Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.11.2005, 00:40   #21
eedoo
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Admirr
Evo skoro dvije sedmice imam Tyros2,pa cu pokusati da vam kazem neke stvari koje sam vidio do sada:

Znaci da razrijesimo dilemu:1024 mb sampling room!

Posto sam imao prije ove klavijature psr-9000,ako uporedimo ove dvije klavijature,razlika je vidna.Interne boje su puno-puno bolje!Ovaj put je Yamaha posvetila paznje Orientalnim stvarima puno vise nego na predhodnim instrumentima!
Arabic bubanj set je dosta poboljsan!
Izmedju ostalih imate 9x4 znaci 36 razlicitih "arabic drum loopova"u vidu multi padova!VELIKO POBOLJSANJE!
Sampling opcija-odnosno importovanje samplova je dosta -dosta jednostavnije nego na psr-9000!
Ima i posebna mjesta za "user-sampling drum setove"sto nije bio slucaj kod psr9000!
Broj ritmova i broj user bojaESKONACAN!Tacno tako,beskonacan jer ima 2 USB ulaza i vuce sa USB memory stick-ova potpuno istom brzinom kao i interno-NEMA RAZLIKE!
Ja bih ovo nazvao"POKRETNI FLASH ROOM"!
Svidja mi se i DUPLI EFEKAT tako da sam probao prebaciti neke boje sa EXTREME(imam i ovu klavijaturu)i potpuno su iste!
Mogu slobodno reci da je klavijatura vise nego odlicna ali normalno zavisi kako cete da je "dotjerate"
Ali mogu i ovo da kazem slobodno:za sad je jedina klavijatura(naravno kad se sredi)sa kojom slobodno mozete mjenjati bilo kojeg clana orkestra!Naime teska je oko 14kg i nije glomazna-a samim tim sto moze fakticki beskonacno da ima boja odlicna klavijatura za SOLO!
Eto toliko za sada!

Pozdrav!
Admirr.
Vec duze vrjem kuziram ovu klavijaturu, izgleda mi po svime sto sam nasao, boli glava. Prije sam imao gem wx2 i nije bio los. Zivo me zanima koliko se mora potegnuti u dzep da bi se posjedovao ovakav stroj/
  Reply With Quote
Star 07.11.2005, 14:15   #22
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja sam svoju platio 2900$ sto dodje oko 2500EVRA!

Pozdrav!
  Reply With Quote
Star 07.11.2005, 19:34   #23
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aj lepo, kad se budesh malo vishe igrao sa njom, napishi kakav text za one koji nisu imali prilike da je probaju...
Ja bash i nisam imao mnogo vremena da se igram sa njom, i da probam sve shto oma ima.
Jedva da sam zagrebao povrshinu...
Bilo bi lepo da imamo chlanak nekoga ko je malo vishe radio sa njom...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2005, 22:11   #24
eedoo
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Admirr, hvala mnogo. Nije losa cijena za ovaj stroj. Pretpostavljam da si tyros-a kupio direktno u Yamaha shop-u? Da li uz njega idu i dodatci (pedala, zvucnici, stalak i ostalo)? Opet kod preprodavaca i zastupnika ce sigurno biti nesto veca cijena al ajd sad. Ma on je moj pa kako god, puko sam na Tyrosa 2 boli glava.
  Reply With Quote
Star 16.11.2005, 15:14   #25
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Uz njega sam uzeo i zvucnike i platio ih extra 150$,ali vrijede i dobri su!
  Reply With Quote
Star 22.11.2005, 11:41   #26
eedoo
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Eh, sad jos jedino ostaje gdje da ga nadjem po toj cjeni? Cijena po kojoj si ga ti kupio je good price. Malo sam surfirao, pretrazivao, i uglavnom se krece oko 3500USD. Imas li kakve informacije kako da ga zbavim i gdje po priblizno istoj cjeni po kojoj si ti pazario. Ajd drug zivotati pisi.
  Reply With Quote
Star 22.11.2005, 16:43   #27
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja sam svoj kupio u Guitar Centru!
To je bila specialna cijena za mene jer sam do tada tamo uzeo sve do sada:

Psr-9000
Extreme
Pc-audio kartice
Mixete

Ama bas sve!

Stara musterija!

Pozdrav!
  Reply With Quote
Star 24.11.2005, 09:18   #28
eedoo
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Admirr
Ja sam svoj kupio u Guitar Centru!
To je bila specialna cijena za mene jer sam do tada tamo uzeo sve do sada:

Psr-9000
Extreme
Pc-audio kartice
Mixete

Ama bas sve!

Stara musterija!

Pozdrav!
E, pa to i objasnjava visinu cjene. Opet kko god, bolje ga je sada kupiti nego kasnije. Tako je bio i sa TYROS (prvim izdanjem), kada sam dosao poslij par mjseci umjesto da bude jeftiniji, svemu ostalome je cijna pala a TYROS j jos samo poskupio. Drug hvala ti mnogo na svim ovim informacijama.
  Reply With Quote
Star 07.01.2006, 13:49   #29
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard



Nakon 2 mjeseca posjedovanja Tyros2 klavijature mogu reci da je klavijatura vise nego perfektna!

Trebalo mi ja malo vremena da prebacim sve boje sa EXTREME(njega vec mjesec dana nisam ni upalio)!Ali one funkcionisu perfektno!Za svaku boju moguce je odjednom imati 3 EFEKTA!

U njemu postoji 8 operatora koje mozes sastavljati -MIXATI po svojoj volji(nesto kao DX serija)!

Sve se radi pomocu kompjutera (sto je po meni dosada nesto najbolje jer apsulutno se NE stete dugmici na klavijaturi)

Za sada nesto sto mi se je nabolje svidjelo je MOGUCNOST slaganja internih DRUM setova tako da eto recimo mozemo sloziti JV-set od internih udaraca bez problema!Svaki udarac se moze uvrtati i dotjerivati anako kako zelimo.Vjerovali ili ne kad sam se malo bolje pozabavio sa BAS-NOGO-om od jednog internog seta dobio sam BAS nogu perfektnog kvaliteta!
itd...........itd

Sve u svemu PERFEKTNA KLAVIJATURA
  Reply With Quote
Star 09.01.2006, 17:33   #30
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znachi, nisam jedini koji je odushevljen...
Pala dobra kinta za novu, pa se sve neshto razmishljam da uzmem T2.
Mada, opet...
Prekinuo sam da sviram.
Koristila bi samo u kucnoj varijanti, tako da nisam siguran da bih trebao da troshim pare...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
tyros


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije