Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.05.2011, 16:24   #1
optimus_prime
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2009
Postovi: 6
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
optimus_prime befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kako ucitati set i boje na tyros 2

Pozdrav KOlege, uzeo sam tyros 2 na probu, pa bih Vas zamolio da mi objasnite kako se ucitavaju semplovi i boje u tyros 2.
Hvala
optimus_prime je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2011, 17:32   #2
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa desne strane displaya imaš taster voice creator.Preko njega učitavaš semplove sa USB sticka ili HD-a(imaš tamo opcije-individual load,library load..).A boje se mogu upisati direktno sa USB sticka : Pritisni taster User drive,pa sa desnim tasterom na TAB(u desnom gornjem uglu displaya)pomjeriš na USB(imaš tamo opcije : preset,user,HD i USB),markiraš boje koje hoćeš upisati(tasterima na displayu sa lijeve i desne strane),ideš na COPY(u dnu displaya),potvrdiš sa OK(imaš tamo mogućnost da preimenuješ boje),vratiš se TAB-om na User i pritisneš komandu PASTE(u dnu displaya).To je to.Ovako tekstualno djeluje komplikovano,ali,vjeruj mi,nikad nisam imao jednostavniju i operativniju klavijaturu.Sretno.Nadam se da sam pomogao.Pozdrav!

Promijenjeno od makso68 (15.05.2011 u 17:35 sati)
makso68 je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, makso68, za koristan post:
nikadvisekorg (02.08.2011), optimus_prime (15.05.2011)
Star 15.05.2011, 20:42   #3
optimus_prime
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2009
Postovi: 6
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
optimus_prime befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru, probacu cim stignem kuci!
Dodato:
Jel zna neko mozda kako da zakljucam boje koje su mi na memory stavljene, da kad promenim boju ne menja ritam?

Promijenjeno od optimus_prime (19.05.2011 u 01:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
optimus_prime je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 18:11   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imaš taster FREEZE levo od registracija, odmah ispod donjeg levog dela displeja. A u podešavanjima odrediš šta hoćeš da ti zadržava....
Dodato:
E sad ja imam pitanje na ovu temu, uradio sam reset klavijature, i hteo sam da ubacim set od druga koji takođe ima t2, ali nisam uspeo ceo odjednom, preko onog bekap-a, pa sam onda probao ritmove, njih sam učitao, ali sad ne mogu sve boje i custom drums, jer je skoro sve u njegovom setu semplovano.

Kad sam išao na library load učitali su mi se samo nazivi boja ali nisu i semplovi. Onda sam učitavao jednu po jednu boju iz njegovog seta (individual library)i neke je učitao, i onda kad treba ono assign neke hoće a na neke izbaci custom voice memory error.
Što se to dešava, i ako neko zna neka mi kaže gde grešim, pretpostavljam da sam prevideo nešto?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (09.08.2011 u 14:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 14:22   #5
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

To bi trebalo da znaci da treba da ubacis RAM proshirenje a ako ga imas vec ubacenog onda nije ispravan tj ne prepoznaje ga klavijatura.
gega je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije