Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.01.2008, 15:27   #21
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sa G1000 na Pa800?!

Rado bih procitao misljenje nekoga ko je radio na G1000, a sada na PA800, ako se takava persona pojavi na ovim stranicama. Ovo nije Evropa i ovdje su infromacije skuplje, a njihova razmjena sporija. Ovdje je narod zatucaniji , a misli da su upravo oni uhvatili nekoga za onu stvar i da je puna kuca komjutera vrhunski i krajnji domet tehnickog i vaskolikog 'svjetskog' znanja. Internet - kako to modernom seljaku mocno zvuci Ali sta da se radi...
Sve se to naravno odrazava i na muziku, jer da sam u Evropi odavno bih ovakve informacije dobio u kontaktu sa kolegama ili dovoljno osposobljenim trgovcima.
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2008, 16:22   #22
Jugo
Drugar foruma
 
Jugo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.12.2004
Mjesto: QC, CA
Godina: 51
Postovi: 92
Downloads: 253
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800/Roland Fr7
Jugo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jugo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od cincilator Pokaži Post
Ovo nije Evropa i ovdje su infromacije skuplje, a njihova razmjena sporija. Ovdje je narod zatucaniji , a misli da su upravo oni uhvatili nekoga za onu stvar i da je puna kuca komjutera vrhunski i krajnji domet tehnickog i vaskolikog 'svjetskog' znanja. Internet - kako to modernom seljaku mocno zvuci Ali sta da se radi...
Sve se to naravno odrazava i na muziku, jer da sam u Evropi odavno bih ovakve informacije dobio u kontaktu sa kolegama ili dovoljno osposobljenim trgovcima.
Vidim da nisam jedini koji ima ovaj problem! Dobrodosao u klub
Jugo je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2008, 20:19   #23
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja na ovu temu vise nista necu komentarisati,jer sam dobio kaznu(upozorenje).
Ajd nema veze sto sam dobio upozorenje,ali...

Pozdrav,svima!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2008, 10:35   #24
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najžalosnije u čitavoj priči je to što proizvođači želje nas krajnjih korisnika njihovih nazovi"savršenih" proizvoda, u ovom slučaju klavijatura uopče ne slušaju ono što bi smo mi željeli. Jer da prave "idealne" modele klavijatura večina misli da bi brzo propali. Ma nebi ! Stvar je u tome da smo postali toliko zaluđeni novotarijama na kljavi da uvjek čemo nači dlaku u jajetu. Sjetite se primjerice prije 20-tak godina kad su se pojavili DX-7 i M1 koliko smo svršavali na njih. Danas se sprdamo na mogučnosti tih starih "kanti", ali i sa sjetom govorimo o nenadhebovoj tipki i najboljim tastaturam ikad napravljenim.
Kolega Cincilator je spomenuo kako je težina jedan od velikih problema, no nažalost ta prokleta težina ima i svoje ZATO jer činjenica da je u svijetu klavijatura robusnost ipak vrlina, ili se varam. Gledajte jedan "jadan" KORG Le. Mila majko sav je plastičan, lagan ko pero, tipke užas i dok je sviraš imaš osječaj da će otić u vražju mater kako se sve klima. Isto tako primjerice Pa-800 je performancama jako kvalitetan aranžer, ali strašno velika zamjerka mu je loša tipka. Pa zar model takove cijene i renomea ne zavrjeđuje vrhunsku tastaturu ??? Boja iako nepopularna još može nekako proči no tipka koja je po meni jako važna svakom keybordistu je neoprostiva. Zar nije žalosno da Pa80 ima za klasu bolju tastaturu ?
I na kraju dat ću još jedan primjer makar sam ga već u par navrata spominjao ovdje. Solton Ketron X1 od kolege iz benda je prije par godina pao sa najgornjeg nosaća stalka za klavijature, ma sigurno sa visine od oko metar i pola (+/- 10-tak cm). Ma da ima ogrebotinu, a kamo li da mu je nešto puklo. A ima 18 kg. Da je tako rokno o pod KORG ili Roland od njega nebi siguran se ostalo ama baš ništa čitavo.
Možda bi trebalo napisat prosvjedno pismo vodečim proizvođačima da bi ipak profi modeli klavijatura morali biti od kvalitetnog kučišta, vrhunske tipke i s mogučnostima nadogradnje svih trendovskih memorija. Pa ako želiš jače nadokupiš i sam ugradiš što ti srce želi.
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
2008, aranzer, novi, rolandov


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije