Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.01.2018, 22:53   #1
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Laptop i VL3D

Pozdrav svima.
Vec godinama nastupam koristeci laptop i midi fajlove. Van Basco Karaoke plajer, Midi Yokama povezan s Hypersonic 2.
Midije u Cubase preradim tako da iz HS-a vuku boje koje nisu u GM standardu i sve to dosta dobro zvuci, uz dvije gitare i dva vokala. Izlaz iz laptopa je PCMCI Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS 24 bit-na zvucna kartica koja Hypersonicu omogucava rad sa zanemarivom latencijom. Zbog varijacija u snazi fileova, izmedju zvucne kartice i miksera postavio sam malu Behringerovu miksetu koja mi je "pri ruci", ako moram neki fajl smanjiti ili pojacati tokom svirke.
Ono sto zelim pitati je slijedece:
Postoji li mogucnost "USB to MIDI" cabelom spojiti laptop sa Digitech VL3D Vocalistom, preko kojega bih mogao odabrati midi kanal koji bi odredjivao tonalitet pjesme, primjerice Midi kanal dva, na kojem je u vecini slucajeva bas, i taj isti kanal odabrati u Vocalistu, a da u isto vrijeme imam audio izlaz na kartici, kao i do sada na 3,5mm izlazu.
Na forumu sam procitao sve sto sam mogao naci o ovom DigiTech- ovom uredjaju, no ovakav nacin spajanja niko ne spominje.
Za sve ostale nacine odredjivanja tonaliteta za Vocalistu znam, Acapela, Guitar in, midi kabelom iz klavijature, audio kroz Guitar In, no zanima me da li je ovo sto sam gore spomenuo izvodivo. Hvala....
spreco je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2018, 03:07   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Praktički to možeš uraditi, "USB to MIDI" kabl. Ali kanal na kojem svira bas gitara ti neće slati pravilne informacije o tonalitetu pjesme.
Ali ne znam što ti znači ovo
Citat:
a da u isto vrijeme imam audio izlaz na kartici, kao i do sada na 3,5mm izlazu.
Zar ovo pitanje nije već prevrnuto naopačke još ljetos? Postovi od #115 pa na dalje ...
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
spreco (16.01.2018)
Star 16.01.2018, 08:43   #3
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Caspere, hvala na interesu. Zvucna je externa i nema midi izlaz. Samo mali 3,5 mm jack, kao izlaz, audio koji izbacuje ono sto Hypersonic i Van Basco naprave. Zanima me mogu li, neovisno o katici Usb to midi cablom rutati do volalista bilo koji midi kanal. Ako moze......kako?
Dodato:
"Ako koristimo MIDI kao "kontrolu onda moraš imati neki dodatni hardvare koji bi slao taj podatak."
Sad sam pregledao postove i vidim na sto si mislio.
Predlozi mi molim te neki dodatni midi hardware koji bi rijesio ovaj problem.
Gledaj, na maloj mixeti Behringerovoj ja imam audio izlaz za slusalice koji bi mogao poslati u guitar in, no ipak bih volio u svim fajlovima precizno staviti....neznam stingse na šesti kanal, i taj kanal odabrati na vokalistu i biti posve siguran u tačnost harmonije. Jos jednom ....hvala

Promijenjeno od spreco (16.01.2018 u 09:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
spreco je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2018, 11:17   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možeš neovisno o vanjskoj kartici poslati midi podatke preko "USB to MIDI" kabla od laptopa do vokalista. Moraš znati da i ti USB MIDI kablovi imaju svoju kategoriju i cjenovni rang pa se (lako) može dogoditi da oni najeftiniji (možda) neće odraditi svoj posao kako valja.
S druge strane, ne vidim razloga zašto ne bi spojio ovaj phones izlaz iz Behringera u Guitar IN jer će ti on odraditi posao isto kao i bilo koji drugi audio izlaz poput onog na zvučnoj kartici koji je sada zauzet.
Vjerojatno znaš da u radu kod VL3D ne možeš koristiti istivremeno MIDI i Audio. VL3D radi ili u jednom ili u drugom modu tako da ovim spajanjem nećeš "poboljšati" preciznost pratećih vokala, a koliko vidim to ti je osnovni problem i to je ono što te muči.

Kad sve skupa zbrojiš i staviš na vagu svoj setup s jednim jeftinim modelom klavijature koja će ti zvučno sigurno bolje odraditi posao, pitanje je koliko je ovaj sistem koji koristiš isplativ. Pogledaj, razmisli, bacam bubu u uho jer ovdje za malo para dobivaš
1. jednostavnije postavljanje instrumenata
2. profesionalniji izgled na bini
3. bolji sound
4. manja mogućnost da se nešto zablokira od softwarea koji se nalazi u nizu (midi Yoke, Hypersonic, Vanbasco)

Konkretno mislim na ovo. Pogledaj specifikacije, možda te zainteresira ova opcija. (BTW. nisam plaćen od Music Store shopa )
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
spreco (16.01.2018)
Star 16.01.2018, 16:35   #5
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve što me je zanimalo, rekao si. Zahvalan sam. Iskreno. Ozbiljno cu razmisliti i o drugom dijelu Tvoje poruke, jer stoji sve sto si napisao. Pozdrav i hvala.
spreco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije