Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.12.2012, 16:33   #21
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
Potpisujem gornje postove. Mi koji sviramo i bavimo se muzikom. Na piću/kavi bi razglabali do ujutro o klavijaturistima i sl. ali publici gdje je velikoj većini prdnuo slon u uho potpuno je nebitno što za neku pjesmu postoji bolji ritam,što je prebrz/prespor ritam,što je prenisko uhvatio pa ne pjeva kako bi mogao,što nije dobra solaža i što je uzeo prežestok solo za svoje mogućnosti,što mu mixer nije podešen pa kopa uši,što se nije uštimao pa galami s vokalom a aranžer se gubi i tako u nedogled packi koje netko tko zna može dati nekome kolegi kao što ja slušam ove nove klince koji počinju i ne *ebu živu silu niti im pada napamet poslušt dobronamjeran savjet. Daj ti raji veselo,šareno i aktualno i možeš biti najgori muljator na svijetu, najjači si. Ovdje kod nas pogotovo kad momci krenu s midi fajlovima pa udri Maslačke,Rozgice,Brad Pitta i ostale brojalice i raja je zadovoljna i odličan si i jedva te čekaju drugu subotu u klubu,a ja koji nikad te stvari ne radim već sviram od A do Ž kao i kolega na gitari to najvjerojatnije neću ni doživjet kao oni tamo momci koje sam spominjao... Meni gušt svirat i ja sviram, istina mogu i s fajlovima al neću pa da me *ebeš i basta. Sami klinci izlaze van, stariji se pomalo već i ne žele gurat s balavurdijom i onda ti kvalitetnu glazbu nema tko cijenit a balavci ne znaju nego glavom u zid i skakat s pivom u ruci. Pravi klavijaturista se mora počet i na to privikavat inače belaj.
Sve ide lagano u quratz pa i ove naše discipline s olimpijade. Ponekad netko ostavi neki tračak nade pa te naljuti 100 nekih drugih stvari. Ne pišem ovo da se ne napreduje. Samo mi napredujmo za naše gušte i za tuđe koji nas ipak čuju osim što nas slušaju jer na kraju krajeva mi ovo volimo a oni koji slušaju, neka slušaju dalje i sve će dobro da se svrši.
Aj zdravo.
Istina što si napisao.Vecina gostiju,slušalaca misli da je to sve playback.Mene ljudi vecinom pitaju kad zažele nešto čuti "imaš li onu pjemu usnimitu......"
Na to postajem lagano alergičan,a ulazit u rasprave je još gore.Ništa nemam protiv matrica,ali to ljudi zloupotrebljavaju protiv nas koji sviramo.Imam kolega koji rade iskljucivo na matrice,i to vrlo dobro,u kombinaciji s ženskim vokalom.To me navodi na mišljenje da je bolje slušati dobar duo na matrice,nego loš band,pogotovo prosječnoj klijenteli.Nema pravila,ipak se treba prilogođavati situaciji.Kolega koji odlično svira harmoniku,ima između ostaloga i fr7 roland,nekad dolazimo u situacije da su i tu ljudi skeptični,kao to samo svira.Gdje god se vidi neka lampica da svijetli,vec je sumljivo.Zavisi na kakvu ekipu naletiš..
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2012, 16:55   #22
mlinar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.08.2010
Mjesto: sid
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa4
mlinar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e drugari moji,to je nekada bilo tako,a danas je dobar klavijaturista koji ima dobre fajlove,i ima dobru zvaku da se proda gazdi,i ovim klincima koji pipiju 2 piva i ne znaju kako se zovu,a mi vezbajmo po 5 sati na dan,eaaaa uskoro ce i taj 21.12.))
mlinar je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2012, 20:00   #23
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve stoji i sto je Smuchac rekao i nije da ne dolazim u takvu situaciju, ali... Uvijek ono ali... Koliko god smijesno i nerealno zvucalo, sve to ovisi i od geografskog polozaja. Tu gdje si ti Smuchac, tu pale Rozge (bez-mozge) i Severine u svatovima i tako to. Pali i kod nas u Hercegovini, ali ne toliko koliko kod vas, u Srbiji jedva pali, a ako neko i misli da pali, to je samo medijska propaganda. Uzmi npr. kod vas nek se svira akustika, neki fazon mandoline, kontrabas, moze se napravit u nekom konoba ambijentu zurka, ali to nikad nece biti zurka tipa kod nas u Hercegovini, Slavoniji, Zagorju, a u Srbiji, narocito Sumadija i jug Srbije da ne pricam.
Tako da te novotarije i djecije poskocice kod vas predstavljaju novitet u zabavi kod publike, jer kod vas omladina ne pamti od starijih zurku u pravom smislu da se ono "raskucis" sto vele. Ti kazes da kod vas omladina luduje na rozge i ostale. E pa vidi sad ovo. I ja sam dio omladine (20 godina imam) i kod nas u Mostar su dolazile i severina i rozga i magazin i sta sve ne. Atmosfera? 0 bodova. Ali stvarno da ti dodjes na ulaz te diskoteke ti vidis ljudi skacu na to, ali to je samo ona manjina, jer kod nas to slusaju samo glupave zenskice koje misle da su p.... Dakle, niko ozbiljan. Sto znaci da je kod nas omladina nasljedila nacin festanja od starijih i oni znaju da postoji bolje od ovih limunada i upravo zbog toga i oni smatraju to glupim. A ja i ti smo muzicari, pa opet imamo drugacije standarde, pratimo kako se pravi festa i drugdje, tako da pisem iz perspektive nekih sto nisu muzicari.
Uzmimo isto tako jednu legendu kao sto je Mladen Grdovic, on je isto dosao i cak pokusao sa repertoarom sto ovdje prolazi, ali prc... ode raja poslije prve pauze, Jole, majstor atmosfere, disko skoro u centru grada poluprazan. Ali dodje jedan Aca Lukas i samo zapocne strofu, cijela diskoteka skace, sibicu ne mozes ubacit, covjek na covjeku i slicno tako i ostali provjereni narodnjaci tipa Halid Beslic, Haris Dzinovic i drugi.
Ne zelim da uvrijedim vas nacin zabavljanja, ali vase feste nikad nece bit kao feste kod nas u Hercegovini, a nase feste nikad nece biti kao feste u Slavoniji i Srbiji. Jer to vise nije ni stvar temperamenta, nego obicaja.
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (15.12.2012 u 20:03 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijaturisti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije