Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.12.2010, 00:19   #31
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma de bjezi da je to tako,hehe
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 00:25   #32
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bih vas najljepše zamolio kolega @ ella 85, da se više suzdržite ovakvih komentara, jel ne pomažu apsolutno nikome, a najmanje kolegi @Škoriću koji je postavio vrlo jednostavno pitanje.
Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 00:40   #33
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

slazem se,i bilo je vrijeme da se prekine s tim
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 19:11   #34
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Nikola1980
Od PowerMatea 600 moje kolege i ja smo ocekivali ono sto pise u specifikacijama,dakle 2x300W snage!E sad ako je PowerMateovih 2x300W manje od 2x175W sa Dynacorda 10/40 onda sam izracunaj koliko je Powermateovih 2x700W.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 21:42   #35
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

one sve imaju tacno toliko watt-i koliko i pise na specifikaciji,proverite sa nekim elektro tehnicarima,ja jesam!!!
dynacord pm1000/1 izbacuje tacno 503 watt-a po kanalu na 4 ohm-a u peak-u!!!
a svako od nas moze peak da napravi i sa dobrim keman-om!!!!!
moje misljenje je da se previse trazi od malog mixera!!!
....a i pobegli smo od teme!!!!!!
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 22:22   #36
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PowerMate 600 nije slabiji od 1040. Ja znam da volimo da verujemo u cuda ali ovo nije.

Ne moze se snaga tako meriti. Razlika izmedju 175w i 300w nije duplo vec je 300w samo malo jace.

Evo jednog lepog primera, Boban010 ce potvrditi i odgovoriti. Koliko ste samo svadbi odradili sa 1040 recimo u hotelu Pirot za 400 ljudi? I nikakav vam snagas niti bilo koja dodatna mixeta nije trebala. A kasnije su, u istom tom hotelu svirali bendovi sa sistemima snage oko 3-4000w pa mozda i vise.

Moje pitanje glasi: Ko je bolje zvucao i ko je jace svirao?

Ja garantujem da ste vi sa 1040 subjektivno bili jaci. Ali, o kojoj snazi pricamo? Da li o onoj od koje ne moze da se prica, da mora da se vice na uvo (pa i onda se ne razumeju), o onoj zbog koje cele noci zuji u usima?

Ne, njihove hiljadarke u vatima su otisle u odlican sound, u bass koji bi oduvao 5 komada 1040. Na to nikad ne racunate kad poredite mixere.

Ja imam isto tako veliki problem jer sam kupio 4 kutije od po 1000w (jedna je jaka 1000w). Imaju 135dB osetljivosti sto prema nekim proracunima (ali su to babe i zabe) treba da jedna kutija zvuci kao 1040 sa 4 kutija. A nije tako. Ja sam poceo da u najmanjim kafanicama za 40 ljudi dve kutije ganjam do kraja i nista, nikome nije jako (i duplo da bude nece se zaliti). O cemu se sada radi?

U istim tim kafanicama, 1040 sa dve kutije bi morao da drzis na pola, sve preko toga bi bilo previse jako. Znaci li to da je 1040 sa dve kutije jaci od moje sadasnje dve aktivne od po 1000w i 135dB?

PowerMate se jos malo treba racunati za proslost (ja sam do skoro na njemu svirao, da ne bude "eto ga sad, do juce svirao na PM a sad ga kalja"). PM je odlican mixer, zgodan, lak, jak, ima sve sto treba da ima. Ali, nije kraj sveta. Ima mnooogo bolje opreme i svi to znamo. Dovoljno je samo pogledati cene a one sve govore.

Ako je PM uredjaj kome se moze naci puno mana, sta je ostalo za 1040, 1200, 1202? To je totalna proslost i svako ko se iole ozbiljno bavi svirkom, sa tim mixerima ne treba imati posla. Opravdavam ljude u teskim finansijskim situacijama, opravdavam nostalgicare ali ne opravdavam one koji voze automobile od 5-6000e a sviraju na 1202. Cenio bi i to samo kad ne bi pricali kako 1202 svira bolje i jace od PowerMatea.

Znam da je lepo da se kupi nesto za 200e i da to bolje svira od istog takvog uredjaja koji kosta 1200e ali to danas ne postoji i trebamo se pomiriti sa tim.

Pozdrav.

P.S. Ostavljam svakome da misli kako on misli da treba, da radi sta on hoce. Ne mesam se nikome u posao niti smatram da je glup ili slicno ako ne vidi sta je bolje ali se mogu neslagati sa misljenjem istog. Samo pokusavam da stvari vratim u realnost.

Do pre par godina sam kupio Dynacord FE12.2 (izasle su mi jeftino), jedan par kutija u odlicnom stanju i hteo sam ih ostaviti za sebe ali samo kao stvar od muzejske vrednosti. Vezan sam nekako za tu opremu, ipak je ona bila moj san kad sam bio mali. Zanimljivo, na njima su mi perkusije (tarabuke, bongosi...) izlazile mnogo lepse, harmonike i DX boje takodje. Ali... Jedna svirka sa FE12.2 i druga svirka sa Sx300 se nije mogla porediti. Sx 300 je uvek zvucao bolje, mocnije, punije... Sto mene nikad nije cudilo jer je 20 godina mladji i duplo skuplji.

Kako sta bude izlazilo novo od opreme, bice bolje i u to nemojte sumnjati. Da ne pocinjem pricu kako smo nekad gledali Shure 565 dal je USA ili Mexico, sto blage veze nije imalo. Tako se neke stvari pojave u narodu pa postaju pravilo a nema normalnog argumenta nego eto, neko je provalio to i sad to vazi.

Potpuno isto se desilo meni kad sam 2001. godine kupio bezicnu Betu 58, niko ziv nije znao sta je, svi su se kleli u 565 a onda vec u SM58. Neko mi je rekao: "Sta si uzeo to, bolje da si uzeo SM58". Betu sam polovnu kupio za 1500 maraka dok je SM 58 kostao oko 400 maraka a mozda i manje. Sad svi hoce Betu i to je jasno jer je klasa vise od SM58. Da si davao dzaba Betu onda, niko je ne bi hteo.

Raspisah se ja...

Hocu opet da ponovim, ovim postom nemam nameru da nikog uvredim ili omalovazavam, da se razumemo... Govorimo o opremi, to su mrtve stvari. Ljudi se ne smeju uvrediti, oprema je alat koji radi i kasnije ode na reciklazu.

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Beethoven za ovaj koristan post:
gogspa80 (23.11.2011)
Star 19.12.2010, 22:47   #37
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

bravo kralju,svaka cast!!!! sve si rekao,a tako i ja mislim!!!! novo je novo,ne mislim na nove stvari koje izadju nego na modernije i sigurno kvalitetnije!!!

Promijenjeno od nikola1980 (19.12.2010 u 22:49 sati)
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2010, 03:59   #38
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Beethoven
Nisi me uvredio,ne vredjam se ja tako lako ali nisi fer,zato sto si pozurio da me ubedis da moje kolege i ja nismo culi to sto jesmo posle tri sata svirke na PM600 a nisi kolegi Nikola1980 objasnio da je RMS=Peak X 0,70.O tome koliko ja dobro cujem mislim da dovoljno govori moja muzika postujem svaciji stav ali ne zelim da se ubedjujemo sta je i za koga zvucalo bolje,jace ili slabije.
Slazem se sa tobom samo u tome da je PowerMate generalno,veoma praktican mikser kao i da se napretku odnosno progresu ne treba suprotstavljati,ali smatram da ga ne treba i bez razmisljanja oberucke prihvatati i nekriticki se odnositi prema njemu.Za mene licno nikada sinteticki zvuk nece biti bolji od prirodnog,ovo mislim uopsteno za "napredak" u muzickoj tehnologiji,jer ako pratite kako se stvari odvijaju videcete da sve ide u tom smeru!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2010, 14:18   #39
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Boze sacuvaj, nista nije bilo u pravcu tvoje muzikalnosti, to je poslednja stvar o kojoj bi raspravljao. Smatram da si itekako dobar muzicar, tu nema dileme.

Ali, ponovicu, tehnika ide napred a na nama je, hteli mi to ili ne, da je pratimo. Jos kad bi ispostovali sve ono sto proizvodjac preporucuje, kad bi se malo vise citala upustva za upotrebu uredjaja, svi novi uredjaji bi itekako prosvirali i bili nesumnjivo bolji od starijih. Primetio sam da puno nasih kolega okrecu glavu od preporuka proizvodjaca smatrajuci da je njihovo iskustvo i znanje mnogo merodavnije. Postoje neka nepisana pravila medju nama muzicarima koja su ostala iz vremena kada nije bilo interneta, kada si vrlo malo mogao da procitas o necemu pa smo se dovijali kako smo znali i umeli. To vreme je proslo i sad imamo sve uslove da radimo onako kako ceo svet radi. I u to se kolo treba hvatati sto pre.

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2010, 11:31   #40
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Molio bih sve clanove da se vrate na temu, ovde ne treba da se vodi rasprava o PM i 1040, vec o razlogu preteranih pokreta zvucnika.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije