Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.01.2006, 13:44   #31
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Bas zbog ovoga sto si nabrojao -i naravno slazem se-Stavio sam T2 u prvi plan!
Zasto jos?
Naravno kako kazes potrebno se potruditi i raditi sa syntom!
E vidis bas zbog toga sto T2 ima NEVJEROVATNIH 300MB internih boja i efekte kakvi se samo mogu zamislit(NPR jedan Extreme ima 2 efekta po boji a T2 ima 3,Extreme Triton ima 2 oscilatora u igri a T2 cak 8 itd itd.....
Bas zbog toga sam i naveo da Je veoma odlican za SOLO!
Dok prodje jos malo vremena vidjece se!
  Reply With Quote
Star 12.01.2006, 14:45   #32
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Niko ne osporava vrijednost i kvalitete Tyrosa II, ali shvati on je samo jaaakkko dobar arranžer. Solo synth je Motif. A sad zamisli kakav će biti idući Motif.
Kažeš da Triton ima samo 2 oscilatora, a Yamaha 8. Ne znam što višestrukom oscilacijom dobijaš osim more zbrkanih šumova i sve više od 2-3 oscilatora po zvuku pravi galamu. No svaki Workstation za razliku od aranžera ima mogučnost pravljenja jedne kombi boje od minimum 8 programskih što je aranžerskih 3 boje po combi banci stvarno smiješno. Nadalje svaka workstation solo kombinacija u jednoj programskoj boji miksa 2-3 podboje što ti u konačnoj tvorbi dozvoljava miksanje prosječnih 24 podboje na koju svaku možeš kačiti po 2-3 oscilatora. Znaš li koliko je u konačnici mogučih varijacija na svaku boju ??? Strašno puno 24 na 3 ili 13.824 mogučih varijacija na boju puta broj boja u programskoj banci. Naravno, veličina tih boja je škart i nije od nikakve upotrebe. Solo synthevi se i kvalitetnije prave, jer su predviđeni za studisku i live svirku. Niti jedan one man band ne može biti kvalitetniji od top modela solo syntha proizvođaća u klasi. I vjeruj mi Motif je puno bolji i kvalitetniji kao solo synth (posebice u sintezi pojedine boje i njene konačne reprodukcije) od Tyrosa 2.
Možemo sad mi tu voditi raspravu do sutra, no interesantno je pitanje, a reči će ti mnoge kolege odavde. Reci mi ijedan arranžer koji se snimao u studiu u produkciji nekog ozbiljnog izvođaća. Nema niti Pa1X, niti G70, niti Tyrosa niti Ketrona SD1. Od kad znam 80-tih su bile M1 i DX-7. Du ti kamo D-50. Devedesetih T3, 01W, Trinity, XP (Roland), W7 ili EX7 (Yamaha), a zadnjih par godina radi se s Tritonima i Karmama, Fantomima i S-90 i osobito Motifom.
A solo syntevi tipa Kurzweill-a i legendarne Yamahe VL-7 su bili rezervirani samo za najbolje. Nikad nisam u životu vidio niti čuo da je netko snimao CD s i3, E-96, PSR-kom ili sl. Bilo je pokušaja, samo ti materijali su bili užas.Aranžeri su zabava za široku masu. Način kako da se nabrzaka zaradi lova. Ali solo synth i živi bend je 10 puta bolji i kvalitetniji, pogotovo kad je to uhodano.

Moje skromno mišljenje.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2006, 15:10   #33
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ok!

Vrijeme ce pokazati koliko ce ljudi svirati na tezgi T2 kao solo!
Ali jedno se slazem sa tobom 100%!
Zivi bend i ziva svirka to je nesto najbolje i najefikasnije!


Pozdrav!
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
9000, ili, korg, pa1x, pomagajte, pro, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije