Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.11.2005, 00:11   #1
asc01001
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 13.11.2005
Postovi: 62
Downloads: 43
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
asc01001 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PSR 1100, opet ja o Yamahi, kakva je ova?

Ponovo cao svima!

Evo mene opet, samo da vam nedosadim, sebi sam vec :-) Ma kao sto vidite hocu da kupim sebi neki bolji synth a kao student nemam bas ni previse para. Imali ko PSR1100, tu sam nasao povoljno ali me zanima moze li za nasu muziku, imali gdje nabaviti ritmova i boja za nju i tako? Molim vas pisite ako imate sta interesantno reci o njoj ili ako znate sta bilo.

Hvala
asc01001 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2005, 00:44   #2
Pajo
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Evo ovako,

zavisi za sta ti treba ta klavijatura. Ako hoces ozbiljno da se bavis muzikom nebih ti je preporucio. Styls & Voice ima za nju da se nade. Cak i ja koji nekoristim Jamahe imam dosta stvari. Ako stvarno razmisljas da kupis nesto od PSR serije pogledaj dali mozes da nades PSR A 1000. To je aranzer koji je pravljen za orijentalnu muziku. Znaci ima fabricki uradene Arabitove itd. Ja sam je imao pre 3 godine i stvarno je bila zanimljiva stvar. Mada za isti novac imas i da kupis Korg PA 60. Ako mislis na neku ozbilju stvar onda samo dolazi PA 80 u obzir. Trenutno nema nista na trzistu sto bih se moglo uporediti sa njom. Ima, a to je PA X1. Pitanje je samo dali si raspolozen da das 2500 do 3000 evra za jednu klavijaturu?
  Reply With Quote
Star 19.11.2005, 01:21   #3
asc01001
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 13.11.2005
Postovi: 62
Downloads: 43
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
asc01001 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PSR1100

Hvala na odgovoru. Ma kao sto sigurno vidis nisam ja neki "profesionalac" ali zeljeo bi imati neku klavijaturu sto zuvci fino, da mogu na nju svirati narodnu muziku, i tako to. Pa eto kad se nekad i uzivo svira da nezvuci bas tako lose, ali najvise znaci za kucni rad. Zato nebih mogao dati prevelike pare za klavijaturu. :-(
Bio sam danas u jednoj prodavnici ovdje u Stockholmu pa mi je tamo covjek demonstrirao Tyros2. Ali to je bas previse za mene. Ja trazim neki synth do nekih mozda max 7000-8000 SEK.
asc01001 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2005, 11:01   #4
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jarane to je 1000 evra, do te cifre mozes uzeti Korg i30 ili PA50, cak i Roland G1000, a svi ovi mogu da pojedu tu tvoju yamahicu.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2005, 11:20   #5
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa ze te pare mozes i uzeti,uz malo srece polovan psr9000!
A ona moze da strpa u dzepic sve ove gore sto je kolega Cevap nabrojao a bogami i da stane rame uz rame sa PA80!

Pozdrav!
  Reply With Quote
Star 19.11.2005, 13:31   #6
Pajo
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

uopste nije bitno dali je PSR 1100, Korg PA, ili Roland G- serija. Bitno je da covek zna svirati kako treba. Ja sam gledao coveka koji je pratio Zeljka Samardzica uzivo na Rolandu E-86 i mogu da vam kazem da nista nije falilo. Svi misle da je svirka ovisna o klavijaturi. To uopste nije tako. Pravim muzicaru mozes da das bilo koji instrument i opet ce to da zvuci OK. Kako je bilo pre, dok nije bilo semplova i tih efekta?
  Reply With Quote
Star 19.11.2005, 16:28   #7
asc01001
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 13.11.2005
Postovi: 62
Downloads: 43
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
asc01001 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard KorgPA50 ili Yamaha PSR1100

Eto ponovo sam lutao po Stokholmu i trazio klavijaturu. Za cjenu sto bih ja mogao platiti nasao sam KORG PA50 (7995SEK) i Yamahu PSR1100(6995SEK). Eh sad je bas "EH". Imali ko od vas nekih mp3 snimaka sto je svirao na KORGU PA50 ili ovoj Yamahi da cujem kako zvuce. Ja sto sam probao malo tamo, onako su, kad nema nasih ni ritmova ni boja toliko pa je tesko odluciti, ali sam primjetio da je Yamaha jednostavnija za upotrebu. Neznam jeli se tesko naviknuti na PA50?

De molim vas stavite malo tih mp3 ako imate sa Korg PA50 da vidim kako zvuci.

Pomgajte prijatelji, tu sad stojim i neznam gdje dalje?
asc01001 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2005, 18:16   #8
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Evo ovako prijatelju!
Mislim da je najbolje da se saam odlucis jer su obje klavijature otprilike jednake!
Ima i za jednu i za drugu vec puno stvari za nasu muziku!

Pozdrav!
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
1100, kakva, opet, ova, psr, yamahi


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije