Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Sampleri

Sampleri Hardwareski sampleri bez dirki

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.05.2012, 15:42   #11
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ta zvucna karta koju imas nije ti nesto posebno namijenjena za snimanje ili studijski rad. Vise je orijentirana za gamere i za nesto bolji zvuk pri gledanju filmova. Imao sam takvu jednu slicnu, nije mi nesto dobro radila, cak integrirana zna nekad bolje odradit posao.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2012, 18:16   #12
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ne znam kako sam ja sa kompom iz 2003 godine koji nije ni video neke posebne zvucne kartice i klavijaturom casio ct 460 (iz 1987 godine) rasturao Vsampler... Nije bilo latencije nimalo, imao sam osecaj kao da sviram normalnu klavijaturu sa semplovima. Stariji clanovi znaju da sam i video postavljao kako to sve radi... Doduse, ritam sekciju nisam koristio (za tu namenu sam imao OMB), ali sam splitovao klavijaturu bass + boje i sve je radilo super. Jedino sto sam imao jako kvalitetan midi to usb kabal (firme m-audio) tada sam ga platio 50e, i instalirane asio drajvere...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2012, 22:12   #13
zarko73
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.05.2008
Postovi: 15
Downloads: 41
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zarko73 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ASIO drajveri!!!!!! - odlicna sugestija
Sve vreme se lomim sa kx drajverima, a potpuno sam smetnuo sa uma da sam svojevremeno latenciju smanjio na 3 ms bas sa asio drajverima.
Najlepse hvala za komentar!!!
zarko73 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2012, 04:41   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zarko73 Pokaži Post
Da li duzna midi kabla igra ulogu
Vec nekoliko puta se postavlja slicno pitanje, pa jednom za svagda rasvijetlimo tu "tajnu". Podaci putuju kroz midi kabl brzinom koja je vrlo blizu brzine svjetlosti pa bi teoretski bilo potrebno da on bude dug oko 300 kilometara da bi se pojavila latenca od samo 1ms koju svakako ne bi ni primjetili. Prakticno, maksimalna duzina midi kabla ne smije da prelazi 15m. Sama duzina midi kabla nije problematicna a smetnje i kasnjenja u prenosu midi podataka dolaze radi sasvim drugih razloga. Jedan od njih je na primjer los kvalitet samog kabla koji moze radi nepovoljnog kapaciteta, induktiviteta i eksternih interferenci dovesti do "ispustanja" pojedinih Bita iz informacije a i do stvaranja nebuloznih 9-Bit informacija sa kojima midi receiver ne zna sta bi. Tzv. Daisy Chaining je takodje jedan od fenomena koji moze da dovede do velikih kasnjenja i opste zbrke a do njegove pojave dolazi kada se vise midi uredjaja vezuju u seriju putem midi thru veze. Kvalitetan midi kabl duzine 3m koji ti koristis, sigurno nece dovesti do bilo kakve latence koju bi mogao cuti.

Promijenjeno od tranzit (11.05.2012 u 04:50 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2013, 15:56   #15
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da ne otvaram novu temu imam nekoliko slicnih pitanja.

Zeleo bih da na neki nacin koristim semplove preko nekog programa sa laptopa.
Inace imam Dell vostro A860 laptop sa 2giga rama i procesor je Intel core 2duo na 1.80 Ghz.

Imam berhinger UCA 202 zvucnu kartu.Naravno ima i usb midi kabal.

Moja zelja je da preko nekog programa povucem seplove iz laptop u klavijaturu.

Sta bi mi predlozili od programa ili tih Vseplera da koristim a da to nije mnogo komplikovano i da neopterecuje mnogo operativni sistem.Zeleo bih najvise da povucem neki sepl bubnja,bas gitare,ritam gitare i jednu do dve solo boje.To bi sve zeleo da koristim na klavijaturi BK-5 koji je inace aranzer.

Ovo pitam cisto informativno da li je to moguce koristiti uz ovu opremu koju imam i da li bi moj laptop to mogao da podrzi a da radi bez seckanja vec normalno.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2013, 16:09   #16
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 213
Downloads: 529
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

na laptopu slicnih performanci (core2duo 2.20 ghz).... sam ja koristio bas vsampler i hypersonic... i radilo je bez problema na nekih cca 3ms latencije... tako da i vama preporucam vsampler kao i hyper sonic. Uz neki virtualni midi kabel, kao npr MIDI YOKE.... naravno mozete skinuti samo vst-ove programa, i sa programom (zaboravih mu ime) namjerstit da obicni vst bude kao standalone program... poz
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Arter za ovaj koristan post:
nesaband (02.03.2013)
Star 02.03.2013, 22:54   #17
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li neko moze da mi malo blize objasni nacin na koji to funkcionise.Kako treba povezati klavijaturu kako vuci semplove,sta znaci "midi TX midi RX",kako podestiti na klavijaturi, kako u programu na laptopu,ukratko jedno uputsvo za upotrebu bi mi dobro doslo posto planiram uskoro da pocnem da eksperimentisem.

Trenutno mi je Vista na laptopu koja je pri kraju i startujem za neki dan cim instaliram windows 7 ultimate,valjda se tako pise.

Unapred hvala.
Dodato:
da li je moguce da niko ne zna da mi malo blize ovo objasni
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (06.03.2013 u 00:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2013, 09:55   #18
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jka mislio da je to za tebe decija igra druze Neso....

U sustini, zamislis program (sampler) na kompu kao drugu klavijaturu u cijim opcijama podesavas "midi in" informaciju tako da se podudara sa onim sto na "Rolandu" namestis na "midi out"...

Znaci, ako hoces da ti npr. bubnjevi ne idu sa klavijature vec sa "Vsamplera", moras podesiti na klav. 'Midi out" na Ch10 (U GM sistemu je standard da bubnjevi idu na kanal 10) a i na "Vsampleru" da na odredjeni program za bubnjeve komanda bude "midi in CH10"


Ovo je cisto teoretski da bi shvatio sustinu i vazi za sve MIDI instrumente, bilo da su hardver ili softver.
Ja ne koristim "Vsampler" ili nesto slicno da bih mogao da ti dam detaljnija uputstva sto se samog programa tice.
Ukoliko nisam u pravu, neka me neko ispravi..
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2013, 14:41   #19
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze,ja se trenutno samo informisem da li je to nesto komplikovano povezati ili nije.Jos uvek nemam ni jedan program za to i nisam nikada radio tako nesto.Sad sam instalirao Windows 7 32bit i uskoro cu da nabavim nesto od tih programa pa cu poceti malo da istrazujem to polje.Ako bude iole radilo kako treba koristicu,ako ne onda nista.Hvala na odgovoru.
Dodato:
verovatno bi mi @tranzit to najbolje objasnio ali nikako da mi on odgovori a PP mu je prepun tako da ne mogu da mu posaljem poruku.
Dodato:
Ima li jos nekoga da nesto zna na ovu temu?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (10.03.2013 u 17:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 20:22   #20
hakals
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.01.2009
Postovi: 5
Downloads: 963
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
hakals befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav

Poslije ( ja mislim ) dosta iscrpnog pracenja postova o "kontaktu" konacno i ja poceo malo upoznavati samu materiju. E, sad sam dosao do prve nejasnoce: Imam npr. sempl bubnja ( svaki sempl na svojoj dirki - npr. dobos n C1, sner na nekom drugom tonu itd ili harmonika -svaki ton -posebni sempl.... Kako u kontakt importovati svaki semplic na svoje mjesto - na jednu po jednu dirku, da bi na kraju sve izgledalo kao jedan sempl ili tako nesto i da bi sve skupa bilo naravno na istom kanalu.

Pa, molim ako neko moze,da mi pomogne.....
hakals je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije