Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.10.2008, 23:53   #1
SlaWeX
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2007
Mjesto: Varazdin
Godina: 41
Postovi: 25
Downloads: 73
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800
SlaWeX befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
SlaWeX pošalji poruku preko ICQ messengera SlaWeX pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Dynacord Powermate 2x500W Vs. Zeck 2x400W

Imam razglas koji se sastoji od powermixa Dynacord PM 1000 (2x500W), i par zvucnih kutija Zeck PAS15.MHT. Taj Zeck je 15/3 zvucna kutija snage 400W/8 Ohma.

Zanima me da li je navedeni Zeck mozda malo preslabi za ovaj Powermix, jer mi je nedavno izgorjela truba na Zecku. Ponekad dok sviram vani znam malo jace "dati gas" pa zelim kutije koje se mogu nositi s takvim pritiskom
SlaWeX je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2008, 00:07   #2
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

cuj ja sam davno radio na zeck kutije ako je stariji model oni imaju dosta slabu hornu tako da se utusi tako je stvar isa dynacordom srx 15.3 tamo se srednjak gasi, i uzeo sam EV-sx300 jos uz njeg i vise se negasi jer sx300 ima jak visoki i srednji je 12" a jake su 300/600w

dali si radi samo na zeck ili sa binovima
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2008, 00:13   #3
SlaWeX
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2007
Mjesto: Varazdin
Godina: 41
Postovi: 25
Downloads: 73
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800
SlaWeX befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
SlaWeX pošalji poruku preko ICQ messengera SlaWeX pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od gnovako8 Pokaži Post
cuj ja sam davno radio na zeck kutije ako je stariji model oni imaju dosta slabu hornu tako da se utusi tako je stvar isa dynacordom srx 15.3 tamo se srednjak gasi, i uzeo sam EV-sx300 jos uz njeg i vise se negasi jer sx300 ima jak visoki i srednji je 12" a jake su 300/600w

dali si radi samo na zeck ili sa binovima
Nemam binove, samo te Zeck 3-sistemske kutije (rade odlicno cak i vani, daju izrazajan bas).
SlaWeX je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2008, 00:32   #4
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

a cuj nesmijes ih preforsirat inace znam ljepo rade jedino bi ti valjalo uz nijh ev-sx300 ili zx5 one su jake malo su skuplje ali su 600/1200w

recimo ja nekad radim samo na srx dynacord i Pm1600 2x500w radi mi odlicno znam dokle smije pojacat, nesmijem sad bas navrnt do jaja pa onda se tusi osjeti se da trazi jace eto ako sam sta pomogao, zna se desit rulja posizi buka onda malo pojacamo i to je to utusi se.
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2008, 00:34   #5
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zabortavim rec da sam radio sa pm 1600 2x500w i samo na ev-sx300 i nije se nista tusilo ,a recimo slabija je kutija od razglasa ,solidno se culo za manje feste je ok a z vece trazi se uz njih bas binovi
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2008, 12:31   #6
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@gnovako8

Nije kutija slabija od razglasa,objasnicu...

@SlaWex

Nisi ti pregoreo horne snagom vec nekim drugim stvarima...Te Zeck kutije su jake za taj PowerMate...

Da objasnim...

PowerMate 1000,na 8 oma,na koliko si ti radio,ne daje vise od 320-30w po kanalu.Znaci,tvoje kutije od 400w su dobijale tu snagu.Kutija od 400w se sme opteretiti do 1600w (doduse kratkotrajno) ali i da je pojachalo bilo mnogo jache od tvog PowerMatea,nije ih smelo pregoreti snagom.Njih mozes opteretiti "ladno" do 800w i nesme se nishta lose dogoditi,chak svi znalci to i preporucuju.Onda kutija najbolje i radi.Kutija obicno pregori od mikrofonije,nepozeljnih frekvencija,pada mikrofona,krchanja kabla...Chesto pregori kod ljudi koji daju izjave "Wooferi mi i ne trebaju,moje kutije sviraju ko da imam woofere!".Ili jednostavno,posle mnogo godina takvog korishcenja.Svaki put kalem malo nagori i samo je pitanje dana kad ce stati.Zato je i od velike vaznosti pravilno korishcenje za dug vek kutija.

Razumeli smo se ?

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Beethoven za ovaj koristan post:
gogspa80 (26.01.2012)
Star 02.10.2008, 12:39   #7
SlaWeX
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2007
Mjesto: Varazdin
Godina: 41
Postovi: 25
Downloads: 73
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800
SlaWeX befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
SlaWeX pošalji poruku preko ICQ messengera SlaWeX pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Beethoven Pokaži Post
@gnovako8

Nije kutija slabija od razglasa,objasnicu...

@SlaWex

Nisi ti pregoreo horne snagom vec nekim drugim stvarima...Te Zeck kutije su jake za taj PowerMate...

Da objasnim...

PowerMate 1000,na 8 oma,na koliko si ti radio,ne daje vise od 320-30w po kanalu.Znaci,tvoje kutije od 400w su dobijale tu snagu.Kutija od 400w se sme opteretiti do 1600w (doduse kratkotrajno) ali i da je pojachalo bilo mnogo jache od tvog PowerMatea,nije ih smelo pregoreti snagom.Njih mozes opteretiti "ladno" do 800w i nesme se nishta lose dogoditi,chak svi znalci to i preporucuju.Onda kutija najbolje i radi.Kutija obicno pregori od mikrofonije,nepozeljnih frekvencija,pada mikrofona,krchanja kabla...Chesto pregori kod ljudi koji daju izjave "Wooferi mi i ne trebaju,moje kutije sviraju ko da imam woofere!".Ili jednostavno,posle mnogo godina takvog korishcenja.Svaki put kalem malo nagori i samo je pitanje dana kad ce stati.Zato je i od velike vaznosti pravilno korishcenje za dug vek kutija.

Razumeli smo se ?

Pozdrav.
Da bas sad gledam specifikacije, ovaj dynacord daje 500W na 4 Ohma, tak da nema straha znaci! Hvala na objasnjenju
SlaWeX je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2008, 23:20   #8
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema ni toliko,lazu!!!!
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dynacord, powermate, zeck

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije