Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.02.2010, 22:44   #21
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dragi kolega Drasko!

Korg pa50sd nije nikakva klavijatura nove generacije nego je isto staro kinesko smece kome su umjesto flopy stavili SD, a umjesto starih njegovih dirki (tipki) su stavili dirke koje su ranije stavljali u korg pa60 i korg pa80 (buduci da njih vise ne proizvode).
Sto se softvera tice, ne znam koliko mjerodavno mozes da ga komentarises, jer ne znam koliko si naobrazovan o tome, ali ako vec jesi naobrazovan, onda lijepo uzmi i stari OS i novi OS pa zaviri malo unutra, nemoras puno da zavirujes, mozes i sa obicnim WordPad, pa ce ti odma sve biti jasno. Razlika je upravo samo u tome da li cita sa flopy ili sa SD i nikakve druge razlike nema. Sto se resursa tice, mi ih svakako ne koristimo toliko, jer svako od nas tu stavlja svoje zeljene boje.

Lijepi pozdravi!
Dodato:
Zaboravih, jos da kazem koju vezano za ugradnju USB-a u korogove.
Korg Pa50 i Pa50sd, na svojim maticnim plocama nemaju predvidjenu ugradnju USB-a, tako da na njima jedino preostaje opcija ugradnje HD-a pa tek onda mozete da kupite jos tu karticu za USB i stavite je na poziciju kod HD-a.
Ali ta karta jos i dalje drzi cijenu od 130 eura, gdje se ne vidi bas neka isplativost.

Dok je kod Pa60 i Pa80 na samoj maticnoj ploci vec predvidjeno mjesto za USB i potrebno je svega 15-tak eura dijelova i naravno malo znanja oko lemljenja, pa na njima za nekih sat vremena imate originalno ugradjen USB. Na Korgu Pa80 imate cak na tom mjestu vec pripremljen otvor i samo treba da se izbije kako bi USB mogao napasovati na svoje mjesto, dok za razliku od njega na korgu Pa60 morate sami obiljeziti i izbusiti tu poziciju.

Pozdravljam!

Promijenjeno od KORGX5D (14.02.2010 u 23:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2010, 23:11   #22
Boss
Banovan!
 
Boss's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.02.2010
Mjesto: Negde
Godina: 29
Postovi: 9
Downloads: 19
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR
Interesi: Sport,muzika,surfovanje(po netu)..
Boss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg pa 50 smece?
Boss je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2010, 01:59   #23
mikikg
Vredan član društva
 
mikikg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2005
Postovi: 103
Downloads: 6359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
mikikg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajd da ne bude zabune,sd adapter se ne kaci preko fllopy kontrolera nego preko hd-interface-a..ploca je drasticno izmenjena kao i software..ako je neko rasturao pa50 sd potvrdice vam to..
Pozdrav svima
mikikg je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2010, 02:33   #24
drasko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2009
Postovi: 4
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
drasko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sony MSAC-FD2MA Floppy-Disk-Adapter für Memory Stick tako se zove stvar koju trazite i postoji naravno tako nesto hahah resice mnogo problema i nece biti potreban HD jednostavno taj floppy podrzava do 8gb card ponavljam resen problem
Dodato:
Korg tvoj me komentar naterao da ti dam cinjenicu da sam po pitanju korga obrazovan ... probaj stari OS da ucitas u SD korga videcemo sta ce ti funkcionisati...jos jedno svaka klavijatura na koju se moze ugradjivati HD,na toj istoj klavijaturi se moze ugradjivati POR CARD za USB ukljucak.( u saradnji s HD/om)

Promijenjeno od drasko (15.02.2010 u 02:40 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
drasko je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2010, 09:14   #25
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ KORGX5D,

zamolio bih Vas, da budete malo kulturniji, i ničiju opremu ne nazivate SMEĆEM!!!

__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2010, 22:55   #26
JOSIP.1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Postovi: 21
Downloads: 94
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
JOSIP.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

taj sony floppy disc adaptor je u hr nemoguce za nabaviti....
a meni se cini super rijesenje, naravno ako funkcionira obzirom da sam po nekim forumima pronasao ljudi su to koristili za citanje slika iz fotoaparata u komp, ali isto tako pise da uz njega ide i neki software da ga komp prepozna, a kako doboga u pa50 ucitat taj software???
ili bi ga prepoznao svejedno??

danas sam dobio mail iz sony.hr da je to stara tehnologija koja se vise ne proizvodi i da se tesko gdje moze naci....
JOSIP.1 je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2010, 17:11   #27
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma ima ga na ebay,ali prodavci su tj ima ih u americi i australiji.Što se tiče to sa sofwerom ,nejverovatnije bi se moglo ići na formatiranje običnog FDD na sajzeru ali pre nego što krene formatirati-promeniti mu taj adapter sa karticom da ustvari formatira karticu i onda najverovatnije nebi trebalo biti problema.Čini mi se da je to već neko opisao na forumu.Pitanje je gde naći te reduktore u europi ili još bolje kod nas (mislim ex-YU).Jedan kolega je napisao da ima u Bijeljini ali nam (mi) nije dao podatke o toj prodavnici (makar na PP.Ja sam stavio u ˝kupujem˝ ali izgleda da nema.Ako neko svarno zna gde se još uvek mogu kupiti ti reduktori mnogima bi pomogao.Ili je najbolje da promenimo klavijature.POZDRAV.
__________________
zajeban je život muzičara
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2010, 23:05   #28
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ispricavam se dragim kolegama!

I sam posjedujem i sviram Korgove i moram priznati da zasluzuju visoku ocjenu, ali sam eto nekako eksplodirao i previse grubo se izrazio u svom ranijem postu.
Razlog sto sam planuo jeste taj sto u svaki kupljeni korg, nakon kratkog vremena moras nesto da dogradjujes. Meni to licno nije problem i nekima, ali vecini jeste.

Ako mogu da to uporedim nekim primjerom:
kupis auto i imas dobar i prostran gepek (kofer ili kako vec ko hoce), ali na njemu nije ugradjena kvaka (steka ili slicno), pa ga tako ne mozes napuniti i koristiti njegovu namjenu, a postoje rupe gdje se ta kvaka treba stavit.

Kod pa50 je tako sa HD, kod pa60 je tako sa flesh kartom i USB, kod pa80 je je tako sa USB i tako dalje da ne nabrajam druge stvari, ali ovo su neke osnovne, ali kod svih na ovim mjestima postoje vec (nazovimo "rupe" kao u primjeru) gdje se to moze dogradit.

Pa zasto onda to vec nisu i ugradili i stavili realnu cijenu i gotovo.
Eto zato sam bio malo planuo.

Lijepi pozdravi!
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2011, 20:15   #29
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Takodje i mene to nervira kod svih korgova, to je ko da ti prodaju auto, pa ti onda kazu da ako hoces kuku moras da kupis noviji model koji to vec ima, a na tvoj ne ugradjuju, i onda ostali dodju i kazu, a sta ce ti kuka... da ne idem off topic... dal ovaj sd reader moze da se ugradi u pa1x, i sta preporucujete za pa1x, vidim neke floppy emulatore na usb ili sd kartice i jos takve neke zanimljive stvarcice, ali ne znam sta bi radilo na pa1x... jer nemam na kompjuteru flopi, niti bilo ko od mojih drugara, i lakse bi mi bilo da ubacujem setove preko usb/sd/cf ili cega vec....

jel probao neko da ubaci ovaj sd reader u pa1x?
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2011, 20:35   #30
ERKOOO
Vredan član društva
 
ERKOOO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.03.2004
Mjesto: BIH-Sarajevo
Postovi: 186
Downloads: 1063
Uploads: 13
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Roland G1000/Korg TR
Interesi: Sviranje
ERKOOO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zar nije najbolje rijesenje USB-fLOPPY EMULATOR!?
__________________
Zene su kao vino...sto su starije sve vise lice na bure!
ERKOOO je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije