Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.09.2019, 22:30   #161
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jao bre Casper jebem mu sijalicu. I ja koj moj citam svaki post. Sad sam taman spremio neke pare da kupim SX700 i evo citam ovu temu napalio sam se za ove zvucnike. Ali nemam pare i za jedno i za drugo to je muka. Aj sad mi reci a i kolega ffb bi mogo posto on ima one manje (Maui 11), a mozda bi za njih i mogo da se uklopim jer onda bi prodao moje dve petnaestice a i powermixer, da li te dve manje mogu da guraju po jacini kao dve petnaestice i neki bas bin, , ali pazi svirke su 90% narodnjaci i naravno kafana/kafic..i treba malo vise basa nego kod one vrste muzike koju ti sviras. Nekako mi deluju mnogo male pa cak i ove Muai 28 u odnosu na ono sto sam ja naviko i realno plasim se kako bi iz toga izaso zvuk jer znas i sam za narodnjake mora da tresti. i da, koja onda mikseta? Onda moze bilo koja sa nekim FX efektima ili mora neka malo bolja? Naravno zbog cene pitam.
psr je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 22:59   #162
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne može to tako, ti mene totalno kopiraš

Što da ti kažem, a da ne ispadne da sam pristran. Baš sam sinoć svirao na drugu koncepciju, bas binovi 15" RCF, gore sateliti, aktiva. Repertoar je bio više narodski, nešto malo pop-rocka. Sve to meni radi dobro, čak odlično. Rekao bih prije da je više stvar u nijansama i ukusu nego o tome što je bolje,a što lošije.
Zato, kada govorimo o ovakvim sitemima, prije bilo kakve kupovine moraš probati i vidjeti da li ti odgovara. Da na kraju ne bi bilo razočarenja jer ovo što je napisano od strane nas koji to koristimo je samo jedna strana medalje. Sigurno je da tu nema nikakvog pretjerivanja ali to ne znači da ćeš ti, ili netko drugi imati isti doživljaj ovog zvuka.

E sad, šta ti znači pojam, malo više basa? Kod MAUI ga ima sasvim dovoljno, bez obzira da li se radi o MAUI 11 ili 28. Sistem je linearan, izbalansiran maximalno, a to što neki muzičari takav sound smatraju plitkim i slabim
je samo stvar uskusa s početka priče. Snaga je isto tako relativna stvar. To jest mjerljiva dimenzija ali opet se vraćamo na fenomen kako tu snagu doživljava muzičar na bini. Imao sam priliku biti na bini gdje su 4 dvanaestice upogonjene sa Powermate II stvarale takvu buku da sam nakon nekog vremena morao staviti čepiće u uši. Neizdrživo. Da, bile su glasne i "derale" tako da su skoro poderale i moje bubnjiće. Htjedoh reći, glasnoća ponekad nije u korelaciji s kvalitenom zvuka. Ili, što je zvuk kvaliteniji, glasnoća manje smeta slušatelja.

Odoh u širinu. Jednostavno, to moraš probati i reći super ili, ovo je totalno bez veze.

Mixer je Behringer XR12, imaš (gotovo) sve na ovoj temi.
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 23:20   #163
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Povremeno sam pratio ovu temu i zainteresirao se za sistem maui 28g2.

Nedavno sam u jednom svadbenom salonu imao priliku raditi na isti sistem, plus bas binovi 15-ke i sateliti 12-ke za plesni podijum.

Sistem jako lijepo izgleda, simpatičan je i praktičan, ali sam puno više očekivao sto se glasnoće tiče, sad se možemo vaditi sa pričom da se on čuje jednako svugdje po sali itd, - čuje ukoliko gosti šute i gledaju...

Dvije 15-ke trosistemske sa običnim Dynacord powermate-1 će daleko ozbiljniji posao odraditi nego ova dva sistemčića...


Još sam jednom imao priliku slušati isti sistem u trgovini koja nije bila velika, tu me je oduševio, basa i viška, ton perfektan... tako da ovisi za koju namjenu kome treba. mislim da je super stvar za svirke u manjim prostorima, ja ga tu još nisam imao priliku čuti, ali sam imao priliku usporediti u velikom prostoru, i nije za toga po meni...

Promijenjeno od gogspa80 (29.09.2019 u 23:22 sati)
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 23:38   #164
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

O tome pričam. Kad ti se 12ke deru pored uha na bini, čini ti se da ništa drugo niti ne svira.

Treba uvijek ubrojati komponentu koliko nešto košta. Te 15" i 12" mogu biti skuplje i tri do četiri puta od MAUI 28g2. U tom slučaju moraju i dati "više" zvuka. Zato ne treba brkati babe i žabe.

A ova priča o PM1 s nekim kutijama, svejedno kakvim. Ne bih o tome da ne odemo previše u stranu. Svirao sam godinama na takvu kombinaciju pa točno znam što govorim.
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 23:47   #165
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sistem je zanimljiv, ali je malo više nahvaljen, pa ljudi koji čitaju puno očekuju od njega.
ne može se porediti bas bin od 15 incha, i dvije 8'ce u basu... za svoju veličinu te dvije osmice rade perfektno, i izbacuju lijep bas, ali dosta tiho... , tako je barem bilo u ovom većem prostoru, dok bas binovi koji su isto bili pasivni Ld 15 incha, poprilicno jeftini, su daleko snažnije djelovali.
poredio sam na većoj udaljenosti od oba zvučnika.

Kažem opet da sam se sa istim sistemom u trgovini koja je manja prostorom itekako oduševio...
Ovisi kolika očekivanja tko ima...
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 19:40   #166
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imao sam ovaj vikend priliku svirati na Ld Maui 11. S obzirom da sam ove godine svirao na dosta različitih sistema, čuo različite zvučnike, htio bih dati i svoj doprinos-osvrt, možda nekome dobro dođe.

Elegancija. Nešto novo, nešto za vidjeti, mnogi gosti čak obilaze i gledaju. Dobro...to je dok ih postavimo. Do toga vremena treba ih donesti unutra. Bas 16 kg x 2, plus sateliti. Dakle u dva navrata se donesu u mjesto gdje svirate. Aktivni su, treba naponski kabel+produžni, i naravno signalni. Obavezno futrole jer stupove je nezgrapno nositi bez futrola s ručkama. Sound je speglani, procesor radi svoje, sve je o ukusu. Meni je bilo odlično. Po prvi put sam nakon nekoliko godina svirao bez monitora. Postavio sam stupove u ravninu s mikrofonom, čuo se fantastično, navikao odmah. Bas 2x6,5" radi odlično, fino, toplo sve procesorski ispeglano. Koliko god neki sound bio preglasan u pojedinim postavkama, Maui ga pegla i on izlazi korektno.

Usporedio bih Maui s Yamahom DXR. Ne, to nisu isti sistemi, ali cijenovno su blizu, izgleda da je Yamaha čak nešto jeftinija. Yamaha radi odlično. Zaista odlično. Decibela ko u priči s jasnoćom, čistoćom, bas frekvencije za ne povjerovati. Isto je treba nosati u dva navrata, svaka kutija je teška oko 20 kg, dakle nije teška.

Da biram koje bih izabrao? Da kupujem novo, vjerojatno Yamahe. Imaju više snage. Osjetno. Mi sviramo sve i svašta, snaga uvijek dobro dođe. A na manjoj snazi rade ko hi-fi. Shodno tome dolazim do zaključka da je Maui prilično skup. Cca. 5500 kn po stupu za G2.

Bi li svirao na Maui? Uvijek rado, i rado bih i kupio ali cijenovnom moraju biti konkurentni.

Kolega je kupio Tannoy-e s kojima i dan danas zna svirati po inozemstvu ali u drugoj postavi. Čekam da nam uleti koja svirka da čujem kako to radi pa da i to usporedim s Maui. Neka nitko ne zamjera, ljuti se, to je moje mišljenje, moj stav, moje uho, možda moj osvrt nekome dobro dođe.

Promijenjeno od Alen P (30.09.2019 u 19:42 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 21:03   #167
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moj dobar prijatelj je do prije godinu dana svirao na DXR12. Formacija je OMB ili duo po potrebi. Svira urbanu glazbu, od domaćeg pop-rocka pa do soula. DXR12 je mijenjao isključivo zato jer sama za sebe nema pokriven bas spektar, a vokal mu je bio proštar i nije ga mogao postaviti kako očekuje. Btw. ima PowerMate 2 ... ne pitajte me zašto je tako. Dodatna bas kutija bi mu stvarala problem za transport, i naravno, dodatni trošak. On je oduševljen ovim zvukom i kaže da je to druga dimenzija sounda od onoga što je imao prije.

@AlenP, samo prenosim njegova iskustva i ne želim oponirati tvom razmišljanju. Ako dođeš u situaciju da želiš kupiti nove kutije i dalje bude postojala dilema MAUI vs. DXR, obavezno napravi A-B test i (tek) onda odaberi ono što tebi odgovara. Inaće, drago mi je da su tvoji dojmovi pozitivni i da je MAUI kod još jednog ozbiljnog muzičara dobio dobru ocjenu s posebnim naglaskom na "ispeglani" sound. Ako ćeš imati priliku svirati još koji put, i ako će biti mjesta na bini, obavezno kutije stavi bočno iza sebe udaljene na 2-3 metra. To je idealna pozicija da još bolje čuješ ono što iz njih izlazi. Btw. bas ima 3x6,5"

Promijenjeno od casper (30.09.2019 u 21:04 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 21:34   #168
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve u redu.
Zaboravio sam navesti da se radilo o DXR15.
Kako god, o Maui samo pohvale.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2019, 08:02   #169
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav.Malo sam se zainteresirao za takve sisteme.Čitajući po internetu recenzije i mišljenja,u dilemi sam dali je bolje riješenje Turbosound Inspire2000,koji ima 12"bas,ili LD maui 28 sa više manjih bas zvučnika.Što bi bolje izlazilo van.Sviram aranžer ketron audya.Također bi želio izbjeći nošenje mixete,tj.direktno bi se kopčao u in.Dali to drži vodu?Inače imam EV sx300 i sb122 sa power mixerom.Svjestan sam da takav sistem ne može ili ne mora raditi slično,niti ne tražim zamjenu za klasičan razglas.Činjenica je da je velika većina gažica za cca.50-ak ljudi,manje više,gdje obično ni ne nosim basove,tj.i sx 300 mi je previše.Dali bi se jedan takav sistem nosio sa 50 do 100 ljudi umjerene svirke?
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2019, 08:11   #170
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moje iskustvo sa 20 godina sviranja aranžera je da bez bar jednog suba sa aranžerom nema konkretnog šusa ma kakav razglas bio. Ja sam ovih dana na 100 muka jer nakon 20 godina sviram sam kao OMB i također tražim manji razglas da imam što manje nositi. Neki dan probao 2x LD MAUI 28, nakon njega klasična pasiva ZECK PT7+ 2 mala suba 12" i 2 satelita a i da ga ubiješ pasiva sa dobrim pojačalom i mixerom radi bolje i kad poželim nagarim u nebo, prodorno je do bola, mogu svirat tiho za 50 osoba a mogu pokrit prostor sa 200+ osoba u jednom šusu a to mi je jako bitno. Ovi svi manji sistemi su mi ono...kad treba snage nije to to, sve mi nešto fali pa neznam što napraviti. Nema dugo sam probao i novi aktivni mixer 2x300W sa 2x HK audio basevi i 2 satelita, sve pasiva i također je radilo odlično. E sad slagati 2x LD maui 28 mi je jednako kao da slažem sistem sa 2 basa i 2 satelita.
Va-7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije