Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.10.2011, 20:38   #1
edinzulic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2010
Mjesto: BiH-Zenica
Postovi: 93
Downloads: 380
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA50 , Korg ix300
Interesi: Sviranje
edinzulic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinzulic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Yamaha psr1500

Pozdrav.
Da vas pitam vezano za yamahu PSR1500.
Da li se one jos uvijek proizvode ? Da li ih ima kupiti nove? Kakve su sa nabavkom dijelova i popravka. Ako se pokvari da li je tesko popraviti i nabaviti dijelove za nju ? . Unaprijed zahvaljujem odgovorima (planiram polovnu kupiti)
edinzulic je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 20:41   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema novih, zamijenila ih je S serija a tu PSR1500 je zamijenio S700 a poslije njega S710. Nemoj da brines, ne kvari se to tako lako a ako se i pokvari Yamaha ce bar jos deset godina da liferuje rezervne dijelove.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 20:47   #3
edinzulic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2010
Mjesto: BiH-Zenica
Postovi: 93
Downloads: 380
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA50 , Korg ix300
Interesi: Sviranje
edinzulic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinzulic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znaci mogu bez ikakvog straha da kupim polovnu klavijaturu tu. I ako se nesto pokvari da bez problema mogu nabaviti dijelove ... Super hvala na odgovoru...Ako jos neko ima sta da kaze slobodno. Sve ce mi dobro doci
edinzulic je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 20:58   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako ti je bas zapela za oko, kupuj i ne brini. Yamaha jos prodaje dijelove za recimo, DX11 koji je sigurno bar duplo stariji od tebe.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2011, 19:34   #5
mile bn
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.06.2011
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: muzika
mile bn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mene zanima koja Korgova klavijatura parira sa ovim yamahinim 1500/3000 i cak ove novije S serije cini mi se da ima i s 910.
mile bn je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2011, 21:25   #6
Miki0
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.09.2010
Mjesto: BiH
Postovi: 80
Downloads: 43
Uploads: 6
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA600QT
Miki0 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam i svirao Yamahu PSR1500 tako da mogu slobodno kazati sve sto znam o njoj. PSR3000 ti je skoro ista kao PRS1500 s tim sto ima vokalizer i jos neke toliko nebitne stvari u odnosu na PSR1500. Svojoj PSR1500 sam bio usao u sve seme i podesavanja. Mogu reci da je dosta dobra klavijatura, posebno sto ima USB stick i memory karticu i mozes nabacati boja i ritmova na nju koliko hoces, koje ona direktno vuce sa sticka, sto ne moze ni PA800. Negdje je u rangu Korga PA50/60, s tim da moze sto se tice ritam sekcije da zvuci mnogo mocnije od njih. I boje mogu da se srede, ali nema 3 boje u desnoj ruci kao sto ima korg, pa joj je to mana. Na nju se mogu instalirati terce i ima manje materijala nego sto ima za korgove masine. Ako imas zivaca da je sredis onda je OK. Bolja joj je izrada sto se plastike i tipki tice nego kod korga. Ko zna da je sredi moze bolje zvucati od Korgova PA50/60, ali je i to diskutabilno, jer ima dosta i do onoga ko svira. Prednost Korgova je i ta sto se brze mogu prodati od Yamahe.

Promijenjeno od Miki0 (16.11.2011 u 21:29 sati)
Miki0 je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2011, 21:35   #7
edinzulic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2010
Mjesto: BiH-Zenica
Postovi: 93
Downloads: 380
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA50 , Korg ix300
Interesi: Sviranje
edinzulic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinzulic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja sam se eto dvoumio izmedju psr1500 i pa50 i na kraju sam uzeo PA50... Nezz ne mogu puno reci... ipak sam ljubitelj yamahe, ali mi je bolji sad korg jer sam se sa njim upoznao i sad me dobro sluzi, a isto bi bilo i sa tom yamahom. Koju god da se uzme iste su u sustini i nema tu neke velike razlike
edinzulic je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2011, 21:51   #8
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja je imam 3 godine , kad se sredi radi ko top . Stvar ukusa neko voli yamahe neko roland neko korg .Ja koristim psr1500 i tr , kombinacija ekstra bubanj iz yamahe a bas i kontra iz korga preko midi , soliram na korg a linije picikato i jos neke boje iz yamahe , ekstra zvuci mada nisam u kontri upotrebio cici gitaru imam nesto sa kartice slicno gitari radi dobro . Psr 1500 je dobra kljava jer podrzava smart media karticu od 128mb sasvim dovoljno za midove ritmove i boje .
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2011, 16:58   #9
zaggy
Početnik forumacije!
 
zaggy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.11.2011
Mjesto: Varaždin
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg TR, Yamaha PSR 540
zaggy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Yamahe su odlične klavijature što se tiće izdržljivosti i trajnosti, također imaju jako dobru pratnju, po meni čak bolju i od korga pa 50...
Ja imam slabiju verziju yamahe PSR 540 kupljena davne 98 godine ako me pamčenje dobro služi... svirala je po svim mogućim uvijetima i još uvijek radi ko sat...
zaggy je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2011, 15:42   #10
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bend od kojeg sam kupio PSR 3000 je nakon prodaje kupio PA-800. To je bend koji su u većini slučajeva na matricama,klavijaturista na njoj ne radi ama baš ništa da ju poboljša i prilagodi sebi. Ritmovi su uglavnom fabrički ili poneki loše napravljeni i skinuti s interneta i meni zvuče jeftino do bola. PA-800 je televizija u boji za PSR 3000 al đaba sve ako je nećeš naštelit za sebe. Već im je RAM memorija jednom prdnula i plaćali su popravak oko 300 i kusur € i sl.
Dugmići su na PA-800 jeftini,imaju lufta,na nekima ne svijetle lampice,pali se po 5-6 minuta,dosta mi je kompliciraniji od Yamahe,mada ja to sve govorim jer Korga nikad nisam imao pa je mozda zato takav utisak,ali samoj kvaliteti izrade ne možemo pobjeć i siguran sam da je PSR 3000 kvalitetnije sastavljena nego PA-800 iako je PA-800 za nju doktor profesor Baltazar,bez daljnjega. Meni je ovo 4. Yamaha i ne namjeravam se prebacivat na ništa drugo,zadrti sam Yamahaš.
Moj PSR 3000 sad kad sam ga malo sriktao zvuči bolje nego nepripremljen PA-800 od tog kolege i sad vidim da se je zajebo šta je prodao Yamahu. Praktički je bacio pare. Ako ćete i Vi ovako,radije nemojte ako se ne mislite potrudit oko klavijature. Pozdrav!
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije