Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.03.2014, 01:45   #1
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kompjuter i 1818vsl - latenca mi pravi probleme

Pozz,imam cudan problem oko mog kompjutera.Korstim Presonus 1818vsl i cubase 7.5.Ali problem mi se desava kad radim na nekom porjektu par instrumentea itd.onda pocne da mi zvuk da mi pucketa itd.Kad stvaim zvucnu latencu na 256 dalje se desava tako da nije ni moguce nesto novo da odsviram na klavijaturu.Onda sam odradio test sa programom Dpc i LatencyMon.Evo sta mi je pokazalo.Nadam se da ce moci neko da mi pomogne oko toga.Hvala svima
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 1.jpg (23,4 KB, 43x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 2.jpg (25,4 KB, 43x skinuto)
Highslide JS
korgic je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 03:09   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to sto stoji na slikama uredu, samo jedno nije, a to je performansa tvog audio kompjutera. Tipicni simptomi za tu slabu performansu su upravo pucketanje pri vecem opterecenju. Ne krivi 1818VSL vec svoj kompjuter, a pomaze, ukoliko je slaba hardware konfiguracija uzrok, jedino brzi procesor, vise radne memorije i kvalitetniji i brzi Hard Diskovi. Postoji jos jedan moguci uzrocnik smetnji koje si opisao, a to je slaba konfiguracija operativnog sistema kompjutera na kojem radis audio. Jedno od ta dva ili cak i oba treba da islijecis i to ce odmah ukloniti pucketanje, koje ce nestati kao rukom odneseno. 1818VSL je zahtjevan audio interface, koji konstantno ima "otvorenih" 9 ASIO parova (8 x analognih, to jest 4 stereo, zatim 8 ADAT, to jest 4 stereo i jedan stereo SPDIF). Ovo je veoma sirok "auto put" koji zahtjeva i adekvatnu snagu audio kompjutera, koji ce obezbijediti nesmetan i lak promet podataka na svih tih 9 ASIO parova. Sam 1818VSL neprimjetno i skoro zanemarljivo opterecuje sistem u Idle statusu, tako da on nikako ne moze biti uzrokom za te smetnje. Uostalom mozes i sam da provjeris u Task Menageru opterecenje CPU-a pri Idle statusu. Medjutim, smetnje nastaju kod veceg opterecenja, sto je pouzdan znak za ovo gore sto sam napisao. Na dobrim sistemima 1818VSL radi sa polifonijom od 200 do 250 glasova Kontakta 5, bez ikakvih smetnji na 64 sample buffera (1,2ms latence). Ovo neka ti bude smjernica sta mozes da ocekujes od 18918VSL, kada je audio PC kako valja.

Promijenjeno od tranzit (23.03.2014 u 03:13 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 09:46   #3
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo odradio sam kako si reko da proverim u task manager.Dodo sam jos slike koje prozesse sam jos deakviro.
Inace Matinca je neznam da sam reko Gigabyte Z68x UD3p-B3 i2600 Kingston 16Giga.

Na slici gde pise deaktavirani to sam posebno deaktiro prozesse koje nebi trebali da budu aktivirani.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg task.jpg (59,1 KB, 33x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg deaktevirani1.jpg (53,3 KB, 33x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg deaktevirani2.jpg (53,8 KB, 32x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg prozesse.jpg (54,2 KB, 32x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od korgic (23.03.2014 u 09:47 sati)
korgic je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 09:58   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iz toga sto si postavio, ne vidi se nista ali ne moras se muciti sa postavljanjem jer to mi nece mnogo reci. Operativni sistem treba da se tweakuje vrlo detaljno i "duboko" za audio. Nije u pitanju par servisa, kako se obicno moze procitati na netu, kada se pise o Audio Windowsu. To ne pije vode. Radi se o najmanje pedesetak servisa ali to je samo mali dio posla oko spremanja Windowsa za audio rad. Kao prvo to gasenje servisa se ne obavlja na instaliranom windowsu jer ima aplikacija koje Windows instalira, a koje je kasnije nemoguce ukloniti, iako dosta ometaju audio rad. Iz tog razloga se tweakovanje Audio Windowsa kod Trans Audia uradilo na instalacionom DVD-u, dakle uklonjene su suvisne stvari prije instalacije. Nisi naveo koje Hard Diskove imas i koliko ih je, a ni kako su prikljuceni... Sve su ovo vrlo bitne stavke za jedan Audio PC. Inace taj procesor je uredu, o RAM-u opet ne znam nista jer nisi naveo koji je Kingston u pitanju, a mainboard nije bas najsrecnije odabran radi Chipa na njemu.

Promijenjeno od tranzit (23.03.2014 u 09:59 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 10:16   #5
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam Za operatvni sistem Samsung pro 840 120Gb,i pored njih imam jos 2 Hardiska Sata po 500 Gb i drugi koji sluzi za recording 300gb.Oba hardiskova su od Samsunga.Pardon Radna memorija nije kingston nego Corsair model CMZ8GX3M2A1600C9 ukupno njih 4 modula imam unutra tako da imam ukupno 16 Giga
korgic je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 10:28   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

RAM koji imas je veoma dobar i on sigurno nije problem. U sustini imas pristojan hardware, ako izuzmemo te Hard Diskove koji nisu bas najbolje upotrebljeni. Stavio si SSD disk kao sistemski disk, a za Contente upotrebljavas konvencionalne Hard Diskove, gdje bi upravo trebalo da budu SSD radi sto brzeg i lakseg Disk Streaminga samplova. Nije greska sto je sistemski disk SSD, to je sasvim uredu ali za Live upotrebu Audio PC-a, jednostavno moraju i Contenti da se nalaze na SSD diskovima i to ako je ikako moguce na dva SSD-a SATA 3 u striped modusu, cime bi dobio brzinu citanja samplova od oko 1.000MB/sec. Sada imas oko 100MB/sec, sto je deset puta manje. I ovo znatno doprinosi nesmetanom radu na malim latencama. Medjutim, pored svega ovoga, kod tebe je najveci problem konfiguracija operativnog sistema za audio jer sve te komponente, koje imas, bi morale na 1818VSL, da daju sound bez smetnji bar na 256 samplova buffera i to do nekih 30-40 voices polifonije sa Kontakta.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 10:33   #7
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta bi dobio ako bi normalni hardisk uzmem za operativni sistem a contigent da stavim sad na ovaj od 120gb,cisto da vidim kako ce da se ponasa?
korgic je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 10:48   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobices izvjesno poboljsanje ali ne tako veliko da bi to osjetno poboljsalo rad jer ces onda imati spor sistemski disk. Taj Samsung 840 Pro je sasvim uredu i njegova brzina citanja ide oko 530MB/sec. U sustini, osjetno poboljsanje ali opet bez najnizih latenci, dobio bi ukoliko bi imao SSD sistemski disk i dva SSD diska u striped modusu za Contente samplova. Samo u tom slucaju bi iskoristio kompletni potencijal i procesora i radne memorije u audio radu sa sample streaming instrumentima, kao sto je Kontakt. Medjutim, ni to ne bi bilo dovoljno za rad na najnizim latencama bez ikakvih smetnji (64 ili 128 samplova buffera) jer nedostaje detaljna konfiguracija operativnog sistema za audio. Uzgred provjeri da nisi slucajno prikljucio 1818VSL na USB 3.0, to moze takodje da bude razlog za smetnje. Zatim, potrudi se da nista, ama bas nista, ne bude prikljuceno na isti USB 2.0 Bus na kojem se nalazi i 1818VSL.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 10:54   #9
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

USB3 sam i deaktivro isto.Sto se dizene sistema brze nije moranje bitno da radi sve kako treba.Sad sam stavio 1818vsl na poseban Usb2 gde je samo ona stavljan ostale kao tastaura i mis sam stavio na druge Usb portove.A sto se ti ce cotigent toliko i nekostim za ovo sto meni treba sto radim,mozda kasnije da dokupim jos jedan Ssd pa da ih vezem u striped modusu.
korgic je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 11:13   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne moras da deaktiviras USB 3.0, nije to uopste potrebno. Sto se tice nesmetanog rada, njega kod tebe narusavaju pojedine aplikacije, koje se periodicno u kracim vremenskim razmacima aktiviraju u pozadini i opterecuju na kratko sistem. U tim momentima, dok i software instrumenti sviraju sa vecim brojem glasova, citav sistem bude doveden do maksimuma svojih performansi, pa i preko toga, sto se manifestuje smetnjama u vidu pucketanja. Upravo te pozadinske aplikacije, koje povremeno, kratkim pikovima opterecuju sistem, se uklanjaju detaljnom audio konfiguracijom sistema, cime se u sustini dobija konstantno ravnomjerni rad i opterecenje sistema.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije