Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.01.2012, 12:53   #1
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Zastita seta na KORG-u

Pozdrav kolege!
Do sada sam vec na nekoliko mijesta naletio (da ne pricam sad gdje da nebi ispalo kao reklama), uglavnom na sajtovima koji prodaju neke setove, na pricu o tome kako su setovi zasticeni pa onda mora licno da se dodje, da se da serijski br. klavijature, pa oni generisu neki kod, tamo-'vamo i uglavnom sad je taj set kao zasticen od kopiranja...
Zivo me interesuje da li je to stvarno moguce, i kako se radi ako jeste..
To meni vise izgleda kao nacin da se to napravi malo ozbiljnije i da se u startu odbije dio onih koji bi da taj set uzmu od nekoga ''za dz''.
Cisto me zanima.. Nije sad kao da cu da cuvam svoj set samo za sebe ili da uzimam od nekoga, ali ako je moguce, sto da ne isprobam..
Ja nisam cuo ni da je na Pa3X to moguce a kamo li na nekim slabijim.
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 13:16   #2
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko sam upoznat sa tom zastitom,tu se cini mi se samo zakljucava usb.....ritmovi i boje nerade dok se neubaci usb u klavijaturu.....neka me neko ispravi ako nije tako.....

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 13:52   #3
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard zastita seta-zaključavanje nekih funkcija???

Evo npr. originalni korg-musikant stick (za pa800 i pa2x) je zaključan na način da semplovi ne rade ako prilikom paljenja klavijature stick nije priključen na klavijaturu ,nakon toga se može izvaditi i staviti drugi stick ako ima potrebe i sve radi kao i obično.Ja sam se malo raspitivao i rečeno mi je da konkretno taj orig. stick ima nekakav čip na sebi koji bi trebalo ''provaliti'',da bi se ti semplovi mogli nesmetano kopirati npr. na drugi stick,odnosno da kad jedanput učitaš da ti više ne treba.
Mene zanima slijedeće:
Korg PA3X Musikant verzija(za Njemačko tržište) ima stylove koji nisu u ''običnim'' Pa3x ali su neke funkcije editiranja ritma samo kod tih ritmova kao npr. ''event edit'' i ''style edit'' zaključane, tako da se ti ritmovi ne mogu prerađivati u smislu da neke trake pobrišeš i snimiš nešto svoje ili sl.Može se promijeniti sound na track-u ,staviti drugi efekt i sl.,ali se aranžmanski ne može mijenjati.Na jednom stranom forumu sam vidio da se kupci žale na to al to je napravljena sigurno zato za se vlasnici običnih pa3x ne bi domogli besplatno dotičnih ritmova,jer kako bi onda pa3x Musikant prodavali skuplje od obične varijante.
Malo se raspisao da bi mogao postaviti pitanje,kako se te funkcije mogu zaključati na Pa3x?Pitanje za znalce ako mogu da pomognu.
accordst je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 13:54   #4
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To ima smisla, tj. to sam vidio vec da su uradili ljudi. Ali to je na pa2x. Na jednom sajtu tvrde da je zasticen set na pa500. Kod njega uopste nista ne ide sa SD kartice direktno, sto bi moglo da se odradi tipa da se zakljuca SD kartica pa da to bude kao zastita.. Bar ja ne znam za to..
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 14:03   #5
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam imao usb, koji je imao prekidač off/on da zaključa upisivanje podataka na njega, radi sprečavanja eventualnog brisanja, ili ubacivanja virusa, e sad to je verovatno specijalno izrađen usb za te namene da ne može da se kopira sa njega..... nešto kao ROM usb... sad trebalo bi neko ko je dobar s tim stvarima da raskupusa jedan takav (što s obzirom na našu ekonomsku situaciju i nije baš ostvarljivo) i da se vidi u čemu je fora. Ali tu onda dolazimo u još jedan problem, i da se provali fora, to ne može tek tako da se objavi, jer je to zaštićeno autorskim pravima sigurno, a onda znamo šta sledi...
tako da ako hoćeš da zaštitiš svoj set, izvadi sve usb priključke, medije i ostale načine povezivanja klavijature i bićeš siguran
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 15:26   #6
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Teodor Pokaži Post
Na jednom sajtu tvrde da je zasticen set na pa500.
I ja mogu da tvrdim da sam ja idol Ron Jeremy-ju

Znam za taj sajt, citao sam to i smejao se. Pusti te price...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2012, 04:35   #7
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma kakvi ti se foliraju.Kako ce neko da mi proda set za pa1,lupam i da ga ja nemogu sacuvati iz klavijature i dati drugu koji isto ima pa1?
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2012, 11:15   #8
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa za pa1x turci rade takve setove, imaju one EXB plugin kartice, koje su ROM znači ne možeš ništa bez njhi da sviraš nit da ih presnimavaš, jedino da ih sam sempuješ, al onda nije to to. A ubacuju se pored ram memorija u one exb slotove. Postoje takođe i USB koje prave turci koji su i ROM (ne mogu da se presnime) nit da se kopiraju. Al za set ko set koji se običnim načinom ubacuje u klavijaturu nisam čuo nit je tako nešto moguće a da ima zaštitu. Jedino ko što sam već rekao da izvadite flopi, cd ili ostale priključke pa da nemaju kako da vam izvuku
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2012, 15:09   #9
pericadex
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.01.2009
Mjesto: Donja Trnova
Postovi: 47
Downloads: 234
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa 500
Interesi: Totalno nezainteresovan
pericadex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam Pa 500 i mislim da su to prazne price, bar na njemu, koristion sam razne setove i free i one debelo placene. Sumljam u te tvrdnje...
__________________
zezator
pericadex je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2012, 16:06   #10
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Zastita seta? Pitaj one koji su pokusavali da mi ukradu set iz klavijature dok sam isao da veceram pre svirke ili ako namontiram opremu posle podne i odem u hotel da odmorim . . . Ucita ga kod kuce u klavijaturu i dobije veliku kitu
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije