Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.08.2017, 16:32   #101
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nece nikad biti prekasno,uvek ce njima trebati jos jedan platisa vise...
Prema udruzenju muzicara dzez,rok i zabavne muzike nema potrebe da budes i clan sindikata sto je po meni ok. Tako da dok se oni ne dogovore ko je glavni i ko ce koga ne uplacujem ja nikom.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2017, 18:48   #102
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Takođe i ja čekan rasplet situacije jer biće zanimljivo koliko vidim..... a naravno da niko ne može da vas primora da budete član sindikata, to je ono što meni bode oči..... da su rekli ko hoće pa ajde ... ovako idu na kvarno da elinlminišu ostala udruženja koja su i za 1000 din davala potvrdu o članstvu da bi oni bili jedini.... a kad si jedini onda ti se može i da uslovljavaš članstvom i da je 100 evra.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
sinisa (24.08.2017)
Star 24.08.2017, 19:48   #103
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa problem je u tome sto potvrde izdaje iskljucivo sindikat preko pripadajucih udruzenja,a uverenja izdaje SEMUS kao krovno udruzenje i njemu pripadajuca udruzenja a ima ih dvadesetak,i udruzenje dzez rok i zabavne muzike kao samostalno udruzenje.E sad problem je u tome sto je uverenje jeftinije i kosta mislim 5000,i mnogi muzicari su ga nabavili,ali su bili verovatno neobavesteni da su bili duzni da se u roku od 3 dana prijave poreskoj upravi i PIO fondu,i da kasnije na osnovu resenja placaju poreze i doprinose,sto iznosi mislim oko 10000 dinara mesecno,a vecina njih to nije uradila.
zona je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zona za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (24.08.2017)
Star 24.08.2017, 20:43   #104
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To idu oni kojima je kao primarna delatnost.... drugačije je kad ide kao dodatna.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2017, 21:02   #105
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, ali koliko sam ja razumeo, sa uverenjem si obavezan da se prijavis na PIO fond i to uzimaju muzicari kojima je je to osnovna delatnost i koji hoce da uplacuju sve redovno, a svi ostali koji su osigurani po nekom drugom osnovu ili jednostavno nece da uplacuju penziono i socijalno osiguranje, traze i dobijaju potvrdu, koju izdaje jedino taj sindikat...
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2017, 21:42   #106
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se
zona je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2017, 22:06   #107
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bilo kako bilo,kako stoje stvari uverenje-licenca ili kako god je nazvali je nametnuta kao obaveza.Koliko će to potrajati ne znamo,ali da može praviti probleme i to znamo.
I( kod njih vlada konfuzija i ne znaju baš sve.Sam ugovor o delu-radu ima čitrvih 5 stranica koje sada poejedini predsednici udruženja pokušavjau smanjiti i na neku razumnu formu i veličinu,onda,isti čovek je predsednik i tog SEMUSA ali i sindikata,sindikat izdaje potvrde za muzičare koji nisu "aktivni"-profesionalci a ovi izdaju uverenje za muzičare kojima je to primarna delatnost.
Fora je da se sa valsnicima ugostiteljskih objekata sklapa ugovor i to nimimalno 1200 po članu.Ugovor treba da se napravi pa ako ko dodje dođe ako ne dođe ugovor ide tamo gde i oni papirići od narudžbina.
Posloidavac ima rok od 7 dana da uplati na račun novac.
Sve ovo skupa je konfuzno ali ja opet ponavljam,iza njih stoji zakon i država,kakva takva i ne možemo se mi sa njima boriti,ja lično i ne želim jer opet ponavljam 55e mi stvarno ništa ne znači,samo neka me puste da živim od svog rada!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (24.08.2017 u 22:08 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2017, 21:03   #108
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo odgovor jednog od muzickih udruzenja koje pripadaju SEMUS-u na pitanje ukoliko bi se pridruzio udruzenju radi dobijanja "licence" dali moram biti i clan sindikata.

To što nazivate "licencom" su: 1. UVERENJE reprezentativnog udruženja u kulturi Srbije za SAMOSTALNE vokalne i instrumentalne izvođače koji estradno-muzičku delatnost obavljaju u vidu zanimanja, prijavljuju se na PIO i sami plaćaju doprinose za socijalno osiguranje, i 2. POTVRDA reprezentativnog Samostalnog sindikara estradnih umetnika i izvođača Srbije, za one izvođače koji su osigurani po nekom drugom osnovu, odnosno ne plaćaju doprinose za socijalno osiguranje po osnovu obavljanja estradno-muzičke delatnosti.
Koja Vam tzv. "licenca" treba?

Prema ovome znaci ustav moze da se krsi ukoliko vam se kasa puni...

Promijenjeno od sinisa (27.08.2017 u 21:12 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (28.08.2017)
Star 29.08.2017, 16:24   #109
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Drugari pozdrav..Posto moram u narednih par dana da resim ovu licencu, jer su pocele i gazde restorana da ih intezivno traze, i nece saradnju sa muzicarima koji nemaju licencu( vec sam cuo 2,3 primera), moracu to da resim sto pre, ima nekih tezgi ubrzo...Elem ono sto me interesuje - raspitivali smo se kod doticnog i dezurnog u Nisu( ne bih ga imenovao, ljudi iz naseg kraja znaju o kome se radi) koji vadi i izdaje te licene, i kod njega sve to kosta 8000 plus jos dve uplate od po 500 din, znaci sve ukupno 9000...Sad neki kolege cujem vadili licence preko udruzenja UEUIS, to je udruzenje Branimir Djokic, dobili instrukcije sta i koliko da uplate u banci, stpali sve to u kovertu, poslali u BG na adresu udruzenja, i dobili te licence iliti potvrde na svoju adresu, i sve kostalo 5000...Pa me sad zanima koliko u stvari kosta ova glupa licenca? Kako kod jednih 9000 kod drugih 5000? interesuje me jel se ista stvar dobija i kod jednih i kod drugih, samo se ovaj ugradjuje skoro za iznos jos jedne cele licence, samo zato sto ti to on zavrsava a ne ti? Ili pak ima jos neka zackoljica?? Nisam mnogo zalazio u tematiku, jer kao sto rekoh protv drzave se ne moze, tako da harac mora da se plati, i to sam i hteo i da zavrsimo tu pricu, samo ne bih da me oderu,ako nema potrebe
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2017, 16:27   #110
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ufff, ovo kod vas je kaos živi! A treba (svirajući) preživit ...
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije