Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.02.2011, 12:16   #1
MarinkoCar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Kraljevo
Postovi: 21
Downloads: 167
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: koeg i30
MarinkoCar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoc oko sviranja Akorada?

E ovako posto sam pocetnik i sve sam ucim, klavijaturu ne sviram da bih zaradio nego zato sto volim, a nemam da platim nekog da me poducava niti mi je iko bilo sta pokazao(ovo sam rekao da biste znali o cemu se radi) e sad sad pitanje Posto imam korg i30 znachi aranzer, jel je nepravilno da akorde sviram jednim prstom tj jednom tipkom(mogu i manuelno kad je nesto sporije) Znam da je pun akord sa tri prsta ali ja tako ne mogu nikako, treba mi deset puta vise vremena. Jel to moze da bude problem kasnije kad budem bio bolji ili da krenem da ucim odmah sa tri prsta.

Promijenjeno od MarinkoCar (27.02.2011 u 12:18 sati)
MarinkoCar je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2011, 13:49   #2
Nautica
Drugar foruma
 
Nautica's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2011
Mjesto: Niš
Postovi: 79
Downloads: 113
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Pa50sd
Nautica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolega moj savet ti je da odmah pocnes da ucis sa tri prsta jer ne nepravilno uciti sa jednim prstom. a ako se naucis pogresno posle ce 100 puta teze da ti bude da to prepravis, kazem ti to jer sam neke stvari iskusio licno. bolje sada da ti bude teze dok ucis jer ce poslo mnogo mnogo teze da ti bude da to ispravis. pozz
__________________
Tu sam za pet minuta, ako kasnim, procitaj opet!
Nautica je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2011, 14:21   #3
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

slazem se sa kolegom bolje da odma malo se potrudis pa ucis sa 3 prsta jer kasnije ako naucis tako sa jedinom bice ti teze ispraviti to sto si naucio pogresno...
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2011, 14:39   #4
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sviranje sa jednim prstom je vise nego smesno. Prvo sto trebas da uradis jeste da nadjes nekoga da ti sve lepo postavi i kaze neke osnovne stvari. E onda na to ide tvoj trud i tvoj kreativni rad. Poz
Oasys je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Oasys za ovaj koristan post:
MarinkoCar (06.03.2011)
Star 27.02.2011, 14:48   #5
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja se slazem,sa tri prsta.na netu imas neke snimke kako da hvatas akorde.Bitno je da znas neke osnovne stvari.sta su osnovni akordi,obrtaji i slicno.Za pocetak ti je najvaznije da naucis da hvatas osnovne akorde.Ja mislim da u download centru ima program koji se zove wincord cini mi se.on ti moze mnogo pomoci.Tamo pise sta se kako stiska za koji akord.
energy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio energy za ovaj koristan post:
MarinkoCar (06.03.2011)
Star 03.03.2011, 18:51   #6
Sp00ne
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2011
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Sp00ne befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slažem se sa kolegama gore da si ne smiješ previše olakšavati ako se želiš poboljšati kao klavijaturista i napredovati (pa bilo da sviraš sebi za dušu ili za zaradu). Moj ti je savjet da pronađeš nekoga tko ti može pokazati osnove glazbene teorije (bilo neki poznanik ili netko koga moraš platiti), a ako to ne možeš iz bilo kojeg razloga, možeš slobodno pretražiti You Tube za videe (video tutorijale) koji te podučavaju osnovama klavira/klavijatura. Dosta možeš iz tih videa naučiti i to besplatno.
Ako nešto ne možeš trenutno izvesti, nemoj odustati, nego se još više počni truditi oko toga i nakon nekog vremena vježbe ćeš shvatiti da si svladao nešto što ti se prije činilo nemogučim.
Nadam se da sam ti pomogao sa svojim mišljenjem.
Pozz
Sp00ne je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sp00ne za ovaj koristan post:
MarinkoCar (06.03.2011)
Star 03.03.2011, 18:56   #7
remi311
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2009
Mjesto: Uzice
Postovi: 26
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: klavijatura
remi311 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najbolje je da ucenju pristupis veoma temeljno tako da ne preskaces stvari,jer to je sve osnov za napredovanje u svirci,najbolje je da ucis skolski tj. bas onako kako treba jer svaku stvar koju naucis pogresno mnogo je teze kasnije ispraviti,nego da nauicis ispravno u startu,znaci akorde moras hvatati punim hvatovima sa 3 a poneki akord i sa 4 prsta
remi311 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio remi311 za ovaj koristan post:
MarinkoCar (06.03.2011)
Star 06.03.2011, 23:21   #8
MarinkoCar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Kraljevo
Postovi: 21
Downloads: 167
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: koeg i30
MarinkoCar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala na odgovorima...a jel tacno da se akordi sviraju na istu foru samo je bitan tonalitet. E sad ako neko moze da mi kaze ako se svira iz c koji akordi idu obicno ili iz d ili iz bilo kog tonaliteta. Jel ima neka fora a brze ucenje.... Ps akorde ucim gledajuci stings u midi fajlovima... jbg .. znam 20-ak pesama savrseno ali za svaku mi je trebalo po 3 sata samo za akorde. Ali zato desna ruka radi ko luda
MarinkoCar je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2011, 00:44   #9
matrix_mo
Vredan član društva
 
matrix_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.04.2009
Mjesto: Mostar
Godina: 38
Postovi: 140
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 132
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Motif XS7, Fantom G6, Korg TR61
matrix_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

a prijatelju, ne znam šta da učiš, nema fore za brzo učenje, ima ona stara "bez muke nema nauke" i tako ti je stvarno....
neko od kolega je spomenuo da ovome trebaš pristupit dosta temeljito i sa razumijevanjem, jer se u protivnom možeš dovest u situaciju da će ti nešto od osnova trebat, a ti si to preskočio, pa će ti poslje biti još teže to naučiti...
što se tiče tih tonaliteta koje spominješ, možeti svak od kolega napisat koji se akordi koriste u C, G, D ili bilo kojem tonalitetu, al to učenje na pamet te neće dovest daleko, jer pjesme ne nastaju tek tako šablonski....

imaš dosta materijala na netu o teoretim osnovama glazbe, to moraš dobro sažvakat, naučit kvintni i kvartni krug za durove i molove, naučit koje su paralelni durovi/molovi.... i još neke stvari..... to su osnove, temelji, i moje mišljenje je da bi to MORAO znati svaki iole ozbiljan glazbenik/muzičar....

eto, toliko od mene... pozdrav
matrix_mo je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2011, 00:59   #10
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se ne slazem sa kollegama da aranzer treba svirati kako to oni kazu sa tri prsta.
Aranzer je napravljen tako da ce isto zvucati akord i kad sviras ceo akord i kad sviras sa jednim prstom.Jedino ako sviras mol ili septakord onda ti trebaju dva prsta.

a sad da bi bio bolji klavijaturista ima dosta nacina ali je najbrzi da nadjes nekoga
ko bi ti pokazao skale,akorde,tehniku itd
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
MarinkoCar (07.03.2011)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije