Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.11.2014, 22:23   #1
felix
Početnik forumacije!
 
felix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.11.2014
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: poezija, muzika...
felix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha psr s910 (iskustva, saveti)

Dobro veče, dobri ljudi.

Pošto sam se tek registrovao, želim prvo da pozdravim sve admine..., forumaše, muzičare... i sve učesnike foruma, koji nesebično dele ove korisne informacije i fajlove.

Postavih ovu temu , pošto sam postao srećni vlasnik polovne yamahe psr 910, a nemam ama baš nikakvog iskustva u radu sa ovako ozbiljnom klavijaturom.

Nadam se da ćete mi pomoći u snalaženju sa ovim "svemirskim brodom"

Šalu na stranu, al ovu "yamahicu" su stvarno dobro odradili. Meni kao totalnom početniku i amateru (svirao sam na casiu) deluje fantastično. Tasteri su tako logično postavljeni i toliko je sve nekako na svom mestu, da Japancima skidam kapu na sistematičnosti i jednostavnosti.

Zvuci su zaista fenomenalni (meni ) .


Pozdrav.
Dodato:
Imao bih jedno pitanje, ako ne zamerite.

Koliko ozbiljan treba da bude mikrofon za yamahu s910 da bi pevanje zvučalo lepo, tj. da li moram uzeti profi mikrofon, ili je dovoljno neki običan karaoke mikrofon?

Promijenjeno od felix (17.11.2014 u 22:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
felix je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2014, 23:25   #2
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobrodosao na forum!
Sto se tice mikrofona bolje uzmi nesto bolje ako mozes u startu, a da ne kazem koliko je bitno razgovetnost vokala i kod vezbanja i na svirkama. Ne mora to biti mnogo para, najeftiniji je behringer XM8500 oko 20 eura, pa posle samson q7 35 eura, pa akg P5 koji je jaaaako dobar za oko 60 eura, pa bi mogao tako do jutra po cenama da ti redam...
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
felix (20.11.2014)
Star 18.11.2014, 00:07   #3
felix
Početnik forumacije!
 
felix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.11.2014
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: poezija, muzika...
felix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Veljo, bolje te našao.

Hvala na savetima, al mislim da ću za početak onda uzeti behringer XM8500, deluje mi odlično (po izledu i po dizajnu ), meni će biti super, a o utiscima kada ga kupim.

Inače imam nameru da odsviram i odpevam desetak dečijih pesmica i nadam se da će to lepo zvučati kada ih snimim na yamahi.

Još jedno pitanjce: koliko je audio-snimak na yamahi s910 zaista dobar i kvalitetan? Da li je bolji ili jednak sa snimcima preko nekih kvalitetnijih usb muzičkih kartica?

Da li bi se te odsvirane i otpevane pesme mogle snimiti na cd, tj. da li bi imali zadovoljavajući kvalitet?

Pozdrav.
felix je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2014, 00:50   #4
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam imao yamahu pa ne mogu ti reci, ali jedno znam da ako hoces CD kvalitet potrebna ti je mnogo bolja oprema, pre svega mikrofonsko predpojacalo i dobar mikrofon.
Ovaj behirnger je dobar mikrofon i sa njim mozes komotno na svirke. Za te pare boljeg nema.
Mislim da je audio snimak na yamahi poprilicno zadovoljavajuceg kvaliteta, tako da te to ne brine(naravno zavisi pre svega od toga kako podesis mikrofon i sve ostalo u samoj klavijaturi, stilove, boje i drugo).
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
felix (20.11.2014)
Star 18.11.2014, 22:37   #5
felix
Početnik forumacije!
 
felix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.11.2014
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: poezija, muzika...
felix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na savetima Veljo.

Snalaženje na Yamahi mi zasad veoma dobro ide i čini mi se da ću osnovne funkcije tastera veoma brzo savladati. Sve je stvar vežbanja i automatizacije.

Na internetu sam već našao gomile namenskih ritmova za psr seriju aranžera, koji su rađeni za svaku pesmu posebno i koji jako lepo zvuče. Neki su toliko dobro urađeni da zvuče kao originali. Prosto ih je milina svirati.

Videću šta od tih ritmova ne postoji u sekciji za download-upload, pa ću ih jednom uploadovati.

Pozdrav
felix je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2014, 23:21   #6
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ti mogu reci, posto radim na Tyrosu vec 7 godina, da taj HD recorder snima mnogo dobro. Jako kvalitetan snimak. I odlicno je to sto mozes preko postojeceg snimka opet nasnimavati.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
felix (20.11.2014)
Star 20.11.2014, 20:22   #7
felix
Početnik forumacije!
 
felix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.11.2014
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: poezija, muzika...
felix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav dmmacak.

Ne znam kako je na Tyrosu, ali sam upravo na yamahi s910 napravio par audio snimaka i predobro zvuče.

Pustio sam jedan midi fajl-dečiju pesmicu, koju sam izaranžirao na računaru (pošto još ne umem na yamahi), a na yamahi sam odsvirao solo i sve to snimio u audio zapis. Šta reći, prelepo zvuči.

Još kad nabavim mikrofon, biće pravo veselje.
Dodato:
Kupio sam privremeno neki jeftin mikrofon (250 din ), čisto da isprobam da li radi vokal harmonizer na klavijaturi i utanovio sam da je potpuno neupotrebljiv, tj. povremeno se javlja zujanje i brujanje. Ovde je baš ispalo "kolko para, tolko muzike".

Ipak se nadam da je to samo zbog nekvalitetnog kabla i mikrofona, šta vi mislite?

Dosad sam snimao na računaru sa običnim jeftinim pc mikrofonima i nisam imao tih problema. Jeste da su pesmice pune šumova, ali nije bilo zujanja iako mi je muzička kartica integrisana.

Na yamahi sa ovim mikrofonom nisam ni očekivao neki poseban kvalitet, ali nisam očekivao da će se javljati zujanja. Možda sam previše očekivao za toliko puno para.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od dmmacak Pokaži Post
Ja ti mogu reci, posto radim na Tyrosu vec 7 godina, da taj HD recorder snima mnogo dobro. Jako kvalitetan snimak. I odlicno je to sto mozes preko postojeceg snimka opet nasnimavati.
Odgledah gomilu tutoriala na youtubu namenjenih za yamahe psr s serije i tyrosa i iščitah dosta korisnih saveta sa ovog foruma i došao sam do zaključka da koriste veoma sličan softver, sa malim razlikama-nijansama.

Preslušavajući demo snimke na youtubu, čini mi se da yamaha psr s910 i Tyros 2,3... imaju iste muzičke kartice i zvukove istog kvaliteta. Ili se varam, ne znam, al meni zvuče skoro isto, tako da verujem da se ni kvalitet audio snimka onda neće baš razlikovati od Tyrosovog.

Šta vi mislite, ima li neke velike razlike, ili nema?

Promijenjeno od felix (22.11.2014 u 22:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
felix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije