Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.07.2011, 14:03   #1
Vladimir
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.07.2011
Mjesto: Bolman,Baranja,HR
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Klavijature,harmonika
Interesi: Muzika,elektronika
Vladimir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage Orla KX7 zanemela nakon gasenja.

Kao muzicar-amater, za kucne svirke nemam potrebu za nekom jacom klavijaturom nego sto su recimo Yamaha PSR-E403,Roland E66 i nesretna Orla KX7 koja mi je stvarno prirasla srcu zbog zvukova i ritmova koje ima.A problam je u sledecem.Svirao,ugasio,upalio i ...muk,nista,tisina.Pojacalo radi,sve operacije koje odradim na klavijaturi uredno prikazuje na displeju,menja boje i ritmove korektno.Naponi +5V,+9V i +12V su o.k ali nema nikakvog zvuka.Ako vec nema leka za Orlu,moze li se preko MIDI-a povezati sa Rolandom E66 da na njemu mogu koristiti zvukove iz orle.(nesto kao master - slave na PC-u).
Vladimir je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2011, 08:32   #2
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da...možeš povezati klavijature preko midija.
E,sad ...s obzirom da nisi pitao kako, pretpostavljam da to znaš.
Ali bih ti prvo preporučio, ako možda već i nisi, da riješiš pšroblem sa Orlom,odnosno, probaš najprije na njima sa slušalicama, i ako zvuk ide van na slušalice, onda vjerovatno je negdje neka greška u kointaktu zvučnika.
A možda si i slučajno na klavijaturi nariktao, da si isključio zvučnike....
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio svirko za ovaj koristan post:
Vladimir (29.07.2011)
Star 29.07.2011, 13:33   #3
Vladimir
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.07.2011
Mjesto: Bolman,Baranja,HR
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Klavijature,harmonika
Interesi: Muzika,elektronika
Vladimir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U tome i jeste problem.Meni NF stepen radi,ali nema NF signal na ulazu.(Kao da nije nigde spojen).Samim tim se namece i pitanje dali se u situaciji kad je orla spojena preko MIDI-ja na Rolanda, koristim Rolandov ili Orlin NF izlaz.Jer ako se koristi Orlin,onda cela prica pada u vodu jer upravo u nepostojanju NF signala i jeste ceo problem.Poprilicno sam ja to zbrkao, ali nadam se da si svatio u cemu je problem.Znaci,u kratko.Kad uhvatim za "vruci" kraj pojacala,dobijem brum u zvucnicima,a kad ga spojim na ostatak elektronike nema zvuka.Softversko iskljucenje zvucnika mi nije ni palo na pamet,iako nisam siguran da ga orla ima.No,svakako cu proveriti i tu mogucnost.
Dodato:
Eto,spojio.MIDI Out Orle i MIDI Input Rolanda i dobio zvuk Orle na Rolandu.E,sad sam primetio da mi Orla brlja u pozivanju zvukova,no to je verovatno problem sa zaprljanim kontaktima.( Otpali grafitni sloj sa gumica i ko zna sta jos.) Kasnije cu se pozabaviti s tim no najvaznije mi je da "srce" nije stradalo.Postoji li sansa da se sazna dali je orla kopija nekih poznatijih marki jer ne verujem da je Gouerini specijalno razvijao bas tu klavijaturu.
Dodato:
Evo,nakon nekoliko dana pauze ponovo sam se pozabavio Orlom.Situacija je sledeca.Na njenim zvucnicima jos uvek nemam nikakav zvuk,ali preko midi prikljucka u kombinaciji sa Rolandom radi.Tj,radi delimicno jer ne svira neke boje u grupi od broja 169 do 239 oznacene kao XM Sounds. iako ih na dospleju korektno prikazuje.Zanima me ako iko zna postoji li nacin da se izcita sadrzaj FLASH memorije preko klasicnog MIDI prikljucka i kako prepoznati rutine po kojima poziva boje.I drugo pitanje.Kad MIDI OUT Rolanda spojim sa MIDI INPUT-om Orle,nema zvuka.U kom bi delu D/A pretvaraca trebalo traziti kvar.Pitanja mozda prelaze okvire muzike,ali predpostavljam da forum posecuju i ljudi kojima ova problematika nije strana.

Promijenjeno od Vladimir (02.08.2011 u 19:10 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vladimir je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije