Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.02.2013, 17:04   #1
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland G 600

e ovako znaci posjedujem ROLAND G 600 ... e sad me zeza nesto u vezi floppy-a kad snimim midi fajl na floppy radi se o floppy (Verbatim MF 2HD) i snimim jedan ili vise midi fajlova i ubacim u klavijaturu i nece da pokrene... stinesm onu tipku GM/GS MODE i nista samo pise kad stinesm PLAY pise INSERT SONG DISC AND PRES PLAY .... vadio sam floopy drajv stavljao na racunar i radi uredno ... radi se o nekom samsungovom floppy citacu napona 5v 0.7 A ... i radi znaci uredno na kompu .. kad je vratim u klavijaturu nece ... mislim radi ona ubacim floppy i cuje se da je vrti ali nista ne cita kao da je nisam ni ubacio ... i stalno mi pise na displeju da je ubacim ... i ne mogu je ni formatirat ni nista u klavjaturi ... takodje sam mijenjao floppy diskete imam novo paklo i nece ... nezz o cemu se radi ... svjetlo za floppy drajvu radi stalno sija zeleno cim upalim klavijaturu pa sve dok je je ne ugasim svjetlo radi ... ako neko zna u cemu je poenta bio bi mu veoma zahvalan ... pozzz
neowar je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2013, 17:46   #2
atm
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.10.2009
Postovi: 12
Downloads: 66
Uploads: 2
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg PA 500 i Roland fantom XA
atm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav. Imao sam i ja isti problem na g 1000 kod mene je bio dosta pohaban foppy drajv pa sam menjao nov. Isto je tako na kompu radio a na klavijaturi zeza nece pa nece. Ali moze da zeza i kabal od floppyja do ploče. Probaj nešto od toga.
atm je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio atm za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 12.02.2013, 17:49   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj samo kvalitetne floppy diskete (Verbatim najbolje), jer ostale znaju da zezaju i prave probleme....Ako si menjao vise novih disketi i nijedna nece da se formatira na Rolandu, onda je najverovatnije otisao Floppy drive na samoj klavijaturi, jer mora da je isformatira ako je sve u redu....A kako je kada ucitavas ritmove i boje?Jel ih prepoznaje klavijatura uredno....?Ako prepoznaje ritmove i boje, a nece MIDI, onda ti ili midi ne valjaju, ili ubacujes pogresnu ekstenziju MIDI fajla, jer oce i oni da zezaju nekad....A ako ti ne prepoznaje bilo sta da ubacis na floppy, stradao ti je floppy drive....Floppy drive treba non stop zeleno da svetli od trenutka paljenja, pa do gasenja, (u vecini slucajeva je ovo - zavisi od floppy drive-a), a kada ucitava nesto, onda samo promeni intezitet svetla....GM/GS mode se naravno uredno pali kada preslusavas MIDI fajlove i pritisnes Play na vrhu klavijature sa leve strane....Mora da ti ispise ime pesme i slicno....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 12.02.2013, 17:51   #4
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

probao sam stavljao sam neki drugi bijeli panasonicov drajv bijeli neki i isto opet i kad ocu da formatiram pise DISC NOT READY tako nesto i kabel sam mijenjao nista ili oba drajva ne rade ili nesto ne stima na klavijaturi ... i kako covjek da bude pametan sta je problem da je resetujem fabricki odose mi ritmovi i boje a ako opet ne bude radilo nista nisam dobio sa tim, stim da sam jos gore pokvario
Dodato:
a ritmove i boje nisam probao a i ne mogu da skinem sa vaseg downloada nesto ne dozvoljaje nemam postova ili nesto pise zakljucan mi je download uglavnom tak da ne mogu skinut nista nit probat ... citavno novo paklo verbatim disketa imam i nijedna nece ... samo nesto tamo cuje se da je okrece i nista nece .. nit formatirat nit pustit midi nit nista

Promijenjeno od neowar (12.02.2013 u 17:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neowar je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2013, 17:59   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj ti druze ipak nove i proverene floppy diskete koje se formatiraju na kompu i koje rade....Ne odgovori mi....Kako je kada ucitavas ritmove i boje?Kada je disketa vec isformatirana na kompu?Kakva je tad situacija....?Pozz
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 12.02.2013, 18:02   #6
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

reko ritmove i boje nisam probao a i ne mogu da skinem sa vaseg downloada nesto ne dozvoljaje nemam postova ili nesto pise zakljucan mi je download uglavnom tak da ne mogu skinut nista nit probat ... citavno novo paklo verbatim disketa imam i nijedna nece ... samo nesto tamo cuje se da je okrece i nista nece .. nit formatirat nit pustit midi nit nista
dok na kompu uredno rade i snimam na njih fino i uredno
neowar je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2013, 18:05   #7
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Posalji mi email na PP (nemoj ovde) da ti posaljem jedan bilo koji ritam da probas da ubacis da vidis da li hoce da radi, i tako ces pouzdano znati da li je problem do floopy drive-a ili MIDI fajlova koje ubacas....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 12.02.2013, 18:07   #8
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

oke eto posalo sam tii
Dodato:
ee prbaosam ritmove i ne ide znaci da samo moze biti do floppy drajva ili do klavijature nesto da ne stima idem na load i stavim disk i cekam i nista ... floppy drajv se tiho cuje ne bas jako kao u racunaru nego slabije ... i stalno istog intenziteta je zvuk ... kad izvadim floppy ne cuje se ... da li bi moglo to da se ocisti ili kontakt spreja da se stavi negdje i dali moze neki drugi floppy drajv od racunara da se premodulise kako ja sam stavljao neki od racunara bijeli ista situacija lampica svijetli ali nista nece mislim nece MIDI nisam probao na tom floppy citacu ritmove a kablo sam pokusao mijenjat nece ili je nespravno i ovo drugo... nezz stvarno do cega bi moglo biti kad ocu da spremim ritam na floppy pise samo Disk Not Readdy please insert disk

Promijenjeno od neowar (12.02.2013 u 19:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neowar je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2013, 20:18   #9
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko sam se ja do sada za ovih godina "nacitao" i informisao i cuo,
u Rolandu G serije (G600,G800) ne moze raditi "obicni" floppy drive iz
nekog racunara,na primjer.
Roland je za te modele proizvodio originalne floppy drive,koji su nesto
valjda malo modificirani u odnosu na "obicne",tako da ne vjerujem da
ce floppy citac sa bilo kog kompa da radi na Rolandu G600/G800.
Za G1000 nisam siguran,ali u ove modele G600/G800 ide originalni
Rolandov floppy drive.
Nemam licno iskustvo s tim,ali sam na netu odavno,procitao mnogo tema o
tom problemu kod ovih aranzera.
Ti originalni floppy drive su mnogo skuplji od "obicnih" - na zalost.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sejox za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 12.02.2013, 20:37   #10
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mislim da na roland g1000 moze da ide i obicni kompjuterski floppy drive jer ja imam g1000 i znam da je flopy promenjen, sada je u njemu neki obican sa belom plastikom kao sto se moze naci na skoro svaki stariji kompjuter sa floppy drive ... kada otvorim sint sledeci put probacu i da ubacim u njega floppy drive sa compa pa videcemo sta ce biti ....

Promijenjeno od Jovan4e (12.02.2013 u 20:39 sati)
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Jovan4e za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije