Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.09.2019, 21:13   #61
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od psr Pokaži Post
Citao sam sve ovo vise puta i gle probao deset put uvek izadje u PPI a jutros sam stavio drugi USB i info mi je nnormalno izaso onako kako i treba. Sad je sve ok ali sto je bilo onako stvarno ne znam. Osim ako onaj USB nije bio dobar, ali beckup sam uspeo na njemu da uradim.
Kada odradiš postupak koji ti je predložio Tiho u ovom postu (pogledaj video), na USB sticku se može naći jedino datoteka Instrument Info. Predpostavljam da je ovaj prvi stick koji spominješ kao neispravan na sebi imao od prije neku PPI datoteku pa se tebi učinilo da si to tada prebacio na njega.


Citat:
Originalno postovano od psr Pokaži Post
...Nisam uspeo ono sto sam ranije radio da kad na YEM prebacim info odmah i vidim dole u prozoru za semplove sta sve ima tamo pa da na to dodam jos neki ....
Materijal koji se prikazuje u donjem prozoru YEMa se ne može vidjeti sam od sebe. On mora fizički postojati u računalu, točno na određenoj lokaciji i tek tada ga YEM prikazuje. Na starom račualu je postojao i zato si ga vidio. Prelaskom na novo računalo njega više nema i bez obzira što si unio Instrument info, donji prozor je i dalje prazan.

Predpostavljam da imaš sve stare materijale od prije. Ne moraju biti kao ppf, može biti u obliku kao neki stari set od Tyrosa, neki Free pack od Yamahe, neki samplovi od Korga ... Sad ih lijepo ponovo dodaj u YEM, jedan po jedan. Napuni YEM i s onim što možda nisi siguran da li je upisano u tvoj PSR. Kada to uradiš, spoji PSR s računalom, pokreni YEM i vidjet ćeš da će se automatski označiti zelenom kvačicom svi packovi koji su instalirani u Klaviajturi. Za ovo prepoznavanje je odgovoran upravo Instrument Info.

I još malo o BUPu. Recimo da si dobio potpuno novu, "praznu" klavijaturu i želiš u nju postaviti identičan sadržaj kao što je na tvojoj staroj. Za to su ti potrebne dvije datoteke. Sa BUP datotekom ćeš u novu klavijaturu unijeti sva podešavanja unutar postavki i sav USER sadržaj. Još ti treba i PPI datoteka, a s njom ćeš instalirati samplove i ostale materijale koje si slagao unutar YEM-a

Nadam se da ti je sada malo jasnija ova zavrzlama oko pojmova i da ćeš ubrzo sve kockice složiti na svoje mjesto.
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 22:33   #62
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E sad je i meni sve jasno a to se retko desava.I sad je sve kako treba, hvala ti po stoti put. Ali sad sam se upetljao na onu drugu temu oko ozvucenja, ne znam ni koj sam moj tamo trazio kad sam taman resio da kupim SX700. Sad mi u glavi samo onaj tvoj Maui.
psr je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 23:04   #63
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

He he, a sad ćeš otići na temu mixera, pa si još u većoj gabuli.
Samo polako, sve će to sjesti na svoje mjesto. Ulaganje u opremu ima smisla ali treba biti racionalan i u skladu s potrebama i debljinom novčanika.
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 23:40   #64
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

lelee. Necu da menjam klavijaturu. Znas ono sa MIDI fajlovima sto sam pisao vec? Svako je otvoren sto puta i sve je prepravljeno trista puta i sad je sve sa semplovima, ali..kad ucitam stari set koji sam imao sve je ok, ali ako ucitam novi bez obzira da li su istim redom poredjani semplovi nista ne vidi. Kod midi fajla samo ona oznaka klavirske dirke (to je ono kao bio je neki sempl al ga sd nema) a ne znam kako ne vidi kad iste te ponovo u drugi set stavim i imam ih u klavijaturi. Sto znaci ni u novoj klavijaturi ih ne bi video a ko opet sve da prepravlja. Mozda ako postoji opcija da dodam set pored ovoga pa da odatle vadim boje za solo koje sam naso a nisam imao ili da ostane ovako i da ne menjam. A nekad sam bez problema ddodavao po neki sempl na vec postojeci ali sad to nece, ucitam info i to je to dole nema instrumenata a kad ih dodam onda samo njih ubaci a stare obrise, ili kad sve preslozim iz pocetka redosledom kakav je bio u klavijaturi a samo dodam neke preko onda ih ne vidi, ko da je midi vezan za onaj set jebo ga set i kad su isti semplovi a drugi set, pa i isti redosled ne vidi ih.
psr je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 23:51   #65
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako si te MIDI-je slozio u ovom sad PSR u sto imas i sad ti rade dobro, onda bi ti isto radilo i u SX-u. Nista nebi morao prepravljat, ako ucitas isti set iz YEM-a koji imas i sad ucitan.
A predpostavljam da tebi ne rade ni sad, posto si to slagao na Tyrosu 3. To ti je zato sto ti se promjenio redosljed semplova nego si ih imao prije i svaki sempl ima svoju adresu u YEM-u, a imao ju je i u Tyrosu. Sad su se te adrese promjenile pa MIDI nezna vise di je sta. Ali da ti ne duljim. Ako slozis sve u ovom PSR-u i ucitas pack isti koji si slozio u YEM-u i predjes na SX700 sve ce ti radit kao i sad, jer ce ti "adresa" semplova ostat ista.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 00:15   #66
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam koji je bio slijed klavijatura kod člana @PSR, ne znam niti o kojim konkretno govori setovima. Malo sam star i senilan pa brzo zaboravljam

Ali princip je slijedeći. Na svim Tyrosima (osim Tyros5) je postojalo svega 127 mjesta za samplove, tkz. CUSTOM. Ako bi se takav set prebacio na PSR S seriju ili Tyros5 gdje materijal upisujemo preko YEMa, onda bi se on smjestio na 000 Bank Select LSB. I sve bi funkcioniralo bez problema kao na "starijoj" klavijaturi.

Međutim, kod rada u YEMu imamo novih 127 mjesta i u svaki od njih stane po jedan cjelokupni pack iz "stare klavijature". Ukupno imamo 127x127 CUSTOM mjesta za samplove.

Na ovom videu možete na 4 minuti vidjeti kako preslagujemo Packove s jedne pozicije na drugu.
https://youtu.be/BUogEjIhsGo?t=240

I što se događa? Ako smo neki Pack smjestili na neko drugo mjesto negoli je bio prije, tj. dok smo slagali MIDIje , onda je logično da nema odgovarajućeg zvuka na kanalu songa.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 00:21   #67
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poanta je price samo da se @psr ne treba bojati zamjeniti svoj sadasni PSR sa SX-om jer ce sve raditi jednako, ako ucita isti pack koji sad koristi u novi SX.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 00:22   #68
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ali muka je sa pocetka price. Ja imam stari PPI koji sam nekad installirao i ostao je na USB, a to je ono isto sto je u klavijaturi. I kad to instaliram svaki je midi super, ali kad instaliram novi pack a sa istim semplovima i cak na istom mestu prvih 20npr od kojih je bas gitara, harmonika..neke DX zujalice i od kojih je vecina midija i sklepana ne vidi ih. Znaci iste te semplove kojima su pravljeni midiji (prepravljani) kad ubacim u drugi set ne vidi ih. A taj set sto je u klavijaturi kad ubacim u YEM na info izadje donji prozor prazan, nikako ne mogu da izadju instrumenti pa da na njih dodam nove kao sto sam pre radio i nikad nije bio problem. Mozda kad bi moglo nekako dva seta da se ubace u klavijaturu pa da imam taj set od koga je sve pravljeno a drugi za solo npr. Zato sad mslim ako na ovoj klavijaturi ne mogu da ubacim drugi set sa istim semplovima onda nece moci ni na novoj. Ili...necu moci da ovaj set nikako iskopiram pa ubacim u novu klavijaturu i opet je problem. Da bar vidi ritam sekciju ili bilo sta ali ni jedan ne vidi a onda ko opet da sve iz pocetka pravi, bolje da ne menjam klavijaturu. Inace imam S770
Jao sad mi pade na pamet ja sam ih stavio po redu 1,2,3...ali da probam da ih tamo u onih 128 (na edit program change) tako poredjam jer moguce da sam ih ranije tako redjao a sad sam gledao bas gitara koja je u klavijaturi na mestu br 2 je ovde u edit programu br150...mozda je tu kvaka. Kazem nekad je sve radilo i sad radi sa starim pakom ali kad ubacim novi sa istim semplovima ne vidi ih. Moguce onda da su ta mesta razbacana, ko sad da nadje kako je nekad bilo, ali da probam

Promijenjeno od psr (30.09.2019 u 00:30 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 00:26   #69
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma muka je sto te mi ne razumijemo, a ti ne razumijes nas Prouci ti prvo sve o YEM-u i ovo sto ti je Casper link zaljepio na temu o YEM-u, jer djaba pricamo kad ne razumijes (nemoj se ljutit, dobronamjerno kazem).

Mozes ti napravit novi PPI od cega god hoces. Mozes od 10 packova napravit jedan PPI. Mozes i svoj pack dodat 1 sempl. Sve mozes, samo prouci sve dobro o YEM-u.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 00:32   #70
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma ne ljutim se taman posla, pa ja nista ne bi napravio da nisam ovde stalno zapitkivao i znam da napravim pack i ppi i sve znam ali midiji su nekako vezani za onaj stari pack pa novi ne vredi a verovatno zbog te promene mesta a taj moj pak iz klavijature kad izadje info ne vidi se dole kao sto samnekad video instrumenti i onda da doddam jos neki, samo mogu iz pocetka da pravim

Promijenjeno od psr (30.09.2019 u 00:33 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, driver, midi povezivanje, programi, računalo, software, usb, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije