Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2008, 13:02   #11
Pilence81
DJ i Maskota!
 
Pilence81's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.03.2008
Mjesto: Bucic/Prokuplje
Godina: 42
Postovi: 26
Downloads: 141
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Mikrofon :)
Interesi: Picim redom i belezim kredom!
Pilence81 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Pilence81 pošalji poruku preko MSN messengera Pilence81 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E pa kod mene nema frajera po svirkama.Ni jednog svog momka nisam skontala na nekoj svirci,sve se desavalo van posla.
A sto se anegdota tice,uh ima ih mnogo...i dobrih i losih.
Samo sam se 2x pobila u zivoturvi put sa pevacem,drugi put sa gostom na svadbi.To nikad necu da zaboravim.Sa pevacem sam se pobila jer je mrtav pijan doso na svirku,em nije hteo da peva pa sam pevala i muske i zenske pesme,em covek na pola svirke otiso da *ebe nesto i nema ga i nema,i doso vec pri kraju dok smo bili na pauzi,a ja onako besna i nadrndana samo sam cekala da kaze nesto.I majmun ce da kaze "Kad podelite pare daj te moj deo saksofonisti da mi donese ja nema potrebe da ostajem ovo jos malo i kraj"-jaoj kad su meni zivci proradili majko.Svi iz orkestra cute ko popisani a ja nisam mogla jelte i lepo kazem kolegi pevacu "Da deo nece da dobije jer nije ni pevao" i onda je on tu onako pijan poceo da me vredja ali bas da vredja"vi pevacice ste ovakve,vi ste onakve,vas treba ovo,pu*i mi,psovanje se nastavlja" dok nisam u jednom momentu ustala sa stolice i zavalila ga tako jako pesnicom po sred face da je istog momenta pao sa krvavim nosem i nije vise ni ustao vec ga izneli i odvezli kuci,a njegov deo nisam htela sama da uzmem vec je podeljen na 6 clana koliko nas je i bilo...

Ima toga jos al da ne smaram
__________________
Pilence81 je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 14:15   #12
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

E, prijatelju Krešo, imaš moj broj mobitela, zvrcni samo, ja sam ti blizu, a ako treba i svirku ću ostavit!!
Nema da te ko dirne, dok sam ja živ. Da vidiš dok ga ja sa ovim izbrušenim zubima u špic ugriznem! I ne puštam, ko ni jazavac. Ja ga držim sa zubima, a ti mlatiš!!
Hebote, ko bi nam bio ravan!! Bili bi strah i trepet Sjeverozapadne RH.
Pozdrav,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 15:07   #13
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma zahebi tučnjave. Ne volim ih. Al kad se mora, onda se mora.
Inače nemam straha ni pred ikim. Sa svojih 1,85 m i cca. 120 kg itekako mogu dobro da se pobijem sa svima, pa neznam tko da je. Naravno, znalo se i dobit po tamburi, ali puuunooo više dat po njonji.

A imo sam i u bendu svakakvih pi*darija. Imo sam pjevača po kojeg je uvjek trebalo ić prije svake svirke (pijan slupo auto), i posle svake svirke ga vozit doma. Tako ti mene zapadne da ga posle jedne svadbe vozim kući (pripizdina donja ), a naravno kako to ide popilo se. I taman par kilometara prije njegove kuće, rano ujutro oko 7-8 sati zaustave me panduri.
Drot : "Dobro jutro momci, kud vi tako rano dotjerani (u odjelima, okičeni) ?"
A ovaj moj blento umjesto da čuti onako pijan se raskokodako ko zadnja kokoš : "Sa svadbe. Znate mi smo muzikanti ..."
Pandur, naravno nanjušio žrtvu, jelte puni smo love, a i malo tropa pa da nas odere.
Pandur : "Jeli momci, sa svadbe. Onda ste sigurno i nešto konzumirali od alkohola ?".
Ja onako priznam da jesmo (kao mora se za zdravlje i sl.), kao malo (kod nas je donedavno bio zakon za 0,00 promila alkohola u krvi), a ovaj moj mulac opet "Ma popili smo kompa bačvu vine i piva. Evo iza sica je je više od pola litre Jegera ...".
E, ja kipim, hebo bi mu sve po spisku, a ovaj hajd sa mnom kao vozačem van i duda. I normalno, ajd puhat. Da ovaj meni "trubu", kad ono napušem 1,73. I naravno kako kad te krene, onda te ide, ja radi mulca osto bez vozačke na 3 mjeseca i 300 € kazne. I sad je ovom dušlo iz dupeta u glavu i da mi ne oduzmu "šaru" ide u pregovore (nudi mito) s murijakom da spasi stvar, kao on je kriv jer nije imo kako doma itd itd. Vadi on pare, gura im ojre u džep, ali ovaj neče nit da čuje. Na kraju je bio toliko naporan da su ga odveli svezanog ko čuku u bajbok da malo odmori. A ja osto bez vozačke i 2.000 Kn.

Iduću svirku je pjevo džaba (za vozačku)
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 15:21   #14
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso Pokaži Post
... I još mi prijetio da će mi sve instrumente polupat ako nečemo dalje svirat ...

Jaaaao.... ja bas gledam da izbegavam kavge na poslu, ali kada cujem tu recenicu da ce neko "lupat` opremu" e onda mi skoci pritisak na 1000!!! Glavu bih mu tada otkinuo... E neka si ga vala nalupao, i zasluzio je. Mozda i nisi dovoljno..

A sto se anegdota tice, moram vam ispricati jednu, koja je poprilicno stara i ovde po Subotici se u muzicarskim krugovima prepricava vec jako dugo....

Bila ekipa koja je akusticarski, na suvaka, svirala neku svadbu. Njih 6-7 tamburasa. Velika svadba, 250+ gostiju... Na salasu, jede se, pije se ... u stara dobra vremena, mnogo para... itditd.
Sve je bilo OK dok kontras nije uhvacen u sred bludnicenja SA MLADOM !!!!!!
Mozete li to verovati???
A uhvatila ih je mladozenjina majka u ostavi..... STRAAAASNO! U sred svatova vise NEMA svadbe, a muzicari su bezali koliko ih noge nose preko njiva i kukuruza.... instrumenti neki i ostali... navodno niko nije dobio batina, bili su brzi
Eeee ... manje-vise kad nema harmonikasa 2-3 sata jer *ebe nesto.... ali opalit` MLADU..... e to je prava "recka"
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 15:43   #15
mpdzprod
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2008
Postovi: 27
Downloads: 156
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mpdzprod befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pistolj i palica po glavi

momci jel iko sviro od vas sa pistoljom iza ledja???? niste jel??? e pa probajte koji je to osecaj...uFFFFFFFFFF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mislim da ti sve prodje kroz glavu...slike mladosti od 6 godine do SAD;:!!!! a od jednom znas sve da sviras..ko od topa... Mocarta napred i unazad

meni se jednom desilo da u sred kafica gde sam sviro dobiju palicu od bubnja po glavi.ebiga usli neki zestoki momci koji su hteli da prave nered.a ja ko i uvek pravim se mangup i velika usta..prvi dobio po glavi...auu to se pricalo po minhenu joj kad se setim....ali taj koji me je puko po glavi isto vece nije proso dobro u drugoj kafani.hehehee tamo su ga sacekali tetak moj i njegova braca/rodbina.. a znate kako se to onda radi.. lepo se iz unutra zakljuca vrata..pa onda idemo da naplatimo dugove...jaoo sineeeee jaooo bajoooo jaoo jaooo koje batineee nedo bog nikomm..nedoooo bog!!!!!
to je pucalo i prstalo od krvi..

kad se setim jos me uvek zaboli glava..sreca nije krv krenuo..
mpdzprod je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 15:45   #16
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Jeger, ovo je recka i pol. Svaka čast "igraču". To je gol iz offsidea koji je sudac prizno .

Nema "recku" za mladu, ali imam slučaj da nas je na momačkoj večeri kum počastio s par striptizeta "pušačica".
Prvo su ih obradili mladenac i kum, a onda da bend bolje svira klekle na koljena, spustile nam hlače i gače i zasvirale na frule. Naravno, mi nismo smjeli stati sa svirkom, al bilo je svakakvih tonova iz instrumenata

Ne bih htio bit naporan, al počnem li pisat anegdote mislim da do nove godine neču moč stat. Ovih par masnih sam podjelio s vama, a one najmasnije samo na private.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 16:31   #17
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ovde kod nas da ti je strah da se potuces s'nekim...
Taman ga udaris po facu i odjednom ti izvadi automat,RPG,zolja...
il ti minira kuca majke mi ne zezam se
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 16:45   #18
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hehehe
Gdje si ROBOT!
maricm je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 16:53   #19
ROBOT
Vredan član društva
 
ROBOT's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Postovi: 125
Downloads: 615
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
ROBOT befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo me Mladene citam ova desavanja , zakljucak je da muziciranje nekad vise lici na box meceve ili kung fu !!!
__________________
TITO nase jucer danas i sutra
ROBOT je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 18:41   #20
dinko
Početnik forumacije!
 
dinko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2008
Mjesto: mirkovci.hr
Postovi: 7
Downloads: 196
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg i30
dinko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dinko pošalji poruku preko MSN messengera dinko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jao ljudi ovo moram da podjelim s vama angedota :
1,Sviramo svadbu u jednom mjestu kod bosanaske granice znači sviramo ko ludi veselje do bola svi nešto skaču urlaju baš im super,a band tada sam još svirao harmoniku sve nešto koci bubnjar kljuca ko vrana po smrznutom g.... nema pojma gdje se nalazi normalno opet je došao pijan na svirku i umjesto da se uhvati kisele da malo dodje sebi coek nastavio po alkoholu,a pjevac covjek koji je vjecito nervozan a usput i rodjak tog istog bubnjara mjenja boje kao semafor(on je pogodio svadbu) i moli rodjaka da se batali flase ali ovaj ni čut i u jednom momentu usred kola nema vise bubnja okrenem se i imam sta vidjet pjevac uhvatio rodju za vrat pa kao iskusan wrestler preko bubnjeva pa na pod i onda gazenje dalje mozete sami zamisliti kako je zavrsila svaba od sramote nisam u to mjesto isao 2 godine
Angedota:
2.Sviramo svadbu u jednom mjestu kod vinkovaca svadba onako fina mlada vodi kolo a mladozenja se uhvatio flase,mlada malo malo kod pjevaca kao nesta narucuje i tako do ponoci normalno mladozenja je do plesa sa mladom bio mrtav od alkohola nije covjek ni znao vise da je na svojoj svadbi uglavnom poslije plesa mladozenja na spavanje a ja pjevacu posudio auto da odradi prvu bracnu noc.....toliko o reckama ima toga rpa al da vas više nesmaram
__________________
nishta nije tako nevjerovatno da uvjeravanjem nece postati vjerovatno
dinko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
anegdote, dogodovštine, tezgi

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije