Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.10.2022, 22:08   #1
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Novi Yamaha zvucnici

Pozdrav. Skoro sam čuo kako rade DXR u kombinaciji sa DXS (dve dvanaestice i bass 15) i to je bas bas dobro. E sad, meni je to preko budžeta a sve jedno sam rešio da Yamahu uzmem pa je pitanje da li dve petnaestice DXR mogu same da rade kako treba ili je bolje da uzmem dve dvanaestice DBR koje su jeftinije i slabije i da onda dodam na njih DXS15 bin? To bi negde skoro isto koštalo. Neko kaze DXR imaju jačinu dovoljnu, neko kaze koje god da su kutije uvek je bolje da imaš bass bin...i sad ko zna..zato bi voleo da čujem kolege. I da, samo Yamaha. Imao sam Dynacird kutije, imao sam i rcf...i verujem da ima boljih za te pare id Yamahe ali sam rešio da bas Yamahu uzmem
psr je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2022, 14:06   #2
MusicIsMyLife
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 25.01.2019
Postovi: 68
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
MusicIsMyLife ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

DBR i bass bin, moja preporuka
MusicIsMyLife je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2022, 16:32   #3
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nekako mi se nije nosilo tri zvučnika pa sam uvek radio sa dva ali svi kažu da je velika razlika kad se ima i bass bin. Ako je baš razlika onda uzimam tu kombinaciju. I onda se smanje basovi na dvanaesticama a na basa bin smanje visoki i to je to?
psr je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2022, 07:51   #4
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako obično i biva.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2022, 21:08   #5
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega, moja preporuka 12" i bin. Svirao sam na dxr15. Koristimo ih u bendu kao pomoćne kutije, a kad idemo u trio, koristimo ih kao glavne kutije. Imaju snage i basa ali im nedostaje sredine za vokal, a veliki je problem da ih ne čuješ iza. Jako su usmjerene i prigušene.

Promijenjeno od Tomy (14.10.2022 u 21:10 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2022, 15:07   #6
Decko sa sela
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2022
Mjesto: Badnjevac
Postovi: 10
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Muzika
Decko sa sela ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka kutija je usmerena koliko joj horna i konstrukcija kutije dozvoljavaju. I nijedna se ne cuje iza, vec cujemo zvuk koji se odbija. Kada bi se kutije cule jasno iza, monitori ne bi postojali, zar ne kolega. I zasto ne dodadoste srednje tonove na mixeti, kad ih nema ? ✌️😊
Elem, moje je misljenje, da su to odlicne kutije. DBR kao budzet verzija i najslabija po svim karakteristikama, ali nikako sa losim soundom, zatim DXR, pa DZR, koji je Flagship serije i na kraju nesto starija DSR, koje se meni najvise svidjaju, pored DZR. Uopsteno - kutije su jake, posebno DSR i DZR, ja ne znam da li sam u zivotu cuo jace kutije, osim sistema na koncertima i festivalima. Imaju izrazene visoke, kako da kazem, malo su ostre na prvu. Bas je zaista jak, pun mocan, moze se raditi na ove dve, moje omiljene, bez bina lagano. Kada se to sve lepo nastela na mixeru, to je vrhunski zvuk za mene. Horna svira nisko, spustena mislim na 700-800 Hz kod DSR i DZR, meni je to najbolja kombinacija dvosistemskih kutija ( zbog toga bacaju zvuk veoma daleko i za pevanje su odlicne, barem meni ). Tako je skretnica spustena i na RCF 732, 745 i HD seriji, za mene je, sto se tice zvuka, to vrh kombinacija. Ostalo se sve sredi EQ. Ja nikako ne bih rekao da su prigusene, da im fali nesto, bas su otvorene max, ostre sa preciznim basom, koji bogami gruva. Kada bih morao jednom recju da opisem DSR i DZR - jake. Snage ima na pretek. A da, i nema izoblicenja zvuka na 100% snage, linearne do kraja, ali to zavisi i od drugih parametara.

Promijenjeno od Decko sa sela (13.12.2022 u 15:09 sati)
Decko sa sela je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2022, 16:27   #7
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislio sam da uzmem Dxr12 i bass ali bass Yamahin je 1000e plus dvanaestice koje su bas skupe...i onda reko da probam sa dbr. Ima rcf712 za 200e po komadu jeftinije, za tih 400e razlike na dve kutije još malo da se doda i eto ga i rcf bass al sam nekako zapeo bas Yamahu da uzmem. Po karakteristikama dxr čak u dvanaestice mogu bez basa ali to su ipak samo pisane karakteristike, ne znam kako to stvarno zvuci i dal je toliko bolje od rcf. Ja sam imao do skoro dve rcf art315 ali one su mi nekako slabe. Kad se pojačaju zvuk se deformise..nisu baš neke a ovo kad pročitam dxr12 ispada da su i ako manje mnoogo bolje u jace
psr je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2022, 20:05   #8
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako uzmes rcf po cijeni koliko kostaju yamahe onda ce i rcf bit dobar.

Ne moze se poredit jeftini rcf sa skupljom yamahom,a ni obrnuto.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2022, 16:34   #9
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kupio sam juce dbr12. Mislio sam da mozda uzmem petnaestice pa da radim bez bass bina, računao sam da je možda u dovoljan bas na petanesticama ali u radnji su bile samo dve dvanaestice...i reko aj mozda je suđeno. Sad bass sam gledao Yamahun ali je 40kg...ako neko zna sta bi moglo da se ukombinuje, koji bass bin a da nije preskup i pretezak neka napise. I da, ako neko vec ima dvanaestice interesuje me da li mozda mogu i bez subwoofera da guraju manje svirke. 60-100 ljudi
psr je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2022, 00:13   #10
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može bez problema. Ja imam bass i ne nosim ga nikad po kafanama. Možda u veći prostor ili na otvoreno ali da se podesit i bez njega. Poigraj se bez pa ćeš sam skužit šta ti fali.
Ja imam dvije 12" The box kutije PA 302A i čudo su. Bass mi je Pyrit 112 Sub A.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije