Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.08.2011, 18:54   #11
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

[quote=Beethoven;190883]Normalno da je bolje odvojiti satelite i woofere samo sto je tu vise para, vise opreme... Satelitima Sx300 nece nista faliti mada je mene taj bas bass kod njih i nervirao.


Koristiti jedan kanal za woofere, jedan satelite - nije lose pogotovu ako nema stereo instrumenata ili izvodjacima nije vazno.

ovakav nacin spajanja za sada koristim, mikseta je 2 X 500 w na 4 ohma, znaci 2 bas bina zajedno su 800 w, mikseta im da 500, dali smijem forsirati bas binove do kraja, dali ce im ista biti ako na eq pojacam najdublje frekvencije a ostale oduzmem, evo slika eq kako sam stimao na prosloj svirci, ovako mi bas binovi razvaljuju, samo ne znam dali im to moze naskoditi ??
Grafički Fajlovi
File Type: jpg DSC00431.jpg (48,1 KB, 25x skinuto)
Highslide JS
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2011, 02:17   #12
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da moze i moja ti je preporuka da to vise ne radis. LAkse im je da ih ukljucis na snagas od 2x1000w sa iole ravnim EQ-om nego na tvojih 2x500 sa odvaljenim 63Hz. To samo ljulja i duva, bass-a pravog nema, sa velikom verovatnocom da crkne.

Gro profesionalaca smanjuje bas te niske bassove da bi olaksao zvucnicima i da bi samim tim vise snage dobio za malo vise bassove koji su potrebniji.

Eq ne sluzi za to, i ne bar za ovo sto ti radis. Tako ne dobijas nista zdravo a samo je pitanje dana i casa kad ces kod servisera.

Sve polazi prvo od klavijatura ili instrumenata (jesi li siguram da ti je klavijatura frekventno ok?), pa od pevaca,pa od kvaliteta opreme, pa od prostorije....

Vecina preskace ove nekoliko stvari i mixerom i kutijama hoce dobiti ono sto ga u instrumentu ili glasu nema. Pa nemojmo to...

EQ-om se ispravlja frekventna slika, ne verujem da je EV pogresio za citavih 12dB, da wooferima bas toliko nedostaje. Znas li ti koliko je 12dB u plusu na 63Hz?

A znas li jos i podatak da PowerMate ima vec fabricki nabudzene te bassove od 63Hz i 125Hz, ti mu ga jos das za 12dB pa veselo..

Ne valja to... Preispitaj sve pre toga (klavijaturu, mikrofone, ostale instrumente), nije ni do kutija ni do mixera. Njima ne fale te frekvencije, fali drugim stvarima a ti ces preispitati i pronaci.

Pozzz

P.S. Ja sam u 99% slucajeva i prostorija isao u minus sa 125Hz i 63Hz (sastav benda se nije menjao) kad sam radio sa PowerMateom. RAdio sam sa Sx100, Sx300, Eliminator sateliti, Eliminator wooferi, Sb122, Zx1, Zx4... I uvek mi bilo visak tih bassova a tebi fale i to ne za malo nego za 12dB? Nece to...
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2011, 13:45   #13
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nisu bas na plus dvanaest izmedju +3 i + 10 je postavljeno kod powermate 1 je to frekvencija od 80 hz... a na masteru sam lijevu stranu manje pojacavao nego desnu... ali mi i dalje nije jasno ako je ukupna snaga pojacala 500 w za bas binove koji su 800 kako im to moze naskoditi prije nego pojacalo koje je jace nego kutije., kada se koristi skretnica koja bude gornja granica, frekvencija koja se odrezuje? ja sam mislio da je ok da na eq smanjim ostale frekvencije ove iznad 80, tako da bi bas bin isao malo iznad 80, a preko bi sateliti radili... zar ne bi slican efekat dobio i sa skretnicom?
Dodato:
znaci snaga pojacala je 500 w za obadva bas bina i 500 w za dva satelita, bas bina obadva su 800 w...

a dali je ok ako stavim na eq 80 hz na plus 3, 250 hz na minus 3, 600 hz da stavim na - 10, i ostale na - 10 za bas binove...
nadam se da ne smaram previse : )

Promijenjeno od gogspa80 (01.09.2011 u 13:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2011, 12:58   #14
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sinoc sam prvi puta svirao sa ovim zvucnicima u zatvorenome prostoru, i shvatio sam da ne treba nista dirati na eq za bas binove, osim sto sam smanjio visoke, sve ostalo na nuli sam ostavio. i opet ima basa i previse, a kada sam pojacao najdublje basove, kao da mi svaki ton od bas gitare ne bude jednako glasan, tako da je najbolje to ravno drzati : ), hvala bethoven na pomoci , pozz
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2011, 13:54   #15
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zato se i krece sa ravnim EQ-om pa se onda oduzima ili dodaje ono sto treba. I to, nikad isto. Zavisi od prostorije.

PowerMate u startu ima viska u tim basovima (80,125), retko mozes sa ravnim EQ-om i wooferima raditi (mozda na malim snagama).

Kratko za kraj: Eq-om mozes i moras "poprevljati" lose kutije, ako su ti ok kutije onda njima korekcije EQ-a ne trebaju. Prostorija je ta koja ce te naterati da na master EQ-u dodas ili oduzmes nesto ali nista drasticno.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2011, 05:57   #16
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A sta ce se desiti ako necu da drzim EQ na nuli?
Sta ako hocu da podignem svaki opseg na EQ za jedan ili dva podeoka?
Osim snage,sta cu ja time dobiti?
Postovano sa mobilnog uređaja
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2011, 14:40   #17
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"Osim snage, sta cu ja time dobiti?"

Snagu neces dobiti. Imaces snage onoliko koliko ti je jako pojacalo, a ne koliko si podigo EQ.

Podizanjem svih opsega dobijas jaci ukupni signal (ne snagu) a to je potpuno isto kao da si podigao master za toliko. Malo ranije ces dostici clip signala i nista vise.

EQ je uredjaj koji je kalibrisan i koji kad je sve na "0" daje tacan odnos svih frekvencija (tako bi bar trebalo mada to zavisi od kvaliteta EQ-a i firme koja ga pravi).

Kad se merimo na vagi, zelimo da ona bude tacna tj. kad ne stojimo na njoj da ona stoji na "0". Kad merimo metrom, hocemo da merenje pocnemo od "0". Isto je i sa EQ-om.

Zato sa EQ-om uvek pocinjemo od "0". Svaki prostor ima svoju "sliku" pa nam EQ za to i sluzi, da sve sto je visak ili fali korigujemo. Govorim o MASTER EQ-u koji generalno resava ceo MIX. Za sve muzicare je prostor isti pa je MASTER EQ za to namenjen. Na kanalu svako moze resiti svoje frekvencije van MASTER EQ-a.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Beethoven za ovaj koristan post:
gogspa80 (12.09.2011)
Star 13.09.2011, 15:02   #18
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kad se dobije jaci signal,tad se snaga ne povecava?
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2011, 16:41   #19
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Master EQ je u lancu, uvek pred pojacala
Tako da....sacekamo odgovor kolege Beethovena
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2011, 18:47   #20
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne mora da se ceka moj odgovor, svako moze odgovoriti, nije zabranjeno.

Snagu proizvodi snagas i jedino on, i tu je kraj price. Nikakvi drugi uredjaji ne proizvode snagu. Sve ostalo moze pojacati/smanjiti signal, odvajati ga, modifikovati ga, mozes sta oces da mu radis. Pojacalo je to koje snagu daje.

A milance je sam pitao i sam sebi odgovorio:

"Kad se dobije jaci signal, tad se snaga ne povecava?"

Ne, tad je jaci signal a ne snaga. Da bi jos prakticnije i bolje objasnio, sa suvom mixetom (bez snagasa) ne mozes svirati, mozes da pojacavas signal koliko hoces, zvuk neces dobiti. Tek kad taj signal (ma kakav on bio -jak, slab, u klipu...) propustis kroz snagas, tek onda dobijes snagu.

Dolazi cesto do zablude, kao sto postoje odvojeni suvi mixeri i snagasi, tako je isto odvojen i powermixer ali sklepan u istu kutiju pa se ne vidi. Neke varijatne powermixera su imale i potenciometar za snagas (PowerStation, recimo) na kome si mogao da regulises i rad snagasa a na mix-u imas regularno master potenciometre. To je ok kada imas nameru da koristis jos neki snagas pa mozes odvojeno da regulises snagu oba pojacala, kod singl rada, moze samo biti zbunjujuc i kad neko ne zna, moze dobiti samo nesto gore.

Pozzz

P.S. Pojacalo na kome pise recimo 2x700w RMS 4 oma - daje toliko (ako izuzmemo da su malo lagali) i ne moze ga pojacati nikakav EQ niti bilo koji uredjaj pre njega i dati snagu vece od ove sto pise. A posle njega su kutije i nista drugo ne moze biti.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije