Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor > Mobilna telefonija

Mobilna telefonija Sve o mobilnim telefonima i njihovoj propratnoj tehnologiji

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.11.2013, 15:16   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Samsung galaxy s4 vs. Nokia lumia 1020?

Da cujem Vase misljenje, koji od ova dva telefona je pametnije uzeti i zbog cega? testirao sam ih oba, sto se tice tehnickih karakteristika (hardvera) tu su negde, Nokia mi se cini da ima bolju izradu, tj od boljeg materijala da je izradjena, ali nemojte moje laicko misljenje uzimati zdravo za gotovo. Kamere sam takodje poredio, lumia ima navodno 41mpix kameru, mada meni u snimljenim test videima na Koje sam naisao na netu nema neke velike razlike izmedju ova dva telefona. sto se tice fotografije takodje, sa mozda minimalnom prednosti u korist nokie. E sad ostaje ona dilema: android vs. Windows... ako bi mogao neko ko je upucen u te dve mobilne platforme da mi kaze otprilike koji je sistem stabilniji i bolji, i kako ce se u buducnosti odigravati natecanje izmedju ta dva sistema u smislu podrske, izbacivanja novih aplikacija itd... android korisnik sam vec par godina i zadovoljan sam, s tim sto mi se stvarno svideo Windows os na lumiama u toku mog kratkog testiranja. Znaci, kakav god imate stav u vezi ova dva modela pro et contra ocekujem da napisete ovde. ne bih da napravim pogresan izbor, nisu bas male pare u pitanju pa zato ocekujem da svako ko napise nesto to i argumentuje. Hvala unapred.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2013, 17:02   #2
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da sebi uzimam uzeo bih Samsunga. Jasno je da Samsung najlošije izrađuje skupe i jeftine mobitele po pitanju plastike. Skup ko vrag a ko neki kinez u ruci. Komponente su druga priča. Svejedno,od mene ide glas Samsungu. S nokiom bez obzira na OS sam davno raskrstio a Windows na mobitelu ne podnosim bez velikih razloga. Jednostavno ga ne mogu na oči.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2013, 17:07   #3
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja licno kad bi uzimao odlucio bi se za Samsung a razlog je sto hocu malu vecu slobodu u OS a i svidja mi se sta telefon nudi (od ono sto sam video na reviews po youtube, do ono sto sam licno iskusio). Medjutim necu taj izbor da preporucim i tebi jer ne smatram da je najispravniji jer i Microsoft zestoko vodi vojnu.
Kod Windows Phone je dobro sto telefon ipak dobija ulogu na telefon a ne na tablet pa kad pogledas ekran sa onim Live Tiles plocice akcent je stavljen na informacije dali imas novi e-mail, poruke, pozive, ljudi sa kojim komuniciras, pa posle je sve ostalo. Dok ovi sa Androidima kao po default je da na homescreen ima Weather widget kao da nemozes da pogledas kroz prozor kakvo je vreme.... Drugi novitet kod Windows phone je mali cloud storage koji koriste aplikacije, pa ako recimo koristis i Windows store apps na Windows 8, aplikacija zacuva svoje stanje na cloud pa kad predjes sa telefon na kompjuter (ili obrnuto) recimo aplikacija povuce stanje sa clouda i nastavis tamo gde si stao iako si promenio aparat. (Mada ovo i nije presudno u kupovini). Treca stvar koju bi napomenuo su aplikacije. Za Android ima mnogo mnogo vise aplikacije, a sigurno i bolje jer ima veci interes za taj pazar (Juce sam citao da Andriod drzi 81% od pazara dok Windows Phone 3.6%). Sa druge strane jedna stvar koja mene zivcira je kad skidam neku aplikaciju koja radi nesto sasvim banalno (a koristim Android) i vidim da aplikacija bara dozole da radi sa Phonebook, SD card ili nesto slicno a nema potrebe od toga. Na Windows store takve aplikacije se ne odobre vec vrate nazad da se to ispravi jer nema za sta da neka prosta aplikacija cacka tamo gde joj nije mesto. Mada u danasnje vreme realno niko o ovome i ne brine vec samo izabere "Accept" i kraj.
Mislim da bi tu stao sa pisanjem, i mene zanima sta imaju drugi da kazu pa cu da pratim temu
Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2013, 17:40   #4
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

uh... sad sam jos vise upao u dilemu
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2013, 17:41   #5
pickedbass
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.04.2013
Mjesto: Nemacka
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 4
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
pickedbass ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ova dva telefona ne mogu da se uporede jer Samsung radi sa Androidom a Nokia sa Windows.
pickedbass je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2013, 18:45   #6
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samsung S4. Gledaj da uzmes sa 4 jezgra a ne sa 8, dosta ljudi kaze da su kvalitetniji.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2013, 19:33   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja koristim S4 mini i vise sam nego zadovoljan telefonom,vrlo mocan,odlican ekran,kamera, dovoljno memorije,ne steka,izvrsava sve operacije u sekundi,iako imam mali milion alplikacija instaliranih,tako da nemam zamerke...gledacu uskoro da ga menjam za veceg brata S4, drug ga ima,i mogu ti reci da i nije nesto ovako velika razlika,ali eto odgovarao bi mi taj jos malo veci ekran...fon je za preporuku,,,pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2013, 19:54   #8
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bez uvrede ovde ko koristi Nokiu i slicno, ali od kada je Android zamenio dugo popularni Symbian, a Nokia nije presla na Android kao svi ostali, oni su se samo vise i vise zakopavali u zemlju....Zato su i sad jedna od najgorih....Ne po kvalitetu izrade ili to, nego jednostavno ne koristis nesto sto koristi vecina, i nemozes da se probijes ti kao jedan brend protiv mnogo mocnijih SONY, Samsung, HTC, LG, i ostalih koji imaju iste konfiguracije, a i bolje, ali opet imaju taj sistem, koji je danas od presudnog znacaja....Radi poredjenja, to je isto tipa Korg VS Roland VS Yamaha sto se aranzera tice konkretno....Znaci Roland ima mozda najjaci fabricki drum, ali nema semplove, dok Yamaha i Korg imaju, i normalno da ce ljudi pre uzimati ove 2 klavijature sa semplovima, nego jedan Roland (Korga prvenstveno)....E sad, da su se prebacili na Android, bila bi situacija kao sa solo klavijaturama Rolanda naprimer....Fantom serija konkretno koje je sve vise i vise danas i mnogi ih sada pre uzimaju nego Korgove, em sto su po izradi daleko kvalitetniji, em poznati po svom zvuku koji izbacuju daleko bolje od Korga....Zato su tu svi negde isti da tako kazem, a tako bi bilo i sa Nokiom da se prebacila na Android....Bila bi konkurentna ostalima....To isto ceka i Roland aranzere jedan dan (prelazak na semplove), a i Nokiu na prelazak na Android i tada ce se tek pokazati pravo stanje....Nazalost je tako, ali nismo mi krivi za to....Pokusavaju i Nokia i Roland (aranzeri) nekim novacijama da privuku kupce (41mpx kamera / dupli ekran BK-9), ali jednostavno ne mozes se sa time probiti dalje....Rekao sam sta je razlog (Android / Semplovi). Uzimamo sta nam je ponudjeno i sta je najbolje za nas dzep, ali isto tako i od koristi, a trenutno je to Android i to je to....Sto se mene tice, ja S4 nikad ne bi uzeo....Evo konkretno drugar je imao mogucnost S3 da uzme, nije hteo, nego je uzeo SONY Xperia Acro S za otprilike iste pare nova....Fora je da treba biti razlicit u odnosu na druge, a ne kao svaki....Ja npr. da mi sad neko pokloni S4, prodao bi ga i doplatio za trenutno najjaci SONY Xperia Z1 telefon ako bi bas dosao do te granice....Jednostavno ne treba biti isti kao i drugi....To je moja filozofija, ali i ostalih ljudi koji stave malo prst na celo u slobodno vreme lezeci na krevetu i razmisle o ovome....Moj savet gledaj tipa SONY koji ja licno mnogo volim, ali imas i druge proizvodjace tipa HTC koji su isto dobri....Samsung je radi uporedbe kao Korg....Kvalitet za pojedine modele (da ne kazem sve) je ocajan, sto karakterise i jedne i druge, dok npr. SONY tipa bice kao Roland (ako se Roland jos malo bude popravio sto se tice aranzera) Kvalitet izrade je za sve modele na veoma visokom nivou....HTC bice naprimer Yamaha....Nije off, u IN-u je sto se kaze, Android, izrada, ali opet nedovoljno da se prebaci na prvo mesto zbog pre svega ovih prvih modela koji svi uzimaju, i ovi fakticki ne mogu da se dokazu....Ovo je jedna surova istina ako se malo bolje razmisli o ovome sto i jeste tako....Jednostavno danas svi gledaju sta ostali imaju, pa to uzimaju....Ja sam prvi protiv....Izvinjavam se na malo opsirnijem tekstu, ali stvarno je tako ako se malo bolje razmislji....Pozdrav svima
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2013, 20:26   #9
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aco, pa bas zato se i razmisljam za nokiu lumiu sto ne zelim biti isti, i tvoj sony radi na android sistemu, i kako onda mislis da budes originalan? Gledao sam ja i Z1 i Telefon je ok sto se tice karakteristika, dizajn mi se nesto nije svideo, ali moze proci, ono sto su napravili da je otporan da vodu i prasinu itd, to im svaka cast, ali sam procitao negde da je displej kod Z1 ubedljivo najgori nego kod ostalih marki telefona u toj klasi. A jbg, to je i najvaznije. Takodje sam odgledao i par test videa uradjenih sa Z1, i mislim da po meni Nokia, (pa cak i s4 mozda) imaju bolju kameru. Ja sam obozavao sony marku, ali sam se zadnjih godina ohladio. s4 znam da svi furaju kao i iphone 5 (bar ovde) ali jbg, kad se nesto toliko kupuje valjda onda i valja, a windows8 na lumiama je druga dimenzija u odnosu i na android, a kamoli na stari Symbian, tako da ja to ne bi zanemarivao. legla mi je ta lumia onako bas na ruku koliko sam ju kratko testirao, o sam interfejs je uradjen fenomenalno, vise mi se svidja nego android, samo ne znam kakav je sistem kao sistem u odnosu na android, da li ima bagova ili problema, to bih voleo da mi neko iz prve ruke objasni.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2013, 20:49   #10
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na strani S4 ti je jedino popularnost Androida i broj aplikacija za njega.
Sve ostalo je na strani Lumie.
Ali bukvalno SVE.
Što se tiče Samsungovih karakteristika harvdeva i benchmarka koje puštaju u javnost to je čista laž u kojoj ih malo malo pa hvataju.
Skoro je Samsung i kažnjen zbog lažnog marketinga i pljuvanja konkurencije, u ovom slučaju HTC-a.
Iako lično malo šta cenim od Microsoft proizvoda, moram priznati da je WP daleko kvalitetniji proizvod od Androida, a o kvalitetu Nokije spram kvaliteta Šljamsunga ne treba ni započinjati raspravu jer ona ne bi imala nikakvog smisla.
Ono što zaista jeste problem kod Nokije i Microsofta jeste što su kasno ušli u sve ovo i sada im je jednostavno jako teško da sustignu konkurenciju po popularnosti.
Ovo se najviše odrazilo među developerima koji se pre odlučuju da razvijaju za Android nego za WP, a kako i neće kada imaju veće tržište za prodaju svojih aplikacija, a što se samim tim odražava i na krajnje korisnike.
U svakom slučaju, lično bih pre uzeo Lumiu, ali sve zavisi od toga šta ti želiš, te ti je konačni odgovor isti kao i za odabir klavijature.
Idi probaj oba telefona i uzmi šta ti više leži...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije