Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.10.2013, 23:36   #121
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa ako si odlucio za novu klavijaturu izaberi neke od ovih. Mada, za 1000e koliko ti imas jos malo da ustedis, vrlo malo, mozes da uzmes Tyros 2 ili Pa 800. Pa1x mozes da nadjes i za 1000e. Te sprave su po meni daleko bolje, kako zvukom tako i tehnicki. Dostupniji ti je materijal uvek, imas i gotovih setova na pretek. Ako se ne varam ova A2000 ima svoj neki format za semplove tako da ih i nema, a ovo sto sam cuo i probao u Mitrosu mi se nije svidelo. Zvuce mi kao igrackice neke. Ali to je stvar ukusa. Imas pristojnu sumu novca, mozes da biras.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2013, 00:32   #122
blade
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.02.2007
Postovi: 15
Downloads: 326
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
blade befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok hvala druze vunimrav za ovaj tvoj post znaci mogu da kupim bez razmisljanja od ove dve jednu za moju upotrebu znaci fino zvuce sa balkan pack eh sad terce contra gitara itd itd to su za mene spanska sela zato su ova moja pitanja uvezi tog balkan seta meni je bitno kad ubacim set da koliko toliko fino zvuci bez sminke opet ponavljam za moju upotrebu kuci ja nesviram po diskotekama itd

@ EmirTotic hvala i tebi za odgovor sigurno su bolje te masine sto si ti napisao ali kao prvo to su profi masine ja nisam profi svirac drugo polovno mi se bas i ne uzima prvo zbog garancije drugo sta znas koj kako koristio cuvo kvarovi itd znaci Novo je Novo
blade je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2013, 02:33   #123
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od blade Pokaži Post
...mene interesuje psr a2000 i psr s750 eh sad kad ja kupim jednu od ove dvije i ubacim balkan pack moralse posle ubacka seta da se sminka ili sredjuje ili je to sve gotovo da zvuci bas kao na You Tube clip ...
Možeš u klavijaturu ubaciti samo jedan pack. Njega možeš obrađivati po svome ukusu. Pored njega ne možeš dodati još jedan.
Ali ako želiš kombinirati stylove i samplove iz više različiti packova i ubaciti ih u klavijaturu, postoji rješenje. Nije oficijelno od strane Yamahe ali nije niti ilegalno. Postoji besplatni programi na kojema rade entuzijasti. S njima možeš raditi kombinacije stylova i voices iz više packova, na računalu napraviti vlastitu kompilaciju i nakon toga je pohraniti u klavijaturu

Ako kupiš Yamahu i ako te bude interesiralo ovo područje javi se na ovu temu pa ćemo pomoći koliko možemo.

Promijenjeno od casper (25.10.2013 u 02:35 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2013, 14:14   #124
blade
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.02.2007
Postovi: 15
Downloads: 326
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
blade befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Možeš u klavijaturu ubaciti samo jedan pack. Njega možeš obrađivati po svome ukusu. Pored njega ne možeš dodati još jedan.
Ali ako želiš kombinirati stylove i samplove iz više različiti packova i ubaciti ih u klavijaturu, postoji rješenje. Nije oficijelno od strane Yamahe ali nije niti ilegalno. Postoji besplatni programi na kojema rade entuzijasti. S njima možeš raditi kombinacije stylova i voices iz više packova, na računalu napraviti vlastitu kompilaciju i nakon toga je pohraniti u klavijaturu

Ako kupiš Yamahu i ako te bude interesiralo ovo područje javi se na ovu temu pa ćemo pomoći koliko možemo.
OK druze hvala za odgovor

Dobro to znam da se moze ubacit samo jedan pack eh sada je meni bitno da li ja moram posle ubacka obradjivat ili ne na video clipu navodno ne ubacit pack i to je to direktno na muziku ides.Kombiniranje stylove iz razlicitih packova to je dobro super stvar a da li ja mogu ubacit neki drugi style da nije iz packa recimo neki namjenski kad smo vec kod stylova sa kojim stylom se svira covjek na uglu ako smijem da pitam pozdrav
blade je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2013, 14:24   #125
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve sto si pisao poslije "ubacka" nije bas razumljivo, to jest nisam siguran sta bi ti u sustini zelio. Napisao ti je casper da je moguce kombinovati Styleove, tako da je moguce uvesti cak i "namjenski kad smo vec kod stylova", sa kojim moze da se svira cak i covjek na uglu. Aman... aman...
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2013, 14:25   #126
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bilo bi mi lakše da ponekad koristiš točku. ili zarez, ovako je malo nerazumljivo

Naravno da možeš staviti vlastiti style pored onih koje imaš u klavijaturi i koji su unešeni iz pack-a. Ne trebaš ništa podešavati nakon ubacivanja packa, to je kao da ga imaš tvornički postavljenog u klavijaturi.
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2014, 13:45   #127
TheSilkman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.01.2014
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
TheSilkman ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probao sam A2000 i dobro se raspitao o njoj, baš zbog Balkan Pack-a. Istina je da bubanj iz Pack-a zvuči šturo i tanko, ali kada se ubaci fabrički, verovali ili ne, klavijatura zvuči skroz dobro. Čuo sam da su te ritmove radili u La Campanelli, tako da me ne čudi što su odlični. Što se tiče boja, ima sve osnovne - harmonike, frulu, klarinet, buzuki i slično, koje, ako ti se ne svidjaju, mogu da se modifikuju kroz efekte u klavijaturi. Sve u svemu, moj zaključak je da je za te pare najbolja varijanta.
TheSilkman je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2014, 21:11   #128
jmikulc5
Drugar foruma
 
jmikulc5's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2006
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 96
Downloads: 889
Uploads: 7
Rekao HVALA: 53
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Interesi: Uživati u životu
jmikulc5 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od VUNIMRAV Pokaži Post
Pitanje za Yamahiste!Svidja mi se (vrlo)Balakan pak na novim Yamahama,e sad,puno sam vremena ulozio u sredjivanje moje psr3000(verujte mi da mnogim korgovcima zastane dah kad je cuju uzivo,"jel'moguce da to sr....e tako zvuci?"),i smatram da bi bila prava steta da prelazim na korga,kad imam maltene sve ritmove koji mi trebaju i ovko i onako srredjene i doterane.
Prvo pitanjea li ja sad ,recimo uzmem moj USB sa mojim setom,'ubodem' u sve posle psr3000,znaci s900.... i u T2 i T3i svira,(znam da su kompatibilni,ali dali je bukvalno tako)?
Pitanje dva,da li u moje postojece ritmove kad ubacim usb u psr s950 mogu kopirati-ubaciti instrumente koji su u Balkan paku,znaci da li se oni mogu stavljati na OTS i u sam ritam kao solo instrument u intru.
Eto za sada toliko pitanja,pa vas molim ko zna da to lepo iobjasni i meni a i drugima koji su u nedoumici.
Pozz...Pošto još uvijek imam PSR-3000, volio bih da mi netko kaže da li se na istoj može ubaciti ili napraviti Buzuki ...i da nije mono već poli...

Promijenjeno od jmikulc5 (05.02.2014 u 21:13 sati)
jmikulc5 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2014, 23:53   #129
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@jmikulc5: imao sam ja u svom setu za yamahu psr s700 buzuki i mono i poli, uploadovao sam ga davno tu na download, probaj naci taj moj set pa preslusaj boje, nacices i buzuki, pa ako ti se svidja... to je to.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
jmikulc5 (06.02.2014)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije