Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.08.2019, 18:43   #11
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na ozbiljnijim aranzerima mozes pustiti odredjeni deo MIDI fajla, koji je podeljen u 16 kanala, pa recimo da on pusta ritam, mozda cak i forspil (pocetak pesme), a ti odsviras svoj deo, kao simulacija orkestra. MIDI fajl ima 16 deonica i recimo da je jedan harmonika, ti mozes da pustis sve sem tog dela na harmonici i ti da sviras taj deo gde treba da ide harmonika. Kao da imas virtuelni orkestar uz sebe. Sto je isto sviranje kad pogledas, a tebi ionako treba samo "za svoju dusu".


Najbolja ponuda za do 300 evra koju mozes naci je taj PA50, a i internet je pun setova za njega (ako ga kupis javi mi se na pp, imam puno setova za njega a nemam ga, poslacu ti na mail, nista ne naplacujem). U rangu 500-800 evra mozes kupiti PA800, PA600 cini mi se. Ali za cenu koju si rekao bolje ti je kupiti solo workstation pa pustati ritam ili pesmu sa kompjutera. Eventualno, s obzirom da ti treba samo za kucnu svirku, mogao bi uzeti neki stari aranzer korg i3 ili is50(b) koji sam naveo, koji ce da posluzi svrsi, ali je bas mator.
kem je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2019, 22:55   #12
Metalni
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2018
Postovi: 19
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha CLP-230, Peavy Foundation, Korg X5D, Jay Turser JT-200BT...
Interesi: Džabalebarenje
Metalni ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo što kaže kolega kem da kupiš solo klavijaturu i puštaš ritmove na računaru ti ne bih preporučio jer, koliko sam shvatio, ti bi da se učiš radu sa aranžerom. Dakle, kupi aranžer.
Fazon je taj što su aranžeri generalno skuplji od solo klavi, i što za cijenu za koju možeš naći (bar kod nas) solidnu solo klavijaturu od aranžera imaš samo te neke početničke varijante (pa čak gledam novi PA 300 koji je isto prelaz sa igračke na neki aranžer srednje klase košta oko 500 i više €). Ali, tu važi pravilo što stariji-to jeftiniji, pa bih ti preporučio ipak neke starije stvari. Ne samo zbog cijene već što tebi ne treba gajnc novo za ne znam kakve svirke i ganjanje setova, ritmova, boja, da budeš "u toku" i da ti drugi zavide već za učenje i tvoju dušu, a to starije stvari itekako mogu. Pa50, i-modeli, kako napisa Kem... Mislim da bi ti poslužile.
Metalni je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2019, 01:44   #13
Roxxc
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2019
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Roxxc ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E raja, jbg ja nisam mogao nista naci, sve preskupo za pocetak, nasao 1 korg i jednu PA 50 al sve tamo 500 km od mene i nece da salju postom ,a i ne bi tako da kupujem, i evo naletio na ovu PSR S550B, nije losa, za pocetnika je OK, ucitava stilove itd, ne zvuci lose itd, jbg za sada cu s njom, skoro nova je, lik kupio kcerki, nije je dva puta dotaknula
Sad cu ovo da rokam dok se tipke ne izlizu, i ako mi bude islo i ne odustanem, onda cu da uzmem nesto ozbiljnije, ovdje u DE skoro nema razlike izmedju polovnih i novih... A i mozda cak u BiH ili Srbiji da naletim nekad na neku "sredjenu" to bi bilo idealno, ali o tom za par mjeseci. Uglavnom hvala puno momci, nadam se da vas nisam "uvrijedio" time sto sam kupio ovu klavijaturu, jer ipak ste mi pomogli i dali savjete, ali okolnosti su bile takve.. Ali svejedno, poslusat cu vas sve sto ste rekli prilikom kupovine sljedece !
Pozz
Roxxc je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije