Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.03.2009, 22:07   #21
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

to markane , hvala i od mene...nego imam sad ja jedno pitanje...u stvari dva tri...razdvajanje na 4 kanale je dosta bolje ali ja bih ipak razdvojio na dva jer cesto radimo i kao bend a ja imam PM 1000 pa bi mi zafalili kanali kad bi razdvojio na 4,pa s tim u vezi kontam da je procedura isto ko sto si rekao samo ide uper ,lower i acc na L/R a bas na OUT 1,jesam u pravu ,ili mozda uper,lower i acc na L a bas na R ? a drugo pitanje je,kad tako razdvojis u global,jer onda ceo sint ide tako (mislim,i performans i ritmovi sa harda),ili moras nesto da radis i performansu? hvala jos jednom...
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 22:20   #22
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pazi jednu stvar,ne mozes razdvojiti L i R jer je to stereo izlaz i njih u miketu ubacis jedan ispod drugog,L u gornji a R u donji a mozes i da posaljes samo bass na OUT1 i da radis tako,da ti bubanj znaci izlazi na L i R i samo odvojis bas gitaru!Probaj sve solucije pa vidi koja ti najvise odgovara i jos nesto za hvala kliknite na Thanks
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Marco7, za koristan post:
hajro (01.04.2009), korgkras (06.08.2011)
Star 31.03.2009, 22:30   #23
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ej Marko druze mene interesuje dali kada krenes volume sa klavijatuire pojacava se citava klavijatura ili to moras da stelujes kanal po kanal na mikseti,hvala ti
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 22:33   #24
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Sve ostaje isto,kako pojacavas master tako se pojacava i klavijatura samo sto dobijas mnogo mnogo bolji zvuk kad sve to izmiksas posebno po kanalima sto je i logicno!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Marco7, za koristan post:
medino (31.03.2009), toni-bt (02.04.2009)
Star 31.03.2009, 22:48   #25
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a ne rece mi ovo za global,jer nista kasnije ne treba u performansu ili ritam po ritam...sredis to u global i to vazi za sve?
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 22:51   #26
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Samo usnimaj global i bez brige,rade ti i preformanse i sve kako treba jer si ti sredio sound u globalu,isto tako ako neko pusta midi fajlove nek nasteluje izlaze posto je obicno na TRACK2 bass gitara i na TRACK10 drum,to je neki standrad po kojem svi radimo midi fajlove
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Marco7 za ovaj koristan post:
hajro (01.04.2009)
Star 31.03.2009, 22:58   #27
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

exstra ,moracu da probam...a sad se setih da sam jednom davno probao da radim tako sto sam ubacio pa80 u onaj stereo kanal na mikseru, jedan ispod drugog ali ne znam sto nisam nastavio tako da radim,nesto mi se nije svidelo kako zvuci pa sam vratio samo u Lmono...a to za razdvajanje basa,tako mi je bio podesen roland g1000 dok sam tamburao njega,ali kod njega je moralo ,koliko se secam,ritam po ritam,znam da je dosao ortak koji mi je to uradio i bakcao se dosta oko toga,par sati...
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 23:01   #28
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ma cepaj sutra na mikseti pa ces da vidis kako to bije ko ludo brate
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2009, 15:54   #29
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Zeko

Pajdo, još jedan savjet i trik koji sam osobno skužio i primjetio da Pa80 radi s time probleme. Ako vučeš samplirani bas, tada obavezno na efektima A i B (obično koristimo pod A 53 a pod B 16 ili 8 na basu skini efekte skroz na nulu. Interesantno, meni je uvijek performanca sa sampliranim basom, kad sam odvojio kanale na Pa80 i poslao na Dynachord PM1600 kanal od basa tako tutnjio i odzvanjao da je to bilo strašno, jeo je malu djecu. I največa glupost u čitavoj priči, skretnica uopče sound signal nije pilila na basove i satelite nego je razbacivao kako mu je pasalo, malo na satelit, malo na bas bin. Kad bi na bas traci promjenio sound i stavio fingered bas ili sl. sve je bilo ok bez beda. Zato sam sve bas samplove skinuo za 25 % volumen, srezo im efekte na nulu i panoramu šibno malo na lijevi zvučnik (samo da nije u centru) i sve je klapalo ko prst i nokat. Do dana danas nisam uspio odgonetnuti što ne valja s tim samplom i zašto se je tako ponašao. Isprobali smo ga i na drugoj Pa80-tki i opet isto. A isto tako s vremenom odlazi izlazno pojačalo i dobro ne "pegla" sound. Ja sam već 2 puta popravljao taj problem i s vremenom se vraća. Znači ima nešto i u kljavi, nije samo ozvučenje krivo.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2009, 17:03   #30
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Kreso,

hvala..e, slucajnosti, upravo gore i ja koristim identicni mixer, dynacorda PM1600..
evo, sinoc nisam imao bas puno vremena, ali sta sam pokusao..pokusao nastelati na dynacordu i, ajde dobijam kako tako, ali mi negdje jos mrvicu bas zeza..i ja ne budi ljen, premjestim se na brzinu na drugi mixer, Yamahicu neka, pa na pojacalo...kljava rai kao podmazana, predobro se da nastelati..pa sad ti vidi..a di je Dynacord od te yamahe..kilometrima daleko po kvaliteti...
Hvala na savjetu..I da, ja vucem vecinom fingered bass ili ponegdje i onaj Pick Bass..
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije