Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.10.2007, 08:38   #11
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da ideja nije ni malo glupa za odbaciti...samo sto su potrebne neke izmjene. Na primjer 7/8 PIRKE ritam meni ne znaci nista, kao sto je neko vec naveo kod mene se vjerovatno zove drugacije. Ali drzati spisak FABRICKIH ritmova za nase pjesme nije ni malo glupo. Proizvodjaci aranzera imaju takve liste samo sa Engleskim pjesmama.

A listu pjesma, onu obicnu, uvijek imam sa sobom jer nikako nije bez korisna. Veoma se lako moze desiti da zaboravis da znas svirati neku stariju pjesmu, a lista je uvjek tu da te podsjeti. Postoje one pjesme koje ti uvjek na umu dodju prve i onda ti redosljed svirke postane isti. I sve tekstove pjesama, koje inace znam napamet, imam ispisane.
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2007, 17:57   #12
milan_lekic
Ovaj baš voli da kuca
 
milan_lekic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2007
Godina: 34
Postovi: 425
Downloads: 2007
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Instrumenti: KORG Pa800&TRITON Classic
milan_lekic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
milan_lekic pošalji poruku preko MSN messengera milan_lekic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Lächeln

i ja mislim da je to dobra ideja da izmenjujmo znanje namime ja sam pre nekoliko dana dobio Pa 80 imam solidan set ali neznam koji ritam se za koju pesmu koristi
milan_lekic je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2007, 18:38   #13
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nisam ni ja znao sve ritmove kad sam prvi put dobio klavijaturu... Prijatelju za sve treba vremena, al ubrzo ces pohvatati sve. A ako ti je hitno reci pjesmu i reci cemo ti ritam
__________________
Pa 80
dux je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2007, 18:54   #14
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Buraz Cime Se Ti Zamaras
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2007, 01:49   #15
igogitar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2007
Postovi: 8
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
igogitar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od cobrastar Pokaži Post
Kad pricas o uzivo svirci onda se podrazumijeva barem cetiri clana u bendu gitara, bas, klavijature i bubanj. A to s midi filovima i stojanje i kezenje za klavijaturama moze svako da radi pritisni play tipku i opleti ..........karaoke vece hocu da kazem.... sve je ok svak ima pravo da svira ili nastupa na svoj nacin to nek publika odabere ali nemoj te nazivati nesto s "LIVE" sto nije ni L od live.............ovo je samo moje misljenje.........
Prijatelju ja sviram gitaru jako dugo.To sto se ti duvas sa svirkom "uzivo" nije nista posebno.Nema razloga da nekoga omalovazavas zbog toga sto radi na fajlove,matrice i sl. jer to nije nista lose.Jesi li pokusao pjevati uz fajl-to ne ostavlja prostora za greske-masina te nece pratiti ako ispadnes iz ritma niti ce ti naglasiti harmoniju ako distoniras.Osim toga poplava "ciganije" kod klavijaturista me ozbiljno nervira(mislim na ubacivanje nepostojecih akorda tipa mol6,a4sus12 i slicnih gluposti u pjesme u kojim ih u orginalu nema).Pjevati Nema raja uz "ciganiju je zaista grozno.Hocu da kazem da svako ima svoje razloge zasto radi na ovaj ili onaj nacin i nikoga ne teba omalovazavati.Ako neko pjeva uz midi fajl on definitivno pjeva LIVE a ne na plejbek.Pozz
igogitar je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2007, 01:59   #16
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Idee

Nema ne postojecih akorada!!!Kako neko moze da svira ne postojece akorde ako ne postoje,sta ti pricas covece.I ja bas volim da ubacujem akorde po svome narocito jazz(na primer pritisni ton A u basu a u desnoj ruci zajedno tonove G,C,E,G)to je samo jedan nacin a ima ih mnogo.I extra super zvuci kad neko zna sve to lepo da upakuje.Ko to ne zna ne moze ni tako da svira a cesto takvi govore da ih to nervira.
kuki je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2007, 02:02   #17
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jeste posebno, poshto on svira!
Niko ovde ne pricha o pevachima, vec o tim "klavijaturistima"!
ako pevach vec hoce da radi sa fajlovima, neka lepo nosi komp na svirke i neka kaze da je samo pevach, a ne da nosi klavijaturu i da se filira za istom!
Ma, neka je i nosi, ali neka se ne folira za njom!
Tu pojavu ciganije sam zapazio josh kod gitarista pre mnoogo godina, tj. kada su klavijaturisti jedva i postojali kod nas!
Osim toga, jazz-eri i blues-eri takve stvari provlache mnoogo pre nego shto se takav trend pojavio kod nas...

Edit:
Eto, kuki i ja u isto vreme o istoj stvari...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Promijenjeno od Vaxter (08.11.2007 u 02:04 sati) Razlog: Da dodam... :D
Vaxter Je trenutno online   Reply With Quote
Star 08.11.2007, 02:02   #18
igogitar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2007
Postovi: 8
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
igogitar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od kuki Pokaži Post
Nema ne postojecih akorada!!!Kako neko moze da svira ne postojece akorde ako ne postoje,sta ti pricas covece.I ja bas volim da ubacujem akorde po svome narocito jazz(na primer pritisni ton A u basu a u desnoj ruci zajedno tonove G,C,E,G)to je samo jedan nacin a ima ih mnogo.I extra super zvuci kad neko zna sve to lepo da upakuje.Ko to ne zna ne moze ni tako da svira a cesto takvi govore da ih to nervira.
Ja kazem da su to nepostojeci akordi u nekim pjesmama u kojim ih vi redovno koristite.Ali mozde vi znate bolje od onih koji su te pjesme komponovali i uradili aranzman.Osim toga probaj pjevati uz te svoje dzez akorde
igogitar je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2007, 02:09   #19
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa ja i pevam!Naravno ne koristim uvek neprekidno te akorde,nego volim ponekad da isfilujem po svome.I dosadno je svirati uvek kao sto je na originalu.To jako smara.
kuki je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2007, 02:09   #20
igogitar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2007
Postovi: 8
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
igogitar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vaxter Pokaži Post
Jeste posebno, poshto on svira!
Niko ovde ne pricha o pevachima, vec o tim "klavijaturistima"!
ako pevach vec hoce da radi sa fajlovima, neka lepo nosi komp na svirke i neka kaze da je samo pevach, a ne da nosi klavijaturu i da se filira za istom!
Ma, neka je i nosi, ali neka se ne folira za njom!
Tu pojavu ciganije sam zapazio josh kod gitarista pre mnoogo godina, tj. kada su klavijaturisti jedva i postojali kod nas!
Osim toga, jazz-eri i blues-eri takve stvari provlache mnoogo pre nego shto se takav trend pojavio kod nas...

Edit:
Eto, kuki i ja u isto vreme o istoj stvari...
Slazem se ali mislim da danas niko nikog ne moze da isfolira da svira.Osim toga ako ga nije sramota neka i folira.Hocu da kazem da kad moj kolega pusti ritam na korgu,svira solo i harmoniju i ja ga pratim na gitari+pjevamo obojica to je za mene definitivno LIVE svirka.
igogitar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
idu, koje, njih, pjesama, ritmova, spisak, svirku, Živu

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije