Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.03.2013, 21:09   #1
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Vocoder

Zanima me vocoder vokalist (ako se pogresno izrazavam molio bi kolege da me isprave), laicki receno razmisljam da uzmem tu spravcicu koja mi "pjeva" pratece vokale, tercu i slicno, znate sto mislim...eh sad nemam pojma o tome, nikad nisam to ni koristio niti pricao sa nekim tko to koristi jer takve ne poznam...slabo se to kod nas koristi barem koliko ja vidim...pa trazio sam nesto po net ali bas i nisam nesto previe uspio naci, samo da on spaja nekakve frekvencije iz glasa, i radi prateci vokal tercu kvintu, ovisi kako se namjesti...e pa pitanje je dali mi moze netko detaljnije objasnit sta se sve moze sa njime napravit i ako se odlucim kupiti takvo nesto, sto bi bilo najbolje za mene, i kakve su uopce cijene toga...

Eto pa tko ima volje detaljno odgovarati unaprijed mu se zahvaljujem.
makl je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2013, 21:52   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

imas ih raZnih druze,u glavnom svi rade na istom principu,postoje i vokoderi koji se moraju midijem spojiti pa kako sviras levu ruku tako te prati tercom,a u glavnom ovi noviji su nezavisni.Ne znam kolko si para izdvojio za to,ali naj bolji ti je neki iz TC Helicon,oni i maju dosta toga u sebi,cag mogu modulirati glas kada pevas kao da peva zenski glas.Oni su ti najbolji,jednostavno naj mocnije sprave sto se tice Voice programa ujedno i najskuplji,krecu se i do 900e.Od drugih jeftinijih preporucio bih ti nesto iz Digitech-a,recimo Live5 on ti je oko 400e,on je mnogo mocan,imas 5-o delno pracenje harmonije,automatsku korekciju tonaliteta,ili jeftiniji isto dobar live2 oko 200e.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2013, 23:44   #3
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hm, da stvarno neznam ali mislim da cu kroz par mjeseci uzet nesto tako malo jeftinije za prvu ruku dok se ne snadem s tim a onda bi kasnije mozda nesto jace, ali morat cu malo proucit o tome sta i kako jer mi je to nepoznanica, samo znam da pjeva pratece vokale i to mi se sviđa, svakako cu vidjet sta uzet i pitat ovdje prije nego bilo sta kupim, jer neznam dali ovisi to i o klavijaturi, i koje uopce sve funkcije oni imaju i slicno...
makl je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2013, 23:46   #4
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vredi pomenuti i Digitech Performer, stariji ali dobar. Na njemu su moguća dva glasa odjednom, a postoji terca, kvarta i oktava, imaš i reverb. Ja imam taj i zadovoljan sam, pa pitaj ako te nešto posebno zanima, na youtube-u ga možeš čuti kod Srećka Krečara i Kosmajca na starijim klipovima...
Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2013, 00:54   #5
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

e to od krecara sam cuo i to mi super zvuci, al sam mislio da je to ovo o cemu pricam...eto a sad sam se sav pogubio kad neznam gotovo nista o tome

vidim da neke klavijature imaju u sebi to za hvatanje terci, ali koja je onda razlika izmedu tog i ovog??...jer logicno je da mora bit razlike...

svakako cu ove modele koje ste mi spomenuli potrazit po netu pa pregledat i preslusat kakvi su, i pokusat nesto saznat o njima...
makl je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2013, 02:31   #6
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kod Performera ti povežeš, i sam ručno biraš lestvice koje su već isprogramirane, noviji modeli mogu na osnovu tonaliteta iz kog sviraš sami da nalaze, oko njih ne znam baš puno. U principu, i Performer završava posao. Bitno je da ne shvatiš pogrešno kao mnogi to
da iz njega izlaze SAMO prateći vokali i ako otpevaš falš i terca će biti falš. Na klipovima Krečara možeš da vidiš da mnogi pišu kao da vokalist peva umesto njega. Pitaj šta te zanima još, slobodno I da, što se klavijatura tiče, novije sadrže vokalist u sebi.
Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

Promijenjeno od ЂолеПФК (26.03.2013 u 02:33 sati)
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2013, 02:51   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko ti maki imas para za taj vokalist da izdvojis. Nema potrebe da kupujes neko smece da bi se kao nesto naucio na njemu. Nema tu sta da se uci. Acakasper ti je napisao sta je najbolje aktuelno i poslusaj ga pogledaj neki od TC Helicon harmonizera. Sve ostalo je druga klasa. Otidji na TC Elestronics stranicu, tamo imas nekoliko demo snimaka sa Voice Live i ostalih TC modela (kvalitet je uvijek isti, razlicite su ostale mogucnosti koje pojedini modeli nude).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2013, 10:24   #8
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ti neki od linkova...odnosno primjera kako zvuče pojedini modeli..bar šta se tiče TC Helicona...

http://www.tc-helicon.com/videos/

http://www.tc-helicon.com/products/voiceworks/

http://www.tc-helicon.com/products/v...xtreme/#videos

http://www.tc-helicon.com/products/voicelive-play/
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2013, 12:19   #9
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

tranzit, a neznam kako se krecu cijene, dali bolje kupit novo ili polovno, radije pricekam par mjeseci pa kad skupim pare uzmem pravu stvar nego neko smece da uzimam...?!

ЂолеПФК da to mi je jasno da ne pjeva on umjesto mene, ali mi je bitno da imam prateci vokal moze i dva jos bolje...cini mi se to dobra stvar, a od krecara sam vec prije pogledao puno klipova i vidio da ima to cudo ali nisam znao tocno kako se to zove samo sam skuzio da mu pjeva pratece vokale...nego koja je razlika izmedu tog i ovog u klavijaturi vokalista?

svirko pregledao sam i preslusao ove snimke i jos neke na youtubeu, dobar je ovaj a koja mu je cjena ne vidim nigdje...?
makl je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2013, 12:23   #10
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko vidim...novi VoiceLive, i Voice Works su oko 450-500 Eura.....ali mislim da bi se i za nekih 300-tinjak eura našao i polovni....

Razlika vokalista, eksternog, i onoga u klavijaturi je u tome što na klavijaturi imaš neke osnovne postavke pratećih vokala...dok na eksternom vokalistu imaš puuuuno više mogućnosti..dodavanja efekata, kreiranje skala po kojima će te pratiti...i da ne nebrajam dalje...
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan





Promijenjeno od svirko (26.03.2013 u 12:25 sati)
svirko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio svirko za ovaj koristan post:
makl (26.03.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije