Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.03.2008, 02:43   #1
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Molim vas misljenje o kutijama Zeck PA15/3 PL

S obzirom da neko vrijeme tragam da kupim kutije donio sam od jarana da u subotu isprobam te Zeck-ove kutije koje mi prodaje za 600eur. kutije pristojno izgledaju ali nesto mi nije jasno googlajuci po netu u vezi s tim kutijama pronadem sve neke slicne (sive boje) ali nikako direktno bas te i u svih na koje sam naletio su visokotonci okrugli a u ovih mojih su cettvrtasti e sad posto sam se s njim dogovorio da slobodno smijem da ih otvorim i da pogledam sta je unutra od zvucnika i ja cu to sutra da uradim a vec mi je rekao da su srednjaci FOSTEKSOVI koji kao navodno inace fabricki dolaze u tim Zeck kutijama e sad bi vas sve zamolio koji imaju znanja o tim kutijama da mi nesto vise kazu: 1.dali vrijede 600eur i kolio su otprilike stare
2.dali su stvarno fabricki srednjaci Fosteks
3.dali im je fabricki cetvrtast visokotonac (truba).
Da jos napomenem nazad gdje se ukopcaju kablovi postoji i neko dugme koje neznam za sta znaci. Hvala i Pozdrav
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2008, 03:50   #2
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo o kojim se kutijama radi ali visokotonci nisu isti kao na mojim ???? http://66.102.9.104/search?q=cache:b...lnk&cd=1&gl=ba
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2008, 11:53   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo jarane par preporuka što se tiče tih kutija...
Godina njihove izradnje je tamo oko 1998-99...Zeck je od 2000 godine prestao da pravi kutije po kalupu Dynacorda...Da razložim detaljno---Taj visokotonac je živa katastrofa!Potpuno jednak driver koristi Dynacord CorusLine C-150...Imo sam ih godinu dana i jedva čeko da ih prodam...Prva im je mana da su jako osjetljivi (spalio ih 3 puta a zaštita ugrađena?!?),nemaju dovoljno širokog spektra za kvalitetan zvuk visokih tonova,ali u suštini TVORNIČKI su ugrađeni-to se ne sikiraj...U suprot "kockastih" visokih tonova su apsolutno slabiji...Coil im nije 1" ili 1,5"1,75" ili 2" nego mislim da je čak 0.75" ...Što se tiče Bass-a,standard kod Zecka je Electrovoice,pošto je Zeck u vlasništvu ElectroVoice-a,a taj je u vlastništvu Dynacorda,tako da i nije slučajnost da je nekakva "mješanica" između EV i Dynacorda...Srednji tonovi---Dynacord ProLine (starija serija Dynacorda,1992) je koristila Dynacord by Fostex mid,oznaka MFT8000 koji je bio TOP među srednjim tonovima.Dynacordova ProLine serija se vukla do 1998-te kad ga je nasljedila CorusLine serija koja je bila totalni promašaj.Apsolutno slabiji zvuk,a još plus bili su bez vrlo važne zaštite pred opterećenjem-To je kod ProLine serije bilo vezje (ploča) na kojoj se u vrjeme opterećenja isklopio rele,i posle par sekundi ponovo uklopio.Novije serije sad imaju "sijalice" punjene sa raznim plinovima (zbog veće izdržljivosti),i kad ti rikne,moraš da je zamjeniš a za to vrjeme ti ne radi npr visoki i mid,ili čak sve tri (ovisno od izvedbe izrade).Kad je Dynacord vidio da puca u praznu slamu,izdao je drugu verziju CORUS PRO-koja je bila mnooogo bolja od CorusLine i ProLine skupa...Dakle nisu više stavljali te HF Drivere (koje imaju oti Zeck-ovi) već "kockaste" 2"...Zvuk je bio fenomenalan,za primjer CP15-3 je vrhunska kutija...Tu su poslije bile AcusLine,ForumLine (druge tehnologije izradnje i kvalitete zvuka)...Realna cjena tih kutija ne pari cjenu jednih ProLine zvučnika...Dakle MAX. cjena bi im bila 400eur...A ako ne da za te pare,sačekaj nebil naletio na Dynacord ProLine za te pare...Apsoulutno su ove Dynacordove kutije bolje,a kod toga ZECK-a nećeš da dobiješ onaj "čisti" zvuk visokotonca,vjeruj...Nisam ga imo al imo sam C-150 i same muke ćeš imati s njim...Sam koristim cjelo vrjeme Dynacord i EV (imo sam neko vrjeme i Peavey ali prema Dynacordu nula) i mogu ti reći da te 2 firme su TOP za onaj "masan" zvuk kojeg trebam na tezgama.A na tebi je da odlučiš...I još nešto...Te kutije su stare bar jedno 10-12godina---Karton na Bass-u im je znatno izgubio elastičnost i nema više onog "pravog" zvuka kao prvih 4-5 godina dok se na njima radi.To je problem kod svakih starijih kutija,elementi na kretnici koroziraju,dođe do oksidacije spojeva na ploči,membrane Bass-a i mid,nije više toliko fleksibilan (ipak je to papir),i nemoj očekivati da ih možeš forsirati onih 400W kolko piše ozada...Eto toliko od mene a ako ti šta zatreba slobodno se javi...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2008, 16:28   #4
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala puno jarane isprobao sam i vratio kutije nikako mi nisu stimale uhu pa cu sad ponovo u potragu a i nezuri mi se posebno pa tako da necu istrcavat i kupit neodgovarajuce.. Puno pozdrava
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2008, 19:20   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Napiso sam ti odmah da to i nije neki fenomenalan zvuk...Zeck je inače čista imitacija Dynacorda i Electro Voice-a...Kao što sam reko,Zeck je u vlasti EV,a taj je u vlasti Dynacorda...Dakle Dynacord njima pali batine i razvojni program.Evo ovi nove Zeck-ove kutije i ne zvuče toliko kvalitetno kao EV ZX-serija ili Dynacord D-lite,VariLine...Iako su drveni ipak još uvjek koriste "stare" komponente sa Ev lagera koji nisu još prodani.Zamisli Zeck još uvjek šljepa 400W RMS-a i 800W Programa,a to samo zato jel EV ima na lagerima još ostatak komponenti iz prijašnjih serija pa su odlučili da izdaju novu verziju kutija i u njih ubace te zvučnike...Od Zeck-a su bili jedini hit VECTOR T3 kutije koje potpuna imitacija EV SX300,čak isto i zvuče...Inače potraži sebi za jedno 400-500eur Dynacorde ProLine i nećeš nikad zažaliti...Za te pare nećeš naći boljih zvučnika,a rade poso već od "davne" 1990-te godine...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kutijama, misljenje, molim, pa15 or 3, vas, zeck

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije