Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.01.2014, 21:35   #1
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Tablet ili Telefon kao midi kontroler

Citajuci jedan post od gospodina Tranzita videh zanimljivo resenje koje je napravio na svojoj harmonici u vidu telefona ako se ne varam iskoriscenog kao midi kontroler, pa se bacih u trazenje adekvatnog kog bih iskoristio za svoje potrebe, i naleteh na jedan jako dobar i jednostvan sa ogromnim mogucnostima pod nazivom "TouchOSC" verovatno ga je i gospdin Tranzit koristio na doticnoj slici, mozda ga i jos ko od vas koristi, za mene je bio veliko otkrice jer moze da zameni veliki broj midi kontrola i pruza mogucnost da kreirate sopstven kontroler sa nekoliko strana sa svakakvim dugmadima i slajderima vrlo jednostavno se instalira i povezuje preko Wi-Fi-ja sa racunarom, a moze se koristiti I Pad. I Phone, ili android telefon u mom slucaju, kao sto rekoh vrlo sam se iznenadio sa ovim cak i vrlo jeftinim programcicem zato to i podelih sa vama, posto se svi uglavnom igramo sa ovim modernim telefoncicima pa moze i vrlo korisno da posluzi.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2014, 21:55   #2
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eee to bi bilo pravo dobro kad bih i ja mogao sebi ugraditi na harmoniku u kojoj Imam ugradjen midi.Moracu bas da pitam ovog majstora ovdje sto mi je ugradjivao midi,da li moze i to da mi ubaci pa da preko Toga namjestam sta mi treba
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2014, 22:13   #3
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ovo je ako sam dobro upoznat vise napravljeno da kontrolise softvere u kompu ili neki modul jel sve ide preko kompa koji kroz neki od midi procesora posle moze kontrolisati neki Daw ili soft sempler ili soft aranzer ili neki od aranzerskih modula preko midi out-a iz kompa.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2014, 00:41   #4
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa isto tako bi moralo da moze da kontrolise korg pa 600 preko harmonike koja je spojena kablom sa korgom,samo treba znati to ugraditi a valjda ovaj zna jer se time bavi.Mogao sam tada ugrditi i bezicno midi ali mi bilo skuplje pa nisam a sad se kajem.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2014, 00:47   #5
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Kod tranzita je koliko se sjećam wireless midi kontroler, nema nikakve veze sa telefonom. To je napravio na Rolandu FR3X, preko kojeg može kontrolisati Trans Audio Digital Mixer kako god mu je želja.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2014, 02:29   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si Harise za btaj kontroler i taj je svakako najkompleksniji i najmocniji ali sam zaista, kako kolega pekilik pise, demostrirao na jednoj slici, kontroler TouchOSC, naravno potpuno konfiguriran za kontrolu Trans Audio sistema, sa nekih 8 "stranica" displaya, kojima kontrolisem sve moguce i nemoguce na Trans Audiu, od Sync Start komande aranzera, pa do recimo, Release Time kompresora kanalua za vokal na digitalnom mikseru Trans Audia. Ovo koristim za mobilni rad manjih Setupova, kada cjelokupnim sistemom upravlja FR3X. kKada se radi o stacionarnom upravljanju sistemom putem Touch Screena, onda je u pogonu nemjerljivo kompleksnija i mocnija aplikacija, koja je jednom rijecju centrala za sve sto se dogadja na bini, od Bandwidth Mid Freq. mikser kanala giratiste, pa do promjene dobosa ili bass kicka "on fly", u nekom ritmu aranzera Trans Audia.


Offtopic, inace taj tvoj avatar ti je sa fenomenalnog Steven Slate VST Plugina "Virtual Tape Machines". Pogledaj, na njegovoj stranici je postavio jedan novi, opet fenomenalni Plugin "The VMS" (Virtual Microphone System). Ponovo jedan "Must have" Plugin Stevena Slatea. Covjek je genije, hodajuca legenda.

Promijenjeno od tranzit (23.01.2014 u 02:35 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2014, 11:48   #7
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
Pa isto tako bi moralo da moze da kontrolise korg pa 600 preko harmonike koja je spojena kablom sa korgom,samo treba znati to ugraditi a valjda ovaj zna jer se time bavi.Mogao sam tada ugrditi i bezicno midi ali mi bilo skuplje pa nisam a sad se kajem.Poz
nije to problem i da sam napravis ako se malo poznaje materija, jedino da ti neko pricvrsti tablet ili fon na harmoniku, stim da bi u tom slucaju midi kabal iz harmonike isao u komp ili lap top sa nekom eksternom zvucnom koja ima midi na sebi gde bi se softverski spojila ta dva signala u nekom midi procesoru i zatim se midi kablom iz midi out-a sa karte ubacio u midi in na pa600.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2014, 15:52   #8
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma ne vjerujem da treba ici prvo u komp pa tek onda u klavijaturu.Moze to sigurno sa harmonike direktno jedan kabal kao i sto sad koristim koji die u neki boks koji ima out a odatle u klavijaturu in.Samo treba spojiti taj tablet ko zna u harmonici da sve funkcionise kako treba..Bas cu da pitam ovog majstora kad budem nosio harmoniku na popravak registara posto su 5 pukli
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2014, 19:50   #9
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Željko druže neće moći bez kompjutera baš lako.
momo je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2014, 20:40   #10
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovaj program mislim da nece moci bez kompa jer je tako koncipiran, mozda ce slicno moci sa nekim drugim programom i nekim vajrles midi uredjajem al predpostavljam da bi to vec bila malo veca investicija, dok je ovo prilicno jeftina i efikasna varijanta i nije neki poseban problem da to ide preko nekog laptopa ili kompa.
pekilik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije