeru, no zna biti dosta picajzlast kod štimanja ako ozvučenje nije od Yamahe nego neke druge firme. Primjerice Zeck kutije su opčenito vrlo dobro prihvačene od strane tezgaroša, ali u kombinaciji s Yamahinim powermixerom znaju biti komplicirane za narihtat konačan sound. Jedna od večih mana mu je da se neobjašnjivo čistoča sounda gubi već nakon 10-tak metara iza zvučnika. Prvih 10 metara izlazna frekvencija preko Zecka je fenomenalna. Čuje se bas, srednjetonac, horna je čista i jasna, no odmakneš li se u večoj sali 10-15 metara od zvučnika dalje, već se ta kristalnost i čistoča gubi, da bi na oko 30 metara od zvučnika nastala čista difuzija izlaznih signala, basovi pojedu srednjetonske frekvencije iako je na mixeru sve naštimano kako treba 8O . U tome je pak Dynachord bezprijekoran. U svakom kutu sale je zvuk uvijek isti, jasan, čist i jednako dobar. Yamaha radi bezprijekorno samo uz svoje tj Yamahine zvučne kutije ili RCF, i obavezno uz još jedno dodatno pojačalo minumalne snage od 2 X 750 W, tako da preko skretnice tada na Powermixer ganjaš srednjetonce i horne, a basove tj binove preko drugog dodatnog pojačala. U ovom slučaju govorim o prosječnom tezgaraškom razglasu s 4-6 zvučnih kutija i izlazne snage cca. 2 X 1000 W (bin 600 W - srednjetonci i horne od 400 W). Tada Yamaha ima kvalitet i dobro zvuči iako stvar je ukusa meni je Dynachord opčenito Mixer gotovo za sve tipove glazbe (izuzetak je hard rock i metal :wink: ) dok je Yamaha zbog svog "špičastog" oštrog izlaznog sounda više za zabavnjake, pop-rock i dance. Mislim dobro i narodnjaci zvuče na njega, ali fakti su da je Dynachord u tom segmentu ipak car.
Ističem radi se ipak o osobnim utiscima i savjetujem ti da je najbolje da ih obe sam iskušaš, s time da je PowerMate 600 igračka, tj mali mixer i da sve ispod PM 1000 ne možeš upoređivat, jer bez obzira sviro ti na aranžer ili kao bend 4-5 članova mixer mora imati minimalno 12 kanala. Ja osobno pretendiram da mixer nikad ne opteretim maksimalno nit snagom niti brojem korisnika, a također nastojim da stereokanali budi isključivo za klavijature, gitaru i bubanj (koji btw ima svoj "suhi" mixer) koji opet prilikom ozvučenja spajamo na powermixer stereo kanal.
Toliko od mene. Nadam se da sam ti imalo pomogao.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2007, 17:39   #3
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Koristio sam EMX5000 i super je stvar.
Trenutno sam kupio nedavno EMX5014c i jos je bolja,
tako da nemislim mijenjati nista bar za sad dok mi ne
zatreba za sta jace.
Ipak ko sto rece isprobaj i vidi, ali sto se tice ovoga
super je i radi ko sat, JBL powered sve koristim
blusa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dynacord, emx5000, pm600, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije