Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.05.2005, 04:15   #11
WAKEMAN
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Postovane kolege.
Postujem i cenim svacije misljenje, ali bih samo napomenuo neke dodatne stvari:
-Zar ipak to nije posebno za svakoga muzicara, u zavisnosti od vise okolnosti i faktora:
Koji zanr muzike svira, kakvu tehniku ima, na primer ako je "narodnjak", mnogo ce teze odsvirati virtuozne stvari sa raznorarznim trilerima na PA1X-PRO, nego na PA1X ili PA80;
Takodje ako pojedincu vise "leze" zvuci ...harmonike, na primer, i tu je pitanje sta ce odabrati? Ili ako je Dzezer?
Ako je studirao klavir - zna se sta ce odabrati..../A ne treba mu koncertni klavir../
A sto se tice tehnickih karakteristika, svaki proizvodjac pokusava da doda svoj imidz svakom novom proizvodu, ali opet je stvar ukusa individualna stvar, a "koja roba" najvise figurira - svi vidimo na medijumima, plus nasa iskustva, pogotovu ako je neko promenio vise modela...
Samo meni licno, najvise smeta ono "MADE IN......", a radi se o nekoj Svetskoj korporaciji......
Namerno necu da potenciram ni firme, ni modele, posto sam novi clan, cisto da se malo vise upoznamo.
A sa klavijaturama radim jos od vremena kada je Farfisa bila "pojam", a zatim dolaze, posto je ovo Korgov forum - Polysix, Trident, T-Mark-2,Mono-Poly, Poly-800 itd.
PS.Ponovo cu napomenuti da svojim komentarom apsolutno ne bih zeleo nekoga indirektno uvrediti.
Pozdrav.
__________________________________________________ ________________
Ja se stvarno izvinjavam, tek sada sam video da je ovo pitanje sa Yamahinog foruma, ali mislim da nece smetati. Samo cu iz svoje stare zbirke dodati DX-5 i DX-7.........
  Reply With Quote
Star 24.05.2005, 15:04   #12
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od hrci
Ja se Slazem sa Vasim Redoslijedom za Aranzere, Ali kad ste nabrajali Listu sigurno ste se Zabunili, LISTA POCINJE OBRNUTO Boj 1. Roland A BROJ 10. Solton.
Raduje me da ,polako, i humor zauzima svoje mesto na ovom forumu
Svi znate da ja volim salu zato bez ljutnje Hrci
pozdrav
laky je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2005, 19:57   #13
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Stvaaaarno laky! LOL
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2005, 00:10   #14
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Laky

Nista Bruder i ja Volim Salu,

Evo jos jedne gore Sale od ovog sto sam gore napomenuo, Ja Momentalno Koristim PA1X za Solo a za Aranzer Roland G70, ovo je Istinita Sala, Ali Necu ti reci Zasto, ha ha ha nemoj se ljutit Laky
hrci je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2005, 10:05   #15
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav hrci.
Reci mi tvoje utiske o klavijaturama koje imas.
Obe sam probao ali, u muzickim radnjama i na kratko. Samo fabricke stylove i boje. Na zalost G70 je bio prikopcan na malo pojacalo za gitaru tako da nisam stekao pravu sliku o kvalitetu njegovog zvuka. Displej iako je u boji ne svidja mi se, jer su mu mnogo sitna slova
Dakle sve je to bilo na brzaka, pa mi reci nesto vise kako si ti zadovoljan sa njima. Sta su im, po tebi, kvaliteti a sta eventualne mane.
laky je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2005, 00:21   #16
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Laky,

Za Tebe i Ostale Kolege..


Ja sam Kupio PA1X nekon 3 Mjeseca kad je Izasao a Tad nije bio G70 u Prodaji Inace bi Odmah Kupio G70...

Sto se Tice PA1X, Ljudi su Napravili Savrsenstvo od Njega, jednostavno Posjeduje sve Funkcije sto su Potrebne jednom Aranzeristi u Pogledu Aranzera i Solo Klavijature, Ali Nazalost nemoze da se Poredi kao Aranzer sa Rolandom Zbog Kvaliteta, odnosno njegov izlaz iz Njegovog Pojacala je dosta Nekvalitetan u Odnosu na Rolanda, to mu je Jedina Mana, inace Sve Ostalo je OK.
Ali Ima jednu Dobru Stvar u Sebi, zato sam ga i Zadrzo a to je, Odlican Portamento isti Kao kod DX11 Puno Bolji Od Tritona, zbog toga i jos par Stvari tako da ne nabrajam sve.

Evo sad Roland G70,

Kad je Izaso, Otiso sam u Radnju i sjeo sam da ga dobro Testiram, zadrzo sam se skoro 4 Sata i Odmah sam ga Narucio.
Pazite Raja se Zavarava sto nema Sempler u Sebi i odma Nevalja, ali to su Gluposti, njegovi Drum Setovi i Boje su Savrsenstvo a Pogotovo Njegov Sekvencer, Covjek moze da Pravi Stylove kako Zamisli, Sekvencer mu je isti kao kod Cubase i Svaka Spura moze da se Tunuje kako covjeku Odgovara i nakraju sve zajedno da se u Master Mixu koji ima odlicne Compresore Zavrsi.

Jako je Lagan za Upotrebu Sve je Pred Rukom Varijacije, Start itd, Sto se Tice Boja, ima Odlicne Duvacke Instrumente kao Klarinet, Sax, itd a Pogotovo Harmonike i Ostale Stvari. Mane nema jedino sto su mu Tipke Pretvrde tako da Covjeku je Potrebno malo vise Vremena da se Privikne.

Evo ja imam Obadva i kad Recimo u Svirci Pustim Ritam od PA1X a Posle od Rolanda Razlika u Kvalitetu je Nebo i Zemlja.

Roland jednostavno Nosi, Hoce Kutije da se Raspadnu a dok Korg za Solo Ubija, eto toliko od Mene.

Preporucio bi Tezgarosima i Profesionalcima da Kupe sebi Rolanda G70.

Za Amatere i Pocetnike je Dovoljan je i PA50, ali moraju sebi da Nabave Aktivne Kutije da bi Donekle Bolji Sound Bio.

Pozdrav!
Hrci
hrci je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2005, 13:02   #17
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega Hrci

Htio bih reči da rjetko repliciram, ali mislim da nisi subjektivan pa se ponovo javljam za riječ.
Spominješ Roland Discovery :roll:
To je isto kao da sam ja među aranžere ubacio neosporivog prokleto skupog cara KORG Oasys-a ili kraljicu među svim klavijaturama Yamaha VL-1 kao solo synth.
Prijetelju, svirao sam i na KORG-u i Rolandu i Yamahi, svaka ima svoje prednosti i mane, ali Roland je jednostavno preskup za ono što nudi.
To je moje subjektivno mišljenje. Sada imam PA80 i N364. Obje KORG-ove. Namjeravam uzeti MOTIF 6, no mislim da Roland ponovno tako brzo neće u moje ruke s obzirom da se bave kretenizmom. G-70 je dobar synth, ali kod mene je namjerno dobio nisku ocijenu samo radi užasno visoke cijene. Za te pare dobijem 2 vrhunska stroja, i aranžer i solo. PA80 + Triton LE. A ti i dalje plaćaj ime.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2005, 19:41   #18
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E da znash da se slazem!
Ja sam bar svirao svashta, ali definitivno Roland ne daje dovoljno spram cene!

Shtavishe neshto mi se ni njihov zvuk ne svidja.

Nisam ljubitelj Rolanda iako sam ga podugo svirao...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2005, 01:40   #19
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Za kreso i Vaxter

Potpuno se Slazem sa Kresom I Vaxter sto se tice Cjene i ja bi Volio da je Jeftinije ali svaka Cjena ima Svoj Kvalitet.

Evo ti Kreso jedan "Tip" za Solo, Ja sam Prije mozda 6 Godina imo Yamahau VL1 pa sam posle nje Kupio EX5 koji je imo istu Sintezu e sad imam EX5R znaci imam i VL sintezu i Sint i Sempler, sto se Tice VL Sinteze nemam Rjeci, Kupi sebi EX5 ili EX5R neces se pokajati danas mozes sebi za 400,- Eura da nabavis a to su smjesne Pare za Ovakve i Previse dobre Sinte.

Ali nije ti ni ta Solucija Losa PA80 i Triton Le male Pare a Mozes gdje hoces poso da Zavrsis i to super.

E sad dolazimo na tu temu Kvalitet, Kreso ti zans da Yamaha VL1 kad je Izasla kostala preko 10 Hiljada Maraka ali zna se zasto, eto zato ja i dan danas Koristim VL sintezu jer kad ja sa jednom bojom Nesto Odsviram nije Bitno u Kafani ili Diskoteci, Recimo Violinom Ljudi i Muzicari Gledaju Gdje je Violinista na Bini a tako Klarinet ili Sax.

Postavicu jedan Demo sa Violinom od Yamahe EX5R kad budem imo Vremena.
Nije me jos niko Prijavio za Super Clana pa tako i nemogu da Upladujem nista, pa ako moze neka me Adrijan ili Neznam ko Prijavi.

hrci@arcor.de


Pozdrav!

Hrci
hrci je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2005, 13:18   #20
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju, sve što si reko je OK.
VL1, je po mom sudu i dan danas vjerojatno najbolji tvornički synth. I još uvjek košta dosta s obzirom na starost.

Što se tiće super člana imaš moj glas (ako ima kakvu težinu)
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
9000, ili, korg, pa1x, pomagajte, pro, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije