Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.10.2018, 02:02   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Wersi pegasus wing v2

Pozdrav ljudi, gledao sam sad a u jednoj muzickoj kuci ovu klavijaturu, i malo se zainteresovao, pronasao klipove na youtube i mnogo mi se svidelo kako to zvuci sve na prvu... Tojest fabricko stanje. Mene zanima da mi neko iskusniji kaze da li bi ta klavijatura mogla posluziti za nasu muziku tojest da li bi se moglo izvuci iz nje bar blizu onako kako zvuci sa suvom fabrikom. Malo jeste veca i verujem i teza ali dalo bi se zrtvovati. Pogledajte specifikacije na zvanicnom sajtu i video pa mi recite svoje misljenje. Znam da je klavijatura zamisljrna pre svega da imitira orgulje ali je aranzerski deo bas mocan, a vidim da su i solo zvukovi savrsenstvo.
http://wersimusic.com/newproducts/pegasus-wing/
I video
https://youtu.be/_vMBpCfGeNI
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2018, 03:43   #2
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

koliko je meni poznato, Wersi je propao prije nekih 8 godina ali je Music Store u Kelnu kupio ime Wersi i sad je to njihova marka. Znači svaki Wersi servis treba da ide preko njih (čitaj: šalji klavijaturu u Njemačku ako se mora popraviti u garantnom roku).

Pegasus Wing 2 čita navodno Yamahine ritmove takve kakvi su tako da bi trebao da čita i naše "narodnjačke" ritmove. Ali za semplove ne znam - trebalo bi da ih čita ali ne znam u kojem formatu...
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2018, 04:27   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas sam kod njih i video u prodaji ovu klavijaturu... Racno je i za yamahine ritmove i to sam procitao negde mada verujem da ne moze da se poredi sa fabrickim ritmovima gde citam da je sniman i ubacivan zivi bubanj itd... Sto se tice operativnog sistema to nisam nigde mogao naci na čemu ustvari radi to sve. Vidim da ima dvd citac/rezac, ogroman displej i jos gomilu iskoristljivih stvari... E sad za semplove, to bi me bas zanimalo. U musicstore vidim da joj je cena nesto preko 1700e, sto je itekako prihvatljivo, reda velicine jednog korga pa 1000, a
uveren sam da radi galaksiju ispred njega. Cak mislim da sam negde na youtube video da radi na nekoj verziji windowsa... Ali nisam siguran.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2018, 14:52   #4
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mislim da se operativni sistem zove Wersi OAS (sistem otvorene arkitekture) ali što to točno znači u praksi, ne znam - treba čitati strane forume. Pegasus Wing je sigurno dobar za zabavnjake ali za narodnjake mora biti isprogramiran a ja ne znam da je itko to uradio na Balkanu odnosno da ijedan "tezgaroš" na Balkanu koristi tu klavijaturu za narodnjake. Čak i u domovini Wersi-ja Njemačkoj pa su klavijaturisti skeptični prema ovoj klavijaturi. U pravu si to za Windows, i ja sam čuo da uz klavijaturu dobiješ licencu za Windows 7, e sad je li to znači da zbog velikog ekrana klavijature, možeš istu koristiti i kao kompjuter (za surfanje i sl.), to bi isto bilo zgodno znati. Cijena od 1700 EUR koju si vidio je ili zato što je bila B-roba ili su ti rekli cijenu za izvoz van EU (znači bruto cijena minus 19 % njemačkog PDV-a). Ja bih kupio ovu klavijaturu da sam bogataš ali više da se igram s njom...
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2018, 16:24   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima tu istine... Verovatno je export cena... Tu bi trebalo mnogo muke i truda da bi se to nekako sriktalo za nasu muziku. To da covek ima para pa uzme, pa odvoji sebi jedno godinu, dve da je sredi... Puste zelje
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2018, 16:33   #6
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tako je - u Njemačkoj mislim da sada čak i Korg stagnira a kamoli Wersi, Roland i sl. Poneki entuzijast tamo uzme Ketron SD9 ali vidljivo je da je Yamaha osvojila Njemačku. Sve sami Genosi tamo, i pokoji PSR-S. Nekad Trabant danas Genos I ja bih kupio Genosa da ima iste tipke kao PSR-S7xx ili PSR-S9xx...
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2018, 16:52   #7
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaju ljudi šta valja!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2018, 18:34   #8
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Landison,dali si ti ikad imao priliku da čuješ,vidiš tj budeš prisutan negdje gdje sviraju “ ti ljudi što znaju da valja”?
https://youtu.be/0w9PYh104YM Ovaj gospodin je jedan od onih koji stvarno dobro zna i vrijedi pregledati njegov YT kanal.
Ostala većina Njemačkih penzionera zvuče jednako( isti midi fajlovi)😜😜😜😜😜
ffb je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2018, 19:10   #9
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za ljubav s muzikom godine nisu bitne...Yamaha ima afrodizijak i to penzioneri prepoznaju...ako nist drugo digne se kosa na glavi.....hihihih
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2018, 19:16   #10
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajd sad šalu na stranu...što se tiče mog poimanja aranžera i mojih potreba,načina sviranja, blažena svaka kuna koju sam dao za Genosa....s druge strane, moj poznanik ,kupio Genosa prije pola godine, hoće ga se riješit...znači opet svi putevi vode k onoj"sto ljudi sto ćudi"!
Landison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije