Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.10.2013, 17:15   #1
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage Za koliko se moze naci T4

Koliko ce onda vredeti T4 ako i kad izadje T5 . I za koliko bih mogao prodati T2.
drzof je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 21:48   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mnogo je to pitanja momce, na jednom mjestu. Ko ce znati koliko ce da kosta T4 kada se pojavi njegova najnovija kopija T5. Jedino pa pogledamo u solju, karte ili kristalnu kuglu, pa tu da potrazimo odgovor. Za T2 mozes trenutno dobiti izmedju 1.000 i 1.300 eura, u zavisnosti kako je instrument opremljen, u kakvom je tehnickom i optickom stanju a i gdje ga prodajes.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 01:17   #3
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odgovorio ti je Tranzit, a ja cu samo da dopunim sa aktuelnom cenom.
Nov tyros 4 je kostao 508 000 RSD, sada kosta 340 000 RSD(to ti je negde oko 3000 eura). Zaista ne verujem da ce cena biti niza od ove sada, a ako i bude bice to neznatno posto model PSR-S950 kosta 237 000 RSD, a T4 je mnogo bolja sprava od S950.
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 02:45   #4
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala na informacijama, znaci moj tyros2 mogu mozda prodati za 1200 eura. E,sad me interesuje polovna T4 koliko moze da vredi???
drzof je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 15:16   #5
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja sam prije godinu ili godinu i po bio nasao u banjaluci tyros 4 za 2400€ na slikama je bila kao nova,ram 1GB,torba,ali iz nekog razloga je nekupih,i sad se pitam zasto,proslo je neko vrijeme vjerujem da ces sad naci i jeftinije
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 15:52   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predviđa se da će novi Tyros5 biti skuplji od dosadašnjih Tyros modela koji su izlazili na tržište. Zašto je tako? Yamaha valjda zna razlog . Uostalom zato i jest kriza u svijetu, ne zato jer mi "mali" previše trošimo već zato što "velikima" odgovara da budemo dužni. Ako su ta predviđanja točna onda cijena za Tyros4 neće bitno padati. Iako ja imam "četvorku", ne volim što je tako. Nabrijana cijena u odnosu na ono što se za nju nudi, direktno koči napredak ovog segmenta, tj aranžer klavijatura. Daju malo, traže puno ....

Novi Tyros4 je oko 3200 eura pa naviše. Malo je polovnih na tržištu u prodaji, a najveći razlog zbog čega je tako sam upravo napisao u prvom odjeljku. Ako se naiđe za 2400Eura i u dobrom je stanju, s barem 500Mb RAM-a, to je dobra prilika. Ako bi prodao Tyros2 za 1200 eura, ova nadoplata mi se čini OK. Ali kad to stavim u omjer da za manje od 2000 eura možeš kupiti recimo BK9, onda više nisam siguran da je tako. Za onih 400 uzmeš dobar vocalist .... Ne znam, ako baš voliš Yamaha sound onda ciljaj priliku, novce stavi na "vezanu štetnju" tj. u neki jastuk babi pod glavu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 16:07   #7
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Def. prilikom svake kupovine treba se gledati da li nam treba bas to sto trazimo, i iskreno treba biti, sto bi mi rekli "stipsa", da se kalkulise i proracunava do najsitnijeg detalja kada se daje novac za klav. Pa ako proizvodjaci mogu to raditi zasto ne bismo mogli i mi. Prosto, ne postavlja se pitanje da li je T4 bolji od T3 ili od T2, vec da li zasita vredi razlika od 1000, 1500, 2000 evra ili koliko vec. U ovom konkretno slucaju, mislim da je Bk9 jako dobra kupovina, ali sa jos malo "dodatne" opreme, kao sto je jedan Vocalist, Jos jedna sempler klavijatura i jos par sitnica, koje zaista mogu napraviti zversku kombinaciju.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 17:07   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Djelomično je točno to što govoriš. Ali .... sve to ovisi prije svega o tome koliko imaš para u đepu i za što ti treba taj insturment. Evo primjera, kada sam prije dvije godine kupovao novi Tyros4, imao sam izbor. Novi T4 iz kartona ili rabljeni T3 koji je stajao na stalku kao izložbeni primjerak. T3 je bio kao nov, bez najmanje ogrebotine i došao bi me oko 1000 eura manje od T4. Ako se pogleda tehnička razlika između ova dva modela, ne bih niti trenutka razmišljao. "1000 novčanih jedinica" je velika para i to sam svakako mogao pametnije uložiti u instrumente, prvenstveno u ozvučenje. Međutim, klavijatura mi prvenstveno treba za "posao" i tu dileme nema, novo je novo. Ali da sam morao "nategnuti ovu tisućicu", danas bih svirao T3.

Razlika između ta dva modela (T3-T4) je minorna, a po svemu sudeći tako će biti i T4 vs.T5.
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 20:01   #9
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislio sam na poredjenje na relaciji novo - novo, ne novo - polovno, def. nema dileme, po meni se takve stvari uzimaju nove naravno ako se ima para. Poenta je jedna. Kupujmo prema nasim potrebama, a def. ljudi nekad ne znaju da naprave razliku izmedju potrebe i zelje, sto uostalom proizvodjacima odgovara, a nama mozda nekad bespotrebno izbija novac iz dzepa.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2013, 23:51   #10
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze pre 15tak dana sam uzeo tyros 4 sa 512 mb rama za 2850 e ,u Mitrosu u Beogradu,ne zbog cega je ta cena,kao kazu da je ostao poslednji a ,vidim da i dalje guraju tu cenu pa proveri
lagunabend je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije