Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.12.2011, 23:31   #1
MachorBG
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.10.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA500
MachorBG befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa 500 lower

Drugari treba mi pomoc, negde sam ranije citao nesto slicno kao sto meni treba, ali ga sad nisam mogao pronaci, Dakle: Na PA500 ne znam kako na LOWER da zamenim recimo i3 Strings na odredjenom ritmu, a da mi na nekom drugom lover bude recimo neki Pad, na trecem brass (ili na STS1, STS2, STS3 razliciti-LOWER instrumenti), a da mi se ne poremeti na ostalim ritmovima (LOWER). Nadam se da sam uspeo dobro da objasnim.
Hvala
Dodato:
da dopunim ako promenim na jednom ritmu LOWER postoji li mogucnostost da mi se ne promeni na svim ostalim

Promijenjeno od MachorBG (21.12.2011 u 00:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MachorBG je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2011, 00:56   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja te nisam bas dobro skontao ali eto nema veze, ugl. moguce je za ovo zadnje sto si pitao, npr. napravis 1 sts boju i spremis je u (rumba ritmu) sad hoces da predjes na Sa-sa(na primjer govorim), da bi ostavio tu boju odnosno taj lower moras pritisnuti SINGLE TOUCH(mora biti lampica ugasena) dugme koje ti se nalazi pored STOP dugmeta.. I onda mozes ici iz ritma u ritam sa istim lowerom ali i istim bojama gornjim(up1,2,3)... Pa moras za svaki sts napraviti lower i spremiti ga u ritam(write sts)... Ako sam te dobro razumio... Pozz.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2011, 18:37   #3
vijak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.06.2007
Mjesto: Novo Virje-HR
Postovi: 72
Downloads: 538
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg-PA500
vijak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa 500 lower

MachorBG.
Što se lowera na pa 500 tiče to ide ovako:Ako želiš da ti lower bude isti za sve performance mora da uradiš sljedeče:global>generalControls>Lock>Control>onaj katanac gde piše lower mora da bude zaključan>Write Global>ok>yes,dakle sada slobodno mjenjaš sve peformance a da ti se lower ne promjeni dakle ostaje onaj koji dodjeliš.
Ako želiš da ti se lower mjenja sa svakom performance onaj isti katanac mora da ti bude otljučan i spremljen u global,sada kad dojeliš za svaki performance zaseban lower tako ti i stoji,vjerovatno sam ti nešto pomogo ako ti nije što jasno pitaj.
Pozdrav.
vijak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio vijak za ovaj koristan post:
Miki0 (23.12.2011)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije