Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2011, 00:50   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Komp radi spoije s novim HD-om???

Pozz svima...imam neku cetvroku,intel procesor na 2.5 GHz,i 1 GB rama...do pre neki dan sam koristio HD Western Digital od 80 Gb-ata prikljucak,i komp je radio savrseno,znaci nikakvih zamerki nisam imao...inace OS je windows 7 wiena...E sad uzo sam novi HD,isto Western Digital,zato sto se stari odlicno pokazao,ali sada sa sata prikljuckom i od 160 Gb..instalirao opet isti OS,na ovom novom HD-u,ali komp sada radi kao da je 486...znaci tolko spori odaziv na komadnu,toliko sporo otvaranje fodlera,ama i najsitnija komanda mu dodje kao napor...a nista drugo nisam menjao..samo stavio novi HD,i opet instalirao OS..ja cak s mislio radice jos malo bolje,ipak noviji hd,radi na vise obrataja i bla bla..kao ono..totalno obrnuto..nikad mi komp nije radio sporije...radio sam i defregmentaciju,i jos 100 cuda,oko optimizacije sistema,ali nema bolje..spor je ko konj..reinstalirao sam i OS par puta,ali sve isto..Imate li neko resenje,predlog,ideju?
hvala i pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 00:59   #2
icko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2010
Postovi: 36
Downloads: 152
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
icko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ne mozes windows 7 na 1gb ram-a,samo operativni sistem ti zauzme ram memoriju,za ostale procese ne ostane nista.resenje ti je ili povratak na xp ili jos 1gb ram-a.poz....
icko je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 01:09   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ama ja sam i pre toga koristio isti OS,znaci windows 7,koristim ga vec godinu dana,i isto je win 7 bio i na starom HD-u,a i tada je bio 1 Gb rama,i to je radilo bez greske,stvarno nisam imao primedbi,radio je kao dual core...al otkad zamenih HD,katastrofa,to vise nije taj komp..ne znam sta mu bi..
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 01:16   #4
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni sedmica radi na 512 MB RAM-a, 2.6 GHz cetvorke i sa 80 GB Maxtorom. Nije da stopa bas kao sto si ti naveo, ali nisam zadovoljan performansom. Linux mi ni najmanje ne stopa, kad sam pitao Vaxtera zasto je tako, rekao mi je da su bolji kontroleri na linuxu. Moja preporuka ti je takodjer XP, jer i ja cu to uradit, ne radi mi mnogo programa na sedmici, ukljucujuci cubase.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 01:42   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znam da ce raditi bolje sa xp,ali vi mene ne kontate...ta ista kofiguracija,sa istim OS-om( WIN 7),samo sa starim hard diskom( WD 80GB-ATA),je radila kao zmaj,ama savrseno,bez uopste stopanja,ja sam bio prezadovoljan..A sad ta ista konfiguracija,opet sa istim OS-om(win 7),samo sa drugim hard diskom( WD 160 GB-SATA),radi totalno lose,skroz drugacije,skroz sporo,skroz usasno,kao da je drugi komp..zar je moguce da se promene toliko performanse racunara zamenom samo hard diska?i to zamenom novijim hard diskom,sa boljim performansama,i vecom memorijom?stari hard disk od 80 Gb,je bio skoro pa do kraja pun(zato sam i kupio novi),ali iako je bio pun,nije mu smetalo da radi tako dobro,kao sto je radio..A ovo novo cudo od 160 Gb,pola prazno,a komp radi tako sporo,da mi dodje da ga bacim kroz prozor..ma katatrofa..stvarno ne razumem gde je problem?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 01:47   #6
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jesi probao taj stari hd stavit kao master, a novi kao slave?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 01:54   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nemam vise stari,dao ga sestri njoj trebao,a ja mislio da meni vise nece trebati..grdno se prevario
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 09:24   #8
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hard radi na odredjenoj brzini, moguce da ti je stari bio na 7200 a ovaj na 5400. Mada, to nije bas toliko primetno ali se i primeti.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 09:38   #9
dejong
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.11.2008
Mjesto: Beč, Austrija
Postovi: 95
Downloads: 737
Uploads: 11
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Dallape Organtone
Interesi: Prijateljstvo, Druzenje, Muzika, Kompijuteri, Muzicki Instrumenti
dejong befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dejong pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Koja ti je maticna ploca ? Da li je hard disk Sata2 ili Sata1 ? Kako si povezao hard sa plocom ?

Promijenjeno od dejong (08.03.2011 u 09:39 sati)
dejong je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 09:48   #10
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

eto vidis, uradio si dupli posao i najebao jos. Onako si mogao zadrzat postojeci OS i programe, samo stavis novi kao slave.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije