Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.12.2009, 18:58   #1
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Paznja,velika prevara!!!

Mislim da je ok da upozorim ljude na trenutno aktuelne prevare na oglasima.

Pojavio se covek iz okoline Novog Pazara koji se pretstavlja kao Semin Serhatlic.Aresa mu je (nije provereno) Sopocanska bb 36300 Novi Pazar,broj telefona sa kog vreba svoje zrtve je 065/678-8100.

Javlja se na postavljene oglase o kupovini muzicke opreme,verovatno i ostale teme,i nudi neverovatno dobre cene,pod izgovorom da mu se brat bavio muzikom,ali je otisao u inostranstvo i njemu to netreba,pa da uzme koji dinar.Ne pristaje da salje pouzecem,zato sto "se desava da mu vrate,pa on mora da placa postarinu",naravno,coveku ponudim da mu posaljem novac u vrednosti od dve postarine u slucaju da se vrati i on mi trazi bar 2000din,na kraju pristane i na 500din,a robe,evo vec treci dan nista,na telefon se nejavlja,a na poruke ne odgovara.

Posle toga mi se javio na jos jedan oglas i nudi gitarsku opremu,ali sam ga provalio odmah,zato se cuvajte!


Mislim da bi bilo ok da moderator stavi ovu temu na vrh,ali neka oni odluce,mislim da se radi o masovnoj prevari i da bi se to moralo prekinuti!
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2009, 19:22   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na upozorenju druze...

Mnogi ce nasesti (nazalost) ali mnoge ces spasiti.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2009, 19:28   #3
Ozrenac3
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 21.03.2008
Mjesto: Chicago
Postovi: 50
Downloads: 967
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50, Yamaha DX11, Yamaha PSR 2000
Ozrenac3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala na upozorenju trebalo bi vise da jedne druge upozoravamo sto se tice ovakvih stvari jer nazalost ovakvih smradova kao ovaj gore navedeni ima na pretek.
Ozrenac3 je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2009, 19:31   #4
nikolakg
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2009
Mjesto: kragujevac
Godina: 52
Postovi: 190
Downloads: 337
Uploads: 44
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: pa 80,korg le
nikolakg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard .

Hvala...
nikolakg je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2009, 19:51   #5
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

ljudi se svacim bave da bi zavarali narod,ali ima onih koji su pametniji od tog budale,ipak treba paziti ko,kako,i sta rade.
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2009, 20:18   #6
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na obavestenju, nadam se da ce mnogima ovo biti od koristi!

Pozdrav
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2009, 21:08   #7
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nikolic025

Po mom misljenju,ipak si mozda malo previse rano ovo napisao,jer je proslo
tek tri dana,tako da se jos nista ne zna.
Ne kazem da nisi u pravu i podrzavam tvoj stav,ali sacekaj ipak jos neko krace vrijeme,i onda ce se sve znati.
Neka si ovo objavio,ali ipak kvalifikacija "prevara" je malo teza,jer ni ti sam
nisi jos siguran u to.

Uglavnom,red bi bio da izvjestis clanove ovog foruma,sta se na kraju dogodilo,
i da li si dobio robu za koju si dao avans.

Ali eto,opreza nikad dovoljno....
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2009, 23:36   #8
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Takođe upozorenje kolegama(prije svega iz BiH) da se s' vremena na vrijeme na "marketu" pojavljuju "fantomske" firme iz raznih krajeva svijeta koje navodno prodaju aktuelne "top" klavijature tipa Tyros 3, Pa2Xpro i sl. za vrlo male pare, od nekih 500 do 800 eura!!!???
Klasična prevara, jer sam u zadnji par mjeseci često komunicirao sa njima, naravno da nisam ništa kupovao i plaćao a žao mi je što ovdje kod nas ne postoji neki nadležni organ kojem bih mogao prijaviti ovu vrstu prevare...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2009, 00:28   #9
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam poranio,evo i razloga:
Prvo mi je rekao da je u oko 6 uvece poslao paket,a meni posle 3 nisu hteli da prihvate,kad sam ga pitao kojom sluzbom je poslao,prvo je rekao da je u posti i da je poslao City Expressom U POSTI,onda ga ja ispravim i on nemoze da se seti koji je to,nego mi nabraja nesto kao...

Zovem ga ceo dan,dostupan je,ali se ne javlja,niti odgovara na poruke.Neverujem da ceo dan nije kraj telefona,a kad sam trebao da mu uplatim slao mi je poruk svakih 5 minuta i pokusavao da me nagovori da mu uplatim vise,sigurno stize.

I ko bi poverovao da kao nov u kutiji AKG pilot mikrofon,cini mi se c410,znaci komlet bezicni sistem za 5000 din i kao,ajde na 4000 ce da skine,jer mu netreba,a nisam ga ni pitao da mi spusti,nego sve u jednoj poruci.

Desava se ovo ljudi,na zalost!Nije on nesto zaradio na meni,ipak sam bio oprezan,necu propasti za 500din,ali nek prevari 10 ljudi i eto mu 50E,pa Vi vidite.

Pojavio se i neki lik na limundu,cini mi se,nudi Nokia N96 za smesne pare,kao original i trazi da mu se uplati pola para i salje,do sad se javilo,cini mi se vise od 10 ljudi koji su naseli,pa vidite o kakvim se prevarama radi,lik je takodje iz Novog Pazara.

I,da kad sam mu rekao da poznajem coveka iz NP i da cu njega zamoliti da preuzme mikrofon,on je poceo da me ubedjuje da ce mi on poslati sigurno,da mi nebi davao podatke da hoce da me prevari.Ali svakako mora da mi da podatke ako hoce da digne lovu,jer bez licne je nemoguce preuzeti.

Mislim,ko je lud da iz Subotice poteze za NP za par stotina dinara,ali ce jednom naleteti na sirovinu koji ce ga istresti iz gaca,pa ce se opametiti.

Nemojte pogresno da me shvatite,ja bih najvise voleo da gresim i da mi taj mikrofon stigne.

Ja cu se licno izvinuti coveku,a i javno cu se izviniti

Mozda sam pogresio sto sam ga odmah imenovao,a da nisam sacekao jos koji dan,ali ima ovakvih prevara koliko hocete i najbolje bi bilo kada bi svako stavio svoje neprijatno iskustvo sa prevarantima na ovu stranicu.
Mislim da je vise nego cudno da se neko javlja posle prvog zvona kad treba da mu se uplati,a onda se dva dana nejavlja.Meni iz Kosovske Mitrovice paket preko post expressa stize za manje od 24h.

Pozdrav!

Promijenjeno od nikolic025 (24.12.2009 u 00:33 sati)
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2009, 02:51   #10
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moje misljenje je da nisi poranio, pa cak i da nije prevara, ako si napisao i imenovao ga, pa shto se ne javlja na telefon, konj jedan?

Ozbiljan sam, ne salim se.

Pozzz

P.S. Nego, ako on nije podigao pare (nisam video taj podatak), ti mozes stopirati to. Cak mislim da se moze videti ko je podigao i da se ukljuce organi reda. Ako budes javio banci da te je prevario. To sto mi mislimo da ce nam panduri reci ono, kao "Pa nisi smeo da verujes, sad je gotovo... ". Nije tacno, istresli bi ga iz gaca za 500 dinara, samo da si ozbiljan i da zapnes. Ali, ako je ta para u pitanju, bole te ona stvar, ja sam 500 dinara dao kolegi (profesoru) koji nije imao za dorucak i bus do kuce, trazio mi 200-300 dinara ja frajer, dao mu 500, da mu slucajno ne zafali. Onda ga cela skola jurila zajedno sa direktorom, na kraju ga naterali da da otkaz a od mene bezao. Konj!! Ja digo ruke, mislim, 500 dinara... Ej a najbitnije, ja ga tih mesec dana menjao, kao, da deca ne gube nastavu a njemu dali platu za to vreme.Hahahahaha... Ej svasta je moguce kod nas u Srbiji...

Koliki sam ja P.S. stavio, al se raspricah... hihii... Ma dizi ruke al ga prcaj posle 5 godina na telefon, na fixni... Razbi ga... Salji mu preteca pisma naravno nepotpisana, ubijaj ga u mozak... Ja sam zlopamtilo, ja bi ga razbio, zazalio bi on za te sitne pare...

ma cool...

Ajd... Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije