Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.02.2014, 14:46   #61
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I oneManBand i Live Styler su prilicno nepouzdani i hiroviti, da ne kazem, nedovrseni softwarei i najmanje pogodni za to sto ti predlazes. Dalje, njega interesuje stabilan sistem gdje je Korg PA3X centrala, to jest on je taj koga treba kontrolisati. On je instrument koji treba da "svira". OMB i LS jedva izlaze sami sa sobom na kraj, a kamo li kao nekakav most u tom Setupu. Ono sto sam predlozio je daleko i ubjedljivo najstabilniji (100% stabilan) sistem, koji nece nikada zakazati.Za softwersko rjesenje nije potreban PA3X ali ni OMB i Live Styler jer zaista nisu pogodni za profesionalni rad. Live Styler, nudi ogroman broj funkcija (koje ni iz dzdaleka nema nijedan harware aranzer) ali postoji samo jedna vrzija koja je 100% stabilna i pouzdana, a to je ona koja se koristi u Trans Audio sistemima (kada je koristrim). Zvanicne verzije Live Stylera su u najmanju ruku neozbiljne, a cini se da ce takve i ostati poslije smrti Norberta Stellberga jer ne vidim nikog ko bi taj rad nastavio. Verziju LS koju koristim za svoje uredjaje sam detaljno preradio i dotjerao dotle da bude stabilna koliko i bilo koji hardware aranzer. OneManBand je mali software koji u svemu ovome zaista nema sta da trazi, pa nije ni vrijedan pomena u profesionalnim okvirima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2014, 03:32   #62
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To je vec nesto drugo ako je nepouzdano, onda otpada kao opcija. Samo mi je logicnije da svira levu ruku na klavijaturi nego na tabletu gde nema reljefa dirki (ili basova) u koji mora da gleda da bi mogao da svira a da ne masi tonove. Koliko kapiram, coveku treba za sou program gde treba da igra, skace, mlati glavom ili sta vec... a ako bulji svo vreme u tablet onda nece moci da radi druge stvari koje su potrebne na sceni!
Ne znam za VArranger ali u OMB-u moze lepo da splituje klavijaturu (iako ulazi samo jedan midi kanal) i njime ide u Pa3x iz koga bi isao zvuk. Ako je VArranger stabilniji i ima istu mogucnost kao i OMB, ti bi mogao da mu uradis setup svega toga i mirna Backa!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2014, 04:37   #63
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

vArranger2 moze sve i zna sve ali je prilicno smijesno imati vArranzer2 a svirati sounde sa PA3X. Cisto bacanje novca i kvaliteta jer cijena vArrangera2 je veoma visoka (350 eura) da bi se upotrijebio samo za to malo kontrola. vArranger2 je predestiniran da bude glavni i jedini aranzer a sound za njega se moze uzeti sa bilo cega sto je po volji, bilo sa softwerskih, bilo sa hardwerskih sound modula ili sistema.

Ovdje vArranger2 radi ono sto najbolje zna, uz malu pomoc dodatnih kontrola i veliku pomoc ogromnog softwerskog Sound Enginea u pozadini. Velika steta bi bila (zlo)upotrijebiti ga za bilo sta drugo.

tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2014, 06:03   #64
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mhmmm mislim da ce biti problema sa sviranjem leve ruke na telefonu
Malo sam ovih dana imao vremena pa usao u sistem pravljenja svog layot-a na Touchosc...u jos ne uradih nista pametno. Stavljao sam i oktavu dirki i tastere i mislim da bih morao da vezbam da sviram na tome zajedno i levu i desnu ruku a da to izadje koliko toliko tacno pa makar bio i sou program necu da sviram fals. Ajde nije to preterano zahtevno sto se harmonije tice, klasicni narodnjaci zivlji 5,6 akorda levo, i eventualno par kola za igru onako finih jednostavnijih....moram da smislim nesto.
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2014, 07:13   #65
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaboravljas sta sam pisao u vezi sa kontrolama i nacinu na koji se mogu prenijeti preko jednog Netbooka ili Laptopa na PA3X. Imaj na umu da se mogu upotrijebiti i "multikontrole", dakle dva ili vise kontrolera odjednom, koji ce dati zeljeni akord. Jednostavno zamisli da je sve moguce. Na tebi je da napravis za sebe setup na TouchOSC, koji ti odgovara za mijenjanje akorda, bez obzira kako on izgledao (s tim da uzmes u obzir da se mogu upotrijebiti dva ili vise kontrolera istovremeno) a, evo za tebe cu rijesiti "konvertiranje" informacija koje ce poslati ta dva ili vise kontrolera pritisnutih u isto vrijeme na Smart telefonu, u akord informaciju na Netbooku/Laptopu koji ce onda tu informaciju poslati na PA3X. Dakle, PA3X ce dobiti akord informaciju, bez obzira sta ti pritisnuo na Smartu. Moze li tako ? Znam da ti ovo sve sada izgleda prilicno nevjerovatno ali vjeruj mi da je to za mene samo malo vise sjedenja i dosadnog upisivanja komandi u odgovarajucu aplikaciju. Evo ti recimo jedna ideja kako bi to moglo funkcionirati. Potrebno ti je samo malo navikavanja i sve ce ici kao podmazano. Uostalom masa ljudi ionako radi na aranzerima u One Finger Modusu jer slabo barataju akordima lijevom rukom.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg TouchOSCchord.JPG (22,5 KB, 62x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od tranzit (10.02.2014 u 07:15 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (10.02.2014)
Star 10.02.2014, 08:08   #66
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne ne zaboravljam nista ja sto vi meni pricate sve upijam Ali ipak probah onako da kobajagi sviruckam levom rukom na ovoj klavijaturici na Touchosc pevuseci u sebi pesmu i osecam da nece ici lagano to privikavanje...Narocito zato sto od kad sviram sviram isljucivo svim prstima leve ruke, akorde sviram najmanje sa tri prsta, one finger modus ne znam ni kako funkcionise niti bih to mogao da popamtim, one fore da za dur drzim jedan ton tipa C, a moll C i es ili ono jedan i jedan do njega, to mi veze nema sa muzikom i harmonijom, ali probah onako neke standardne pesmice za koje nameravam uopste da koristim keytar, i nije to bas tako prosto. Ovo na slicici je ok, s time sto bih ovde verovatno trebao prvo zadati ton pa dole odgovarajuce dugme u zavisnosti sta hocu da mi svira, dur moll, sedmicu ili umanjeni...., sto opet u nekom realnom vremenu ni za najprostije pesme nece biti moguce brzinski izvesti. Mozda bi pametnije bilo da za neke standardne pevacke intonacije tipa am za muske i dm ili em za zenske, napravim neke presete onih 5,6 akorada koji se koriste u pesmi da mi budu na po jednom vecem tasteru. I to sam razmisljao. Da poredjam naprimer za klasicne muske rumbe iz am prvo taster am odmah kraj njega G dur, pa odmah dm i F dur i kao paralelu C dur obavezno i malo da uprostim harmoniju kad sviram da ide samo osnovna akordacija....i tako na drugoj stranici za zenske, i onda da mi to bude za to.
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2014, 10:30   #67
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako si bas toliko ovistan o klasicnoj klavijaturi za lijevu ruku, onda ne pomaze nista do klasicne klavijature. Ovdje imas nekoliko rjesenja u mini formatu, i te male klavijature bi se dale nakaciti na Keytar. Posto imas Widi a na njemu dva Midi Porta, jedan ti je jos uvijek slobodan. Pogledaj recimo, Alesis Q25 ili Samson Graphite 25 pa Akai MPK 25, zatim Miditech Midistart Music 25, pa ESI KeyControl 25 XT itd... Sve imaju konvencionalni Midi izlaz i sve raspolazu sa dvije oktave a svaku od njih mozes uz malo muke napajati baterijama.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2014, 18:42   #68
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

tranzit ima li sta od trans audio da vidimo sta je to
mene on mnogo zanima ajde vise xaxaxa
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2014, 23:33   #69
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas sliku bas u ovoj temi u sestom postu iznad. Iz nje mozes veliki broj stvari o toj masini da zakljucic jer to je centralni Display koji vidis pri radu na Trans Audiu. Kako iz prilozenog vidis, sve je moguce kontrolisati, a ono sto ne vidis su Sound Editori za svaki od Multi-Preseta, kako za desnu, tako i za lijevu ruku, a na kraju i za sam ritam. Vidis i famozne "terce" i komande za njih, pa zatim komande za Recording svega sto izlazi iz masine, pa Song Book itd... itd... Ono sto mozes cuti u pojedinim mojim demo snimcima je svirao Trans Audio, tako da tu imas informaciju i kako se cuje, a to ce biti sasvim dovoljno dok se ne postavi promotivni materijal. Da budem iskren, pomalo se i plasim tog promotivnog materijala jer vec ima (zalitalih) pojedinaca koji ne vjeruju da takvo sta moze uopste da postoji, a zamisli reakcije kada to sve budu mogli vidjeti i cuti na yu-midi shopu. Kakve ce price tada da se pricaju i kako cu uspjeti ljude da uvjerim da je to zaista Live aranzer, mikser, recorder itd... Boga pitaj.

Promijenjeno od tranzit (10.02.2014 u 23:43 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 03:58   #70
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

lepo bogami lepo ne znas za koliko ce se moci videti na yu midi shopu
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije